Pylový filtr

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Pepa
Příspěvky: 12
Registrován: 28 čer 2008, 16:58

Pylový filtr

Příspěvek od Pepa » 21 črc 2008, 20:49

Měnili jste už někdo pylový (kabinový) filtr? Je taky za kaslíkem spolujezdce jako u "G", nebo ho tentokrát schovali jinam?
Pepa

Reklama
 

endi
Příspěvky: 26
Registrován: 18 črc 2008, 15:30
Bydliště: Uherske Hradiste

Re: Pylový filtr

Příspěvek od endi » 22 črc 2008, 15:05

pylovy filtr je taky za kastlikem jako u G.

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Pylový filtr

Příspěvek od pueblo » 24 lis 2009, 12:58

Viz. odkaz od Miloshe níže 8-)
Naposledy upravil(a) pueblo dne 24 lis 2009, 13:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Pylový filtr

Příspěvek od milosh » 24 lis 2009, 13:06

Ach jo opet jako na gecku, sekce NAVODY je tady asi zbytecna :roll:

https://www.opel-astra-h.cz/vymena-pyloveho-filtru/
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Pylový filtr

Příspěvek od Tereza » 24 lis 2009, 15:36

Měnila, ale ne sama, jen jsem ho zaplatila :D.
Btw, když už jsem u těch filtrů, kdo už jste měnil vzduchovej filtr? A jak často se to musí? Díky.
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Pylový filtr

Příspěvek od dark » 24 lis 2009, 19:54

Meň ho s olejovým filtrem jednou za 15 000 km. Odšroubuješ si víko filtru, sundáš ho, vyndáš starej filtr, koukneš se na něj jak je pěkně zasranej :), vysbiráš bordel co byl pod nim, dáš novej, a zase zašroubuješ zpět, žádný nastavování apod. tam neděláš, to zvládneš naprosto sama. Jinak vzduchovej filtr si kup od MANN z autokelly za 500,- pokud neuvažuješ o nějakym sportovnim za 1200,-.
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Pylový filtr

Příspěvek od Tereza » 25 lis 2009, 09:48

Dark
Tak to jsem prošvihla. Olejovej a pylovej filtr jsem měnila nedávno, za 14 dní jdu na výměnu palivovýho, tak možná zvážim ještě tohle, kouknu na něj a uvidim kolik je tam svinstva.
Já si tyhle součástky nekupuju, řeknu tátovi a on mi to sežene :).
Btw, odšroubuju filtr - kde ho ale přibližně v tom motoru najdu? Tam toho je k odšroubování....:D
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

miki_p
Příspěvky: 11
Registrován: 26 srp 2009, 12:32

Re: Pylový filtr

Příspěvek od miki_p » 25 lis 2009, 11:04

Tereza píše:Dark
Btw, odšroubuju filtr - kde ho ale přibližně v tom motoru najdu? Tam toho je k odšroubování....:D

Zrkadlovo na druhej strane ako autobateria, idu k nemu vzduchove potrubia......je tam nejakych 5-6 skrutiek, pod krytom je filter.

Menil som minuly tyzden.....aj pelovy, aj kabinovy.

Este idem do servisu na vymenu oleja, ol. filtra a paliv. filtra a na rok mam pokoj.

Inac neviem nenasiel som to tu: po akom intervale menite vy palivovy filter?? Idete podla serv. knizky kaz. 60tis. km/2roky......alebo odporucate castejsie???........lebo ta nasa nafta nie je bohvieco.

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Pylový filtr

Příspěvek od Tereza » 25 lis 2009, 12:51

miki_p píše:
Zrkadlovo na druhej strane ako autobateria, idu k nemu vzduchove potrubia......je tam nejakych 5-6 skrutiek, pod krytom je filter.

Este idem do servisu na vymenu oleja, ol. filtra a paliv. filtra a na rok mam pokoj.
Díky za návod. To mě jaksi nenapadlo, když už jsem během posledních 2 měsíců měnila pylovej, palivovej a olejovej, že je tam ještě vzduchovej. Večer se teda kouknu jak to s nim vypadá. Ale zas si myslim, že y mi ho servisák vyměnil, když by to bylo potřeba, ten pylovej mi taky vyměnil, aniž bych chtěla, prostě mi prolezl auto a udělal co bylo potřebA.
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Pylový filtr

Příspěvek od Kesi » 25 lis 2009, 21:15

miki_p píše:
Tereza píše:Dark
Btw, odšroubuju filtr - kde ho ale přibližně v tom motoru najdu? Tam toho je k odšroubování....:D

Zrkadlovo na druhej strane ako autobateria, idu k nemu vzduchove potrubia......je tam nejakych 5-6 skrutiek, pod krytom je filter.

Menil som minuly tyzden.....aj pelovy, aj kabinovy.

Este idem do servisu na vymenu oleja, ol. filtra a paliv. filtra a na rok mam pokoj.

Inac neviem nenasiel som to tu: po akom intervale menite vy palivovy filter?? Idete podla serv. knizky kaz. 60tis. km/2roky......alebo odporucate castejsie???........lebo ta nasa nafta nie je bohvieco.
Peľový a kabínový je si myslím ten istý :D Ak si zvládol ale ich výmenu myslím že zvládneš aj výmenu oleja a olejového filtra. Palivový sa mení po 60tis a raz za rok sa doporučuje odkaliť (odvodniť). :lol:
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Odpovědět