Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 532
Registrován: 21 pro 2008, 20:45
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice

Re: Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od denny » 25 pro 2014, 17:56

Máš plný DPF a problém s tlakem turba.Po netu to asi těžko někdo odměří.

Reklama
 

ricmund
Příspěvky: 109
Registrován: 14 zář 2013, 15:23

Re: Diagnostika - Dotazy na chybové hláškyd

Příspěvek od ricmund » 25 pro 2014, 21:09

denny píše:Máš plný DPF a problém s tlakem turba.Po netu to asi těžko někdo odměří.
Diky za odpověď , stačilo napsat jen prvni větu taky jsem zjistil že pres internet to nejde měřit :D
Opel astra H cdti 1,7 92kw kombi r.v 2008 Z17DTR ,Opel astra h twin top 1.8 103 kw 2006

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 532
Registrován: 21 pro 2008, 20:45
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice

Re: Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od denny » 26 pro 2014, 01:12

Tak promiň,příště už budu mlčet. :oops:

Lubánek
Příspěvky: 1
Registrován: 04 led 2015, 12:58

Re: Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od Lubánek » 04 led 2015, 13:05

mznj píše:Dobrý večer, pánové, moc prosím o radu. Diagnostika mi ukazuje chyby 038004 a 03800F. Vím, že je to chyba žhavení, ale jde mi o ty parametry 04 a0F. Nevíte někdo přesněji, co to znamená? Jde totiž o to, že žhavicí svíčky jsem proměřoval ohmetrem a všechny mají cca 1,3 ohmu. Měřil jsem je jednotlivě po sundání fajfky každou zvlášť. Pak jsem fajfky zase nasadil, odpojil konektor od řídící jednotky žhavení a a na pinech 1 a 2 jsem naměřil shodný odpor, teď už nevím, jestli 0,9 nebo 1,1 ohmu, což by všechno asi mělo být v pořádku. Ten parametr 0F si myslím, že by mohl signalizovat výskyt závady nepravidelně, což by vysvětlovalo, proč se mi při měření zdají svíčky dobré. Jen bych si to rád ověřil od někoho znalejšího. Pak by teda zřejmě byla v háji ta řídící jednotka žhavení, která někdy sepne a někdy ne? Jde to nějak proměřit, nebo vyzkoušet? Předem všem moc díky za jakoukoliv radu.
Ahoj chtěl bych se zeptat,na ty chyby 038004 a 03800F. Mám uplně stejný problém špatné starty. Mužeš mi poradit čím to bylo,mám podezření na řídící modul žhavení. Moc děkuji

tesyno
Příspěvky: 63
Registrován: 06 čer 2013, 10:52
Bydliště: Dĕčín

Re: Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od tesyno » 11 bře 2015, 21:11

Ahoj všem, dělal jsem dnes poprvé diagnostiku pomocí china klon OPCOMem.
Na Zafiře B, X18XER mám chyby:
P1614-50 Wrong Transponder Key, něco málo jsem k tomu našel, ale pořádně stejně nevím co to znamená, může to dělat CIM? stalo se mi nedávno, že jsem otočil klíčem, kontrolky se rozsvítily, ale když jsem chtěl nastartovat tak ani ťuk, napodruhé už OK,
U0009-70 <Unknown DTC> - to vůbec netuším je
Dokáže někdo poradit? Nedávno jsem byl na diagnostice u mechanika a měl jsem tam chybu brzdového spinače (nepamatuji si kod chyby) není to třeba ono?
Další dotaz, mohu ty chyby bez následků vymazat?
+
Na Astře G, X16XEL:
P1405-(0) - ta je mi jasná, mám tam odpojený EGR
Ale zde mne zase naopak zaráží, že je v astře problém s airbagem (svítí kontrolka na budících) a v diagnostice nic :-( // VYŘEŠENO, dělal jsem pouze test motoru

Zůstávají tedy pouze dotazy ohledně zafiry.
OPCOM V1.45 mám ten čínský klon verzi sw 201008

Díky moc za všechny případné rady
Zafira B 1,8 16v 103kW

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od Werewolf » 12 bře 2015, 11:05

Určitě pokud ses připojoval poprvé, neřešil bych co tam je a rovnou vše promazal. Nějaké chyby můžou být pěkně staré a tedy dnes již nemají relevanci. Dej Clear all a za pár dní se zase připoj a uvidíš, co nového ti naskočilo a je tedy aktuální...

tesyno
Příspěvky: 63
Registrován: 06 čer 2013, 10:52
Bydliště: Dĕčín

Re: Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od tesyno » 14 bře 2015, 22:10

Ahoj všem ještě jednou, tak jsem dal na radu Werewolf a vymazal všechny chyby, projel jsem auto cca 40 km a udělal diagnostiku znovu a mám následující výsledek:
U2100 - No Communication with CAN-Bus (Low Speed)
U2143 - CAN-Bus No Communication with SAS (Steering Angle Sensor)
(00) - Present
U2105 - CAN-Bus No Communication with ECM (Engine Control Module)
(00) - Present
U2139 - CAN-Bus No Communication with CIM (Steering Column Module)
(00) - Not present
B1375 - Switched System Voltage (Ignition ON) Not Plausible with CAN Signal
(5A) - Not present
B3883 - Licence Plate Light Circuit Malfunction
(00) - Present
U2140 - CAN-Bus No Communication with UEC (Underhood Electrical Centre)
(00) - Not present

Stává se mi, že mi při jízdě začnou padat budíky a v tu chvilku přestanou fungovat páčky i klakson, zjistil jsem že stačí uvnitř auta zmáčknout ztlačítko (zamknout/odemknout) a je to už zbytek cesty OK, ale příčinu zatím nemám, chtěl bych poprosit zkušenější o pomoc s výše vypsanými chybami, co vše to znamená? přijde mi to jako celkem dost chyb, snažil jsem se najít nějaké info sám různě na foru, ale moc moudrý z toho nejsem :-(
Zafira B 1,8 16v 103kW

Uživatelský avatar
safici
Příspěvky: 59
Registrován: 29 srp 2012, 12:17
Bydliště: Plzeň

Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od safici » 21 črc 2015, 10:48

Ahoj,
na autě se mě rozsvítila kontrolka autíčko s klíčem. Zkoušel jsem hledat tady na fóru, ale asi přesně nevím kde, jak vyčíst chybové kódy ze zafiry. Zkoušel jsem to podle návodu na první straně a vůbec nic se na display neobjevilo.
Je možné kódy ze Zafiry vyčíst bez diagnostiky? Dík za radu
Opel Zafira 1.9 CDTi, 88kW, r.v.2007

Uživatelský avatar
safici
Příspěvky: 59
Registrován: 29 srp 2012, 12:17
Bydliště: Plzeň

Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od safici » 21 črc 2015, 19:55

Tak jsem Zafiru napojil na OP-COM a napsalo to chybu " P2452-58 Particulate Filter Pressure Sensor Hose Line Malfunction " a jestli jsem to tady dobře našel, tak je to " Filtr pevných částic (DPF) senzor tlaku porucha hadicového vedení ". Chci se zeptat o co přesně jde. Vůbec nevím na kolik by mohla oprava přijít a co na to koupit? Děkuji za nějakou dobrou radu
Opel Zafira 1.9 CDTi, 88kW, r.v.2007

Uživatelský avatar
safici
Příspěvky: 59
Registrován: 29 srp 2012, 12:17
Bydliště: Plzeň

Diagnostika - Dotazy na chybové hlášky

Příspěvek od safici » 21 črc 2015, 21:43

Tak už jsem našel ten článek o prasklé hadičce. Zítra koupím benzínovou hadičku a pokusím se to opravit. Jen doufám, že to bude v prostoru motoru, protože pod auto se nedostanu :-( nemám to kde zvednout.
Opel Zafira 1.9 CDTi, 88kW, r.v.2007

Odpovědět