Demontáž olejové vany

Odpovědět
Vaclav
Příspěvky: 47
Registrován: 25 srp 2014, 18:20

Demontáž olejové vany

Příspěvek od Vaclav » 06 zář 2014, 12:47

Potřebuji na Astře H 1.9cdti (motor z19dt) demontovat olejovou vanu. Dostal jsem se do stadia, kdy mám všechny šrouby povolené a nemůžu ji odtud nějak dostat (pořád mi stranou u řemenu drží za rám a u spojky se opírá o skříň převodovky. Je na to nějaká finta, např přizvednutí motoru nebo něco takového nebo musím napřed demontovat rám pod motorem?
Opel Astra H 1.9 cdti

Reklama
 

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1118
Registrován: 04 kvě 2008, 13:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž olejové vany

Příspěvek od RomanK » 07 zář 2014, 22:41

Sundává se rám motoru. Vyndat ji bez demontáže rámu jde, sice velmi špatně, ale jde. Horší je to ale s opětovnou montáží vany zpět. Je na lepidle a montovat vanu s naneseným lepidlem, nebo ji usazovat na blok s lepidlem jde poměrně špatně. Neříkám, že by to bylo nemožné, ale při sundaném rámu to je brnkačka.
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301

Vaclav
Příspěvky: 47
Registrován: 25 srp 2014, 18:20

Re: Demontáž olejové vany

Příspěvek od Vaclav » 17 zář 2014, 07:20

Takže ověřeno, jde sundat bez demontáže rámu, ale skutečně je to vopruz. Demontoval jsem přední a zadní silentblok držící motor s převodovkou, silentblok motoru na boku jsem podložil cca o 6 cm a pak s různým nakláněním motoru jsem odtud vanu vyndal. Jen si zatím nejsem jistej s tou zpětnou montáží. Několikrát jsem si to zkusil vanu nandat zpět a snad to s trochou štěstí a šikovnosti půjde vrátit zpět i s naneseným lepidlem. Po zkušenostech by jsem se do toho příště ale skutečně nepouštěl v garáži, dojel by jsem si na zdviž a fakt by jsem sundal rám.
Opel Astra H 1.9 cdti

Uživatelský avatar
Kutil-spol
Příspěvky: 76
Registrován: 15 zář 2013, 11:50
Bydliště: Opava

Re: Demontáž olejové vany

Příspěvek od Kutil-spol » 20 zář 2014, 00:45

Jen se chci zeptat, je nutné dávat na těsnění vany to lepidlo? Já na jiných autech dával vždy jen samotné těsnění a nikdy nikde nic neprosakovalo....
Opel Zafira B 1.8 16V 103KW
Ex: Opel Corsa 1.4i
Diagnostika OP-COM

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 532
Registrován: 21 pro 2008, 20:45
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice

Re: Demontáž olejové vany

Příspěvek od denny » 20 zář 2014, 17:22

Kutil-spol píše:Jen se chci zeptat, je nutné dávat na těsnění vany to lepidlo? Já na jiných autech dával vždy jen samotné těsnění a nikdy nikde nic neprosakovalo....
Nemusíš tam dávat nic,pokud má vana těsnění,ale to není tento případ.
U tohoto motoru je těsněním těsnící tmel.

Odpovědět