zaslepení EGR u 1.9CDTI

Odpovědět
Wrtak
Příspěvky: 86
Registrován: 17 srp 2012, 08:13
Bydliště: Stříbro (Plzeň)

Re: zaslepení EGR u 1.9CDTI

Příspěvek od Wrtak » 21 dub 2014, 16:47

Byl jsem na servisu v Oplu kvůli výměně CIMu a po jejich diagnostice mi řekli, že zjistili i únik vzduchu na EGRu. Před tím mi auto padalo do nouzáku, když se pořádně sešlápl plyn např. při předjíždění. CIM mi vyměnili a EGR jsem udělal u známého v servisu. Teď po ujetí cca 2-3 tisíc km opět padá po sešlápnutí do nouzáku a hlásí chybu ECN 227 911, což je únik vzduchu na EGRu. Pomohlo by ho zaslepit tímhle?
http://www.ebay.com/itm/EGR-valve-blank ... f7&vxp=mtr
Opel Astra H kombi 1.9 CDTI 88kw 16V + chip na 110kw
rv.2005


OP-COM k dispozici

Reklama
 

milans
Příspěvky: 374
Registrován: 28 čer 2008, 13:19
Bydliště: SK-BN/TN

Re: zaslepení EGR u 1.9CDTI

Příspěvek od milans » 21 dub 2014, 18:54

Zaslepenie sa odporúča, keď je EGR v poriadku.
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H, hatchback, 1,9 CDTi, 88 kw, Z19DT, r.v. 3/2006

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: zaslepení EGR u 1.9CDTI

Příspěvek od honzap » 22 dub 2014, 16:46

částečné zaslepení EGRu se jeví jako rozumná věc a spáchám ho. Určitě nebude problém ho vyrobit, než jet někam do fiata, mám to hotové.
Jenom jsem nepochopil, jak někdo vepředu píše, že dal záslepku před i za EGR - omezit vstup spalin je žádoucí, tomu rozumím, ale na výstupu je dobré nechat jim volnou cestu, ne?
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Mr.Crow
Příspěvky: 25
Registrován: 04 dub 2011, 18:07

Re: zaslepení EGR u 1.9CDTI

Příspěvek od Mr.Crow » 23 dub 2014, 14:28

Ahojte, netrpezlivo sledujem tému pretože mám podobný problém.To turbo si ide ako chce, mám vyhodenú kontrolku "vrtulnik" chyba RJ motora.Turbo raz zabera nad 2tis otackach potom nad 2,8tis otackach.Inokedy na 1a2 rychlostiach nejde vobec a na 3a4 rychlostiach ide.pojdem s tym na diagnostiku, ale bojim sa, že nič nezistím.
Prosím vás ja ako laik ako nájdem egr ventil? Prípadne odkiaľ sa k nemu dopracujem či stačí cez jamu alebo odkial. Opel astra h caravan 1.9cdti 110kw r.v. 08 motor Z19DTH
Opel Astra H, kombi, 1,9 CDTi, 110 kw, Z19DTH, r.v. 2008

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: zaslepení EGR u 1.9CDTI

Příspěvek od swabel » 23 dub 2014, 16:11

Staci pouzit google a hladanie obrazkov a zadat "EGR Z19DTH".

Obrázek
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Mr.Crow
Příspěvky: 25
Registrován: 04 dub 2011, 18:07

Re: zaslepení EGR u 1.9CDTI

Příspěvek od Mr.Crow » 26 dub 2014, 12:20

Ahojte priatelia :)
ako som už spomínal mám rovnaké chovanie auta ako spomína na začiatku vlákna. Auto nereaguje, turbo sa zopína až kdesi čosi a k tomu svieti kontrolka poruchy RJ motora.
Dneska som bol na diagnostiku a zistil mi zapchatý DPF filter (pred 3500 km mi ho čistili v inom servise za 211€). Zapchatý je na 80%. Nový DPF filter stojí 927€, žiadna náhrada naň zatiaľ nieje. Lacnejší a najrozumnejší spôsob je ho programovo odstrániť (obísť) a manuálne ho buď odstrániť alebo nahradiť hladkým potrubím (cena v servise za tento úkon 200-250€) Keby som to vedel skôr dám to spraviť hneď). To načo slúži DPF filter nemusím asi rozoberať. Emisné normy budú jemne zvýšené, ale tolerancia emisií je zatiaľ vysoká. Bohužiaľ, auťák má hodnotu 7tis € a nebudem predsa doňho valiť malú súčiastku, ktorá zase vydrží ani nie 100 tis km.
Kiež by ste mali pravdu radšej s tým EGR ventilom, bolo by ma to vyšlo lacnejšie.
Dúfam, že s týmto niekomu pomôžem (aspoň informatívnym charakterom).
Opel Astra H, kombi, 1,9 CDTi, 110 kw, Z19DTH, r.v. 2008

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: zaslepení EGR u 1.9CDTI

Příspěvek od falconik » 26 dub 2014, 13:41

Mr.Crow

Tahaji te za ...xxxxx saturace 80% je normalni tam se za idealnich podminek spousti regenerace, pri saturaci 90% se to spusti at chces nebo ne kdyz je auto ohrate. Filtr DPF lze uz dnes vymenit za neorigo najdi si to na http://www.aci.cz nebo ho lze celkem efektivne a dobre nechat vycistit u firem co to delaji cca kolem 7000 tis. Res proc a co mas za chybu, praskle trubky od cidla dpf, nejcastejsi zavada, vadne vstriky=vic to kouri a ucpava vse okolo. Vse ma svou pricinu a to ze servis je dnes jen menic dilu s velkou marzi........nenech se tahat za "penezenku". :D

Najdi si vlakna okolo DPF at vis co mas hledat a HLAVNE to chce cist cele vlakno.

Wrtak

pokud ho zaslepis uplne musis resit i preprogramovani RJ motoru, nebude tlak a bude ti to padat stejne do nouzaku a mozna to pojede jeste hure nez s "vadnym" egr nez s uplne zaslepenym.
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Mr.Crow
Příspěvky: 25
Registrován: 04 dub 2011, 18:07

Re: zaslepení EGR u 1.9CDTI

Příspěvek od Mr.Crow » 26 dub 2014, 14:37

falconik:
auto má teraz čerstvých 100tis km. Začalo to tým, že mi svietila kontrolka chyba RJ motora (taký žltý vrtulník) to bol núdzový režim. Otáčky išli len do 3,5tis a cítil som stratu výkonu. za 10km som zastavil, vypol motor naštartoval a nič, nezmizlo to. Zopakoval som to ešte asi 3 krát a potom mi to ani naštartovať nechcelo. Dal som to do servisu kde mi to vyčistili nejakou kyselinou za 70€, celkovo čistili KAT + DPF (cena dokopy 211€). Spravil som 3500km a problém nastal opäť. Cez víkend som mu riadne stúpal na plyn (do 2,2tis otáčiek bez turba a nad 2,2tis otáčiek išlo prudko turbo). V pondelok po víkende som ním chcel ísť do servisu no kontrolka už nesvietila tak som išiel priamo do práce. Vydržalo to cca mesiac- dva. Teraz to turbo zopína ako sa mu chce (ako snímače reaguju na tlaky).
čítal som všeličo, rôzne vlákna. Všade len "daj to na diagnostiku" a podobne.
Našiel som pár vecí kde môže byť problém, ale nečakal som že to bude DPF filter.
V servise dneska mi povedal varianty: 1. vymeniť za nové 930€ , ok v Elit stojí 630€
2. preprogramovať RJ a DPF tam nechať s tým, že bude nečinné 170€
3. preprogramovať RJ a DPF odstrániť a nahradiť trubkou
4. preprogramovať RJ a DPF filter prevrtať/ preraziť skrz a nechať ho tam.

pýtal som sa ho na čiastočné zaslepenie EGR ventilu a odpovedal: on by to nerobil, z zime bude motor neskoro zohriaty na optimálnu teplotu a pri studenom motory je dymivosť = usadeniny. Stačí občas vytočiť auto na dvojke trojke do maxima (raz týždenne).

čítať celé vlákna je časovo náročné, ale robím čo sa dá. Kto chce mať auto a nechce platiť nehorázne peniaze servisákom to aby bol polovičným automechanikom.

Ešte som sa dočítal, že to môže spôsobovať netesnosť vlnovca. Pri diagnostike vravel niečo o diferenciálnom tlaku.
Opel Astra H, kombi, 1,9 CDTi, 110 kw, Z19DTH, r.v. 2008

salám
Příspěvky: 166
Registrován: 14 dub 2012, 20:44

Re: zaslepení EGR u 1.9CDTI

Příspěvek od salám » 26 dub 2014, 17:17

Obávám se,že vybranim dpf svůj problém nevyřešíš..zajímalo by mě jestli a jak často se ti dpf vypaluje atd. jeho životnost je o dost víc než 100 tisíc km. Cituji slova RomanaK - 90% problémů s dpf je způsobeno jiným problémem v motoru-třeba vadným egrem :-)

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: zaslepení EGR u 1.9CDTI

Příspěvek od falconik » 26 dub 2014, 21:34

Mr.Crow
1. vymeniť za nové 930€ , ok v Elit stojí 630€ .........stejne ho znovu ucpes tedy jestli vubec ucpany je, treba je chyba jinde k cemuz se klonim nejvic
2. preprogramovať RJ a DPF tam nechať s tým, že bude nečinné 170€ ........to nejde filtr by se ucpal....proboha ktery bastlil ze stodoly ti tohle nabidl

Delali ti statickou regeneraci????

Hele mame doma 2 zirafy 19DTH s DPF a po oprave trubek na mereni difer. tlaku, vymene turba diky prasklym svodum na prvni aute a repasi vstriku na druhem aute nemam s DPF problem. DPF se ucpava protoze neco na motoru nefunguje jak ma, odstran to a nemusis resit vymenu DPF nebo jeho zniceni. Zivotnost DPF je min 300 tis a vice zalezi na poctu regeneraci a i pak by mel jit vycistit a pouzivat dal. Je to keramicka mrizka podobna benzinovemu katalyzatoru, pouzivanim dojde k usazeninam a ty lze odstranit. To ze do nej nekdo na cisteni naleje "kyselinu" a po domacku ho znici je druha vec.

Neber to nijak osobne, ale nedelas dobre a ten kdo ti servisuje auto z tebe taha penize a problem neresi.

Pokud by byl praskly vlnovec slysel bys to a bylo by to videt, saze jsou pomerne cerne a byly by citit splodiny kdyz bys vlezl pod auto.
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Odpovědět