odchylka vstrekovania

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
salám
Příspěvky: 166
Registrován: 14 dub 2012, 20:44

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od salám » 08 dub 2014, 12:48

A to je nějaký problém si to nechat poslat ze slovenska? Já to tak udělal a v klidu. Poštu bych stejně platil tak jako tak..

Reklama
 

Uživatelský avatar
Marson
Příspěvky: 35
Registrován: 01 zář 2011, 21:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od Marson » 08 dub 2014, 13:30

šak taky že není.Ale když mi na webu http://www.nanoaditiva.sk/ poradili tohle, tak proč to nevyužít a trvat na tom si to posílat ze Slovenska. :?:

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od falconik » 08 dub 2014, 16:59

Marson píše:Co říkáte na tohle ? :( vypadá to hrůzostrašně ! :( Nalítáno JEN 95 tisíc !!!!!!!Asi bych měl šetřit na repas či výměnu :(

nooo to je masakr, nechci strasit ale mas to ... :shock: , mezi 1-4 valcem mas rozdil téměř 7mg, tolerance je 1mg na zazech 3,13+3,41 to plus je tam pac mas hodnotu do minusu. Byt na tvem miste necekam a resim tohle je uz na diru do pistu, nektery vstrik/y kape a to hodne moc. Projdi si vlakno a zkusi si poslechnout natoceny motor nektery valec musí mit celkem nepekny zvuk.
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
Marson
Příspěvky: 35
Registrován: 01 zář 2011, 21:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od Marson » 10 dub 2014, 20:18

Tak jsem koupil pro-tec cleaner nalil do plné nádrže ujel jsem asi 6 km auto začalo při akceleraci škubat a při volnoběhu byla spotřeba 2L/hod.Po zdechnutí motoru jsem už nenastartoval.Auto jsem roztáhl na laně a chytlo.Chvíly brčelo normálně(spotřeba na místě 1.5L/h)a po chvíli začalo zase brblat a spotřeba 2-2.2L/hod.Ted už nejde zase nastartvat.Tlak na railu 27-37.Tak že vysokotlaké čerpadlo v pořádku.Nejspíše vstřikovače odešly do věčných lovišť.Mám ještě jednu zafiru(totálku)v garáži s najetýma 40tis právě na náhradní díly.Tak jsem se rozhodl vstřiky přehodit.Máte někdo prosím návod-postup jak to udělat ? Vím že se stává , když je někdo nešikovný že vstřikovač může zalomitMusí se vždy měnit těsnění pod vstřiky?.Jaké přípravky použít.Viděl jsem ve vláknu nějaký podomácky vyrobený přípravek, tak vyrobím něco podobného.S kodováním je to potom jak ? Opíší hodnoty ze vstřiků ve speciálních funkcích v op-comu? Pro 1,2,3 a 4 válec ?

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od falconik » 10 dub 2014, 22:57

Marson

Tesneni vymenit musis, v oplu stoji par kc vyzihane medene podlozky. Po vymene musis zadat ima kod vstriku pres opcom, ima lze vyvcist z puvodniho auta a nebo si ho nechat v boschi vygenerovat podle "vlastnosti" vstriku. Vyndat vstrik je "porod" a jeste horsi je vyndat ty medene podlozky pod vstriky, jedine nekdo kdo ma vybaveni bude mit pripravek na vyndavani....nebo samo domo
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
Marson
Příspěvky: 35
Registrován: 01 zář 2011, 21:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od Marson » 11 dub 2014, 08:46

Ještě mě napadlo jestli spatne vstriky při 95tisicich nemůžou být důsledek nějakého vydírání čerpadla?jde to nějak zjistit či diagnostikovat?Někde jsem slyšel když odejdou vstriky musí se i dělat vysokotlaké čerpadlo?!není lepší vyměnit celý motor?

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od falconik » 11 dub 2014, 09:02

Musel bys nechat na vstrikach udelat diagnostiku abys vedel co jim je zda jsou jen pryc spicky nebo jsou vydrene, pokud by byly vydrene tak je KO cerpadlo. Pri vymene motoru bys stejne musel menit ima ....Videl jsem auta s 60 tis a KO vstriky a propalenym pistem, je to "stesti" na humus naftu....
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
Marson
Příspěvky: 35
Registrován: 01 zář 2011, 21:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od Marson » 11 dub 2014, 09:22

A kde je mám nechat otestovat ? jsem z Olomouce.A kolik to bude stát ?

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od falconik » 11 dub 2014, 09:27

najdi si nejaky bosch servis a tam at ti naceni opravu, zkust strycka googla... :mrgreen: ten ti par servisu v okoli najde. Nerikej jim co zamyslis a at ti reknou pripadnou cenu za diagnostiku vstiku. Stejne je to divne.....to ze to jde roztahnout..na starem astre g to delalo kdyz padala nafata diky zpuchrelim prepadum....aby to nebylo neco jineho...zkus RomanaK pres telefon, treba(urcite) ti poradi a mozna te navede jinym smerem.
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
Marson
Příspěvky: 35
Registrován: 01 zář 2011, 21:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od Marson » 11 dub 2014, 10:01

Ták RomanaK velice ochotný člověk mě ujistil že čerpadlo by mělo být ok.Dále jsem volal do Bosh Diesel centra v Zábřehu v areálu PAS kde mi řekni že testy jsou celkem dva.Jeden spočívá v tom že všechny 4 vstřikovače za 500 kč otestují tlakem v rozmezí 300-400 bar kde by mělo být zjistitelné zda jsou vydřené a chčijí do opadů či jsou jen zanesené.Podrobný test na stolici stojí 500 kč/kus.Nevím zda má cenu provádět druhý dražší test když nemám v plánu vstřiky nechávat repasovat.V zábřehu udělají test do 3 prac dnů.Dále mám prohlídnout kamerkou spalovací prostor válců a ventyly jestli nedošlo k poškození/propálení.V tom případě by bylo pro mě výhodnější vyměnit celý motor :? :? Zlatý starý rotačkový 1.9TDI golf na tom máme najeto 200 000 a motor se jen směje.Teď mu alespoň prospěju Pro-tech čističem dieselů. :( S novými commonraily jsou jen a jen problémy a to jen kvůli podvodníkům na benzínkách !

Odpovědět