Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět

Koupíš si tento modul od Pepase?

Ano
118
61%
Ne
25
13%
Nevím
50
26%
 
Celkem hlasů: 193

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Frydex » 05 bře 2014, 22:15

Vojto, bod dva určitě nemáš, zkus si to přečíst znova...
Mayki, dyť je to volitelné. Proč to nechceš ? Nechápu důvod. A určitě jen částečný upgrade nepůje. Takže buď a nebo...
Jinak v pondělí bych to poslal.
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Reklama
 

Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od vojtavojta » 05 bře 2014, 22:25

Ano predsedo,jsem to spatne pochopil ;)
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Mayki » 05 bře 2014, 22:27

Volitelné to je ale špatně, mě to vyhovuje tak jak je to teď, tzn. že se teplota objeví na chvíli když dosáhne určité hranice (např. 80°C) a pak zmizí a nebo se ukazuje pořád, no a nově, jestli jsem to teda pochopil správně se teplota bude ukazovat pořád a nebo bude vidět, dokud se nedostaneš na 80°C a potom zhasne, což v mém případě při popojíždění znamená že bude na displeji skoro pořád a to se mi nelíbí.. :?

Pepíku, nemohl bys tam zakomponovat všechny způsoby?
- žádná teplota se neukazuje
- teplota se ukazuje do zahřátí na 80°C a potom zhasne
- teplota se na chvíli ukáže při dosažení 80°C a potom sama zhasne (tohle mi vyhovuje)
- teplota se ukazuje stále
Byl by to velký problém? Já totiž chci, chci, chci ukládání nastavení a DPF do paměti... :?:

Frydexi, uvidím co na to napíše Pepa, jinak bych ti MKJ určitě do pondělí doručil.
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Frydex » 05 bře 2014, 22:42

No myslel jsem, že hláška o dosažení teploty 80°C tam zůstane... no, uvidíme co Pepé na to...
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 06 bře 2014, 08:58

funguje to přesně tak, jak se Mayki-mu nebude líbit ;), tzn. že teplota se zobrazuje stále na IPC/DISP a při dosažení 80 °C se zobrazí okno s upozorněním a následně se teplota přestane zobrazovat. Tuto funkci po mě chtělo již několik uživatelů MKJ...

Nicméně jsem tedy udělal ještě jednu změnu - pokud je aktivována funkce "Upozorňovat na zahřátí motoru" a je zvolen režim "Okno zavírat manuálně", tak se teplota zobrazuje do okamžiku dosažení 80 °C a zobrazené okno s upozorněním se musí zavřít ručně (klik na volantu / rádiu). Pokud je zvolený režim "Okno zavírat automaticky", tak se teplota nikde nezobrazuje (pokud ovšem nebylo její zobrazení aktivováno funkcí "Zobrazovat teplotu chladící kapaliny") a okno s upozorněním se samo zavře.

Do pondělka bych měl přidat další funkce:
  • akustické varování na překročení zvolené rychlosti; XYZ to někde viděl a chtěl by to mít i u svého OPEL-íka :-). V konfiguračním menu si po aktivaci funkce nastavíte max. rychlost, při jejímž překročení vás CIM decentním zapípáním upozorní, že jedete moc rychle. Typický důvod německých uživatelů - mám dvě sady pneumatik (zimní / letní) s rozdílnými rychlostními limity
  • digitální zobrazení rychlosti. S touto funkcí si ještě nevím rady, protože u vozů V-C nelze na IPC nic zobrazovat a na CID/GID nevidím žádné vhodné místo (snad jedině v malém okénku s nastavením ECC). Já osobně si myslím, že to je blbost, ale zase někteří uživatelé tvrdí, že zobrazení na ručičkovém budíku není přesné (policajti jsou nekompromisní) a že to jiné modely mají, tak proč ne můj OPEL s MKJ
Co tomu říkáte?
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od hazmec » 06 bře 2014, 09:14

Super práce 8-) A k Romanovi ten nový firmware dorazí asi kdy?
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

Uživatelský avatar
zichi
Příspěvky: 215
Registrován: 15 úno 2013, 10:27

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od zichi » 06 bře 2014, 10:36

PepaS: Ta rychlost to by bylo super. Zobrazení na CID přes celou obrazovku abych mohl strašit babičku když s ní jedu :D

Uživatelský avatar
martulik
Příspěvky: 114
Registrován: 02 lis 2011, 18:48
Bydliště: Olomoucko

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od martulik » 06 bře 2014, 10:46

To je dobrá blbina, to chci taky.
Vectra C Caravan 1,9 CDTI r.v.2005
Možnost diagnostiky Olomouc a okolí OP-COM Professional CZ verze 131125d

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Midzi » 06 bře 2014, 10:47

tak tie dalsie funkcie su naozaj riadna blbost. No ale co uz ked si to zakaznik zela :D
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Mayki » 06 bře 2014, 11:55

PepaS píše:Nicméně jsem tedy udělal ještě jednu změnu - pokud je aktivována funkce "Upozorňovat na zahřátí motoru" a je zvolen režim "Okno zavírat manuálně", tak se teplota zobrazuje do okamžiku dosažení 80 °C a zobrazené okno s upozorněním se musí zavřít ručně (klik na volantu / rádiu). Pokud je zvolený režim "Okno zavírat automaticky", tak se teplota nikde nezobrazuje (pokud ovšem nebylo její zobrazení aktivováno funkcí "Zobrazovat teplotu chladící kapaliny") a okno s upozorněním se samo zavře.
Tak takhle se mi to už líbí, ty zbylé dvě funkce jsou taky O.K., hlavně se mi líbí to upozornění na překročení rychlosti. Stihneš to Pepíku do pondělí? Domluvím se s Frydexem a pošleme ti MKJ (asi v pondělí) na přehrání... 8-)

PS: gratuluji Pepo k pětistému příspěvku na fóru... :lol:
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Odpovědět