Modul Video Konvertoru - MVK

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od vojtavojta » 27 úno 2014, 07:13

eSumo píše:Tak jsem pánové zvědav, jak Vám dlouho vydrží to nadšení z tohoto typu "couvací kamery"... :?
Já tuto kamerku (v osvětlení RZ) provozuji už asi od loňského července a musím konstatovat, že tato zima/nezima ji ublížila festovně... :( Můj obraz už bohužel není takový, jak před zimou :x a vyčištění objektivu nepomáhá. :oops: Obraz je komplet rozmazaný a řekl bych, že se vlhkost a možná i prach dostaly dovnitř. :shock:
Tak jsem zvědav na Vaše pozdější zkušenosti a ať slouží. 8-)
To taky zalezi,jak kvalitni je kamera.
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

Reklama
 

Uživatelský avatar
eSumo
Příspěvky: 93
Registrován: 22 črc 2013, 10:57
Bydliště: FnO
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od eSumo » 27 úno 2014, 07:21

"Tak určitě" a proto jsem zvědav... To se stejně projeví až časem...

PS: ...a stejně je vše "china"...
Zafira 1,9 CDTi Cosmo, r.v. 2007, Panorama, ... alias "Golem"
Nedávno: ZAFIRA 1,6 16V Elegance
Dávno: ASTRA F 1,6 Classic
Kdysi dávno: CORSA A 1,4i
OP-COM Clone

Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od vojtavojta » 27 úno 2014, 07:25

Jedyne jak pise Milosh,vymyslet nejaky stit,ktery bude chranit cocku.
Naposledy upravil(a) vojtavojta dne 27 úno 2014, 07:34, celkem upraveno 1 x.
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

astros
Příspěvky: 177
Registrován: 03 zář 2012, 20:21

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od astros » 27 úno 2014, 07:27

Kamerka umiestnená za zadným oknom sa tomu vyhne. Vždy je však x vecí, ktoré sa tam môžu aj tak pokaziť. Vymeníš a fičíš ďalej. Každopádne mne sa to páči.

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od hazmec » 27 úno 2014, 08:24

PepaS píše:@hazmec pěkné a děkuji za děkuji ;). Dovolím si dvě poznámky:
  • pokud si v menu Nastavení zvolíte „přepnout na video #1“, tak se při aktivaci videa zobrazuje vždy video vstupu #1 (např. z Raspberry Pi) bez ohledu na nastavení „přepínat na park. kameru“. Přepínač „přepínat na park. kameru“ ovlivňuje pouze zobrazení vstupu video #2
  • otevření menu MKJ, otevření okna videa (např. z okna BC se rovnou otevře okno videa) a přepínání zobrazení videa mezi vstupy #1, #2 a případně #3 (RGB) je možné ovládat jednak přes menu displeje, jak je demonstrováno ve videu, ale také stiskem tlačítek na volantu, tzn. stiskem tlačítka na volantu otevřu menu MKJ, jiným stiskem otevřu okno videa, jiným tiskem přepínám mezi vstupy #1 a #2...
Děkuji za připomínky, jak jsem psal, to video byl pouze takový pokus dělaný narychlo ještě za špatných podmínek. Až bude ta palubní kamera v provozu zkusím natočit lepší i s tím anglickým menu.
eSumo píše:Tak jsem pánové zvědav, jak Vám dlouho vydrží to nadšení z tohoto typu "couvací kamery"... :?
Já tuto kamerku (v osvětlení RZ) provozuji už asi od loňského července a musím konstatovat, že tato zima/nezima ji ublížila festovně... :( Můj obraz už bohužel není takový, jak před zimou :x a vyčištění objektivu nepomáhá. :oops: Obraz je komplet rozmazaný a řekl bych, že se vlhkost a možná i prach dostaly dovnitř. :shock:
Tak jsem zvědav na Vaše pozdější zkušenosti a ať slouží. 8-)
Se uvidí časem na jak dlouho to bude fungovat, už mi doporučoval Pepa, ať si tu druhou parkovací kameru raději nechám, že tyhle kamerky nemají dlouhou výdrž. A co tak v nejhorším se každej rok vymění ta černá kostka s kamerou a pojede se dál - není to tak závratná položka.

Edit: dovolím si sem hodit odkaz co vyštrachal Jakubino, zajímavý umístění USBčka pro flešku či napájení např. externí navi, telefonu a pod.
jakubino píše:asi to nepatri primo sem ale pro inspiraci..Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Sakra, tu čtyřtlačítkovou lištu už mám plnou, to abych začal pomalu schánět 6ti tlačítkovou. :mrgreen:
Naposledy upravil(a) hazmec dne 05 bře 2014, 16:20, celkem upraveno 1 x.
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 27 úno 2014, 09:22

základní problém je, že elektronika kamery a CCD snímač nejsou v této verzi kamerek nijak extra chráněné proti pronikajícímu prachu a vlhkosti. Ze strany čočky bych problém neviděl, ale ten bordel se tam snadno může dostat zadem :(.

Já osobně bych se pokusil kameru zodolnit zalitím do silikonu. Kdybyste to někdo chtěl zkoušet, dejte si prosím pozor na typ použitého silikonu! Nelze použít běžný sanitární, který při vytvrzování uvolňuje kyselinu octovou postupem času spolehlivě ničící elektronické obvody! Výborný je např. neutrální silikonový tmel Lukopren S 9780 (je možné koupit ZDE). Více o dalších materiálech viz.http://www.elchemco.cz/ .
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od pueblo » 27 úno 2014, 10:57

Díky za postřehy, hlavně o silikonu 8-)
O víkendu se konečně chystám zabudovat kamerku, tak ji zodolním, než ji namontuju.

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Mayki » 06 bře 2014, 21:42

Dneska jsem měl v práci chvíli čas, tak jsem si trochu připravil kabeláž pro CAM-Switch... 8-)
Teď ještě aby už dorazila kamera, vysvitlo trochu slunko a může se to zase zabudovat.
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od hazmec » 06 bře 2014, 21:51

Mayki máš to moc pěkný. Dobrá práce 8-)
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Frydex » 06 bře 2014, 21:52

Twl, mě už to nebaví to zase rozebírat... já už to měl všecko tu kabeláž asi 20x venku.... mám tam v tom bordel už jak v lese.
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Odpovědět