Kdo letos kupujete nove auto?

Co se jinam nehodí pište sem
Georga
Příspěvky: 80
Registrován: 11 bře 2012, 14:12
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo letos kupujete nove auto?

Příspěvek od Georga » 04 led 2014, 10:38

milans píše:
Georga píše:Kdybych kupoval nový auto, tak Astra J to rozhodně nebude. Je to sice asi nejhezčí kombík z nižší střední, ale je výrazně nejtežší a má nejméně prostoru uvnitř, což jsou bohužel dost podstatné vady.
A tú "hlášku" s tým priestorom si odkiaľ zobral ? Samozrejme, že Astra J mohla byť vzhľadom na vonkajšie parametre priestrannejšia a že pred zadnými sedadlami je asi len o niečo menej miesta ako na Astre H, ale stále je to prijateľné. Sme 4-členná rodina ( 2 dospelí, 1. syn 2,5 roka a 2. syn 1 mesiac ), ale dozadu sa vmestia obaja aj s manželkou, podľa ktorej je na tom nová Astra lepšie ako stará Astra H. Takže ak si si ju nevyskúšal na vlastnej koži, tak nerob unáhlené závery.
Mám Astru J (předFL) jako služebáka. To auto je prostě uvnitř malý (a to patří rozměrově mezi největší auta ve své třídě) a přitom těžký. I díky tomu to má s dieselem spotřebu kolem 7l na sto km.
Také jezdím i s jinými auty. Třeba Oktávka je vnitřním prostorem naprosto jinde, a lépe jsou na tom i KIA/Hyundai.
Ano, nová Astra je určitě lepší než stará Astra, zejména co se komfortu týče. Ale i přesto je konkurence dále za stejnou nebo nižší cenu. Proto, kdybych si Astru J kupoval za své, tak bych jí nekoupil.
clasic III car. 1.6

Reklama
 

Uživatelský avatar
Nerez
Příspěvky: 1885
Registrován: 20 úno 2011, 15:37
Bydliště: Haná

Re: Kdo letos kupujete nove auto?

Příspěvek od Nerez » 04 led 2014, 13:40

Kolega na Jéčko hatchback celkem nadává. Má myslím r.v. 2010 nebo 2011. Už řešil pár servisních zásahů, nějaké klepání v motoru, prověšení předních dveří a ještě cosi. Navíc mu ta jeho 1.4 16V jezdí o víc jak litr žravěji než ta moje což se mu taky nelíbí, vzhledem k tomu, že to moc nejede...

Uživatelský avatar
honzina
Příspěvky: 159
Registrován: 04 led 2011, 21:12
Bydliště: mikulov

Re: Kdo letos kupujete nove auto?

Příspěvek od honzina » 04 led 2014, 16:58

nechci brat nekomu iluze,ale po rozmluve s kamaradem co ma pristup do depa kie tak bych si ji nikdy nekoupil
taky jsme si nechali nacenit i jine auta a objezdil jsem zname mechaniky co delaji ve VW,skode,ford a mercedes a vsude chleba o dvou kurkach je fakt ze astre ubira ten prostor ale zase to vyvazi designem a opel jako jediny dokazal dat slusnou slevu
astra j sportstourer 1.6sidi turbo 125kw/260nm
corsa d a12xer
ex opel zafira b a17dtr astra h z17dth

Uživatelský avatar
mango
Příspěvky: 156
Registrován: 20 čer 2013, 16:19
Bydliště: Jižní čechy

Re: Kdo letos kupujete nove auto?

Příspěvek od mango » 04 led 2014, 19:57

Přesně tak, každé má něco. Důležité je taky, jak se k případnému problému postaví servis a jak tam berou zákazníka. Bohužel těch, u kterých bych koupil nové auto je vážně málo. Téměř pro všechny autorizáky to skončí prodejem auta...pak už "neotravuj", jen olej a filtry. V Rakousku v BMW jsem se setkal s totálně odlišným přístupem, jezdil jsem tam s motorkou (která byla kupovaná v ČR). Datum objednání - bez problému, vždy jsem navrhul 3 termíny kdy můžu já a oni jeden vybrali. Vše začalo přesně na čas. Dokonce mi nabídli kávu a že se můžu dívat jak na tom technik maká. Když jsem se na něco zeptal, vše vysvětlil a pracoval (A TO NEKECÁM) v čistých rukavicích a když mu něco ukáplo, tak to hned vyčistil. I tohle byl pro mě jeden z důvodů,když jsem rychle potřeboval auto, že jsem koupil ojetinu, kterou nechávám servisovat v klasických servisech.
Prodáno 16/08/2014: Opel Astra H Caravan (2009), 1.7 CDTi (81 kW) Z17DTR , najeto 193 731.

Uživatelský avatar
honzina
Příspěvky: 159
Registrován: 04 led 2011, 21:12
Bydliště: mikulov

Re: Kdo letos kupujete nove auto?

Příspěvek od honzina » 04 led 2014, 21:29

mango zase je to jak kde byl jsem ve vidni v mazde,pristup nic moc a nasledne jsem byl v toyote a tam to bylo vse uplne jine ato jsem se byl ptat na auta ve skoro stejne cene a to je i u nas nekde si holt zakaznika vazi a nekde jim je to jedno a to mam zkusene na vlastni kuzi kdyz jsem objizdel salony
a to jsem jediny kdo si tady objednal nove auto???
astra j sportstourer 1.6sidi turbo 125kw/260nm
corsa d a12xer
ex opel zafira b a17dtr astra h z17dth

Uživatelský avatar
mango
Příspěvky: 156
Registrován: 20 čer 2013, 16:19
Bydliště: Jižní čechy

Re: Kdo letos kupujete nove auto?

Příspěvek od mango » 05 led 2014, 11:25

Určitě to není všude stejné. Ale tady u nás na jihu prostě těch prodejců a servisů tolik není, takže vlastně ani o zákazníka bojovat nemusí. :?
Prodáno 16/08/2014: Opel Astra H Caravan (2009), 1.7 CDTi (81 kW) Z17DTR , najeto 193 731.

Uživatelský avatar
softOPC
Příspěvky: 61
Registrován: 27 říj 2013, 21:27
Bydliště: Brno

Re: Kdo letos kupujete nove auto?

Příspěvek od softOPC » 05 led 2014, 11:54

Takže je to v lidech, protože jsou líní jet pro auto jinam.
ex.Astra J OPC 2013 280+downpipe, HJS cat, M-Tech
Ford Mustang V8 5.0 2016
Alfa Romeo 147 JTD 130+
Fiat Scudo JTD 120k

Uživatelský avatar
mango
Příspěvky: 156
Registrován: 20 čer 2013, 16:19
Bydliště: Jižní čechy

Re: Kdo letos kupujete nove auto?

Příspěvek od mango » 05 led 2014, 12:03

Koupě auta je jedna věc a následný servis je druhá. K čemu mi bude, že si auto koupím třeba v Brně, kam to mám 3 hodiny cesty, když pak vyžadují i následný servis? S tímhle jsem se setkal, jak se na mě dívali a vlastně ani neměli zájem na tom dělat, když jsem to auto koupil jinde "suzuki".
Prodáno 16/08/2014: Opel Astra H Caravan (2009), 1.7 CDTi (81 kW) Z17DTR , najeto 193 731.

Uživatelský avatar
softOPC
Příspěvky: 61
Registrován: 27 říj 2013, 21:27
Bydliště: Brno

Re: Kdo letos kupujete nove auto?

Příspěvek od softOPC » 05 led 2014, 12:23

Netvrdím, že je to tak u každé automobilky, samozřejmě prodej aut je důležitý, ale ani ne kvůli zisku, který je stejně vesměs až na vyjímky zanedbatelný, ale kvůli bodům za prodeje. Většinu prodejců živí následný servis aut. A zas je to jen o přístupu a lidech, jen na opačné straně pultu.
ex.Astra J OPC 2013 280+downpipe, HJS cat, M-Tech
Ford Mustang V8 5.0 2016
Alfa Romeo 147 JTD 130+
Fiat Scudo JTD 120k

Uživatelský avatar
bullb
Příspěvky: 36
Registrován: 25 kvě 2010, 09:04

Re: Kdo letos kupujete nove auto?

Příspěvek od bullb » 07 led 2014, 11:10

Vela zdravia v roku 2014 vsetkym. Uz rok nejazdim na svojej "najkrajsej v meste" astre H, lebo som presedlal na Merivu. Inak astra ostala v rodine, tot vcera som ako spolujazdec som si ju opat vychutnal. Chlapi, ale Meriva, to je ine kafe. Interier z astry J, prakticky aj motor. Odjazdil som okolo 5700 km bez problemov. Meriva ide ako hodinky. Odporucam aspon skusobnu jazdu. A kecy okolo otvarania zadnych dveri .. no vyskusajte. To je moj tip na nove auto. Vrelo odporucam. Poznamka k predajcom Opel. Naozaj je to o ludoch. Ja mam velmi dobre skusenosti s predajom aj servisom. Za "sikmooke" by som nemenil.
Najkrajsia biela Astra H v nasom meste.

Odpovědět