Modul Video Konvertoru - MVK

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Mayki » 13 říj 2013, 22:37

hazmec píše:Su totální začátečník, Linuxu neznalý, takže OpenElec je pro mě ideální volbou.
No já se ptal proto, že původně jsem tam zkoušel RaspBMC, všechno běhalo super, bylo to svižné, jediná vada toho systému byla, že po každém vypnutí pomocí odpojení napájení (jinak to v autě nejde) na mě po startu vždycky vyběhly dvě hlášky o nestandartním vypnutí systému a já je musel odklikat. Dneska jsem tam nahodil OpenELEC, tak ten už tu hlášku nevyhazuje, ale zase se mi zdál trochu zpomalený při přehrávání videa (pohyb v menu) a hlavně mi na něm nefunguje dálka tak dobře (myslím tolik tlačítek) jak na RaspBMC, chtělo by to nějak zkombinovat... :x
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Reklama
 

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od hazmec » 13 říj 2013, 22:56

Pepo,
ten brum tam leze vždy bez ohledu na zdroj signálu (RasPi nebo AUX)?
- Ano, leze na obojí - ale jak jsem psal jen když je nastartovaný, když není nastartovaný je to čistý, zkusím si udělat ješte kable napřímo do MP3 přehrávače, jestli to není chybou v kabeláži. Jenom někde musím sehnat správný piny do Fakra konektoru.

Co se děje, když přepneš na AUX a zkratuješ L,R s GND?
- zítra zkusím

Pin 18 si připojil kam?
- na pin 18 mám zapojenou kostru pro aux - ta je společná jak pro konektor Jack, tak pro RasPi - nesehnal jsem 3 polový přepínač.

mini USB jsem zaslepil záměrně, aby nešlo udělat to, cos zrovna udělat chtěl :D. Zabudovaný zdroj RASP-PSM by se mohl poškodit, když bys mu na jeho výstup pustil +5V. Pokud chceš pustit doma, musíš připojit +12V.
- a jo tak to pro to, tak to ještě že jsem doma nenašel kabel se dvěma USB Samci .
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Mayki » 17 říj 2013, 18:22

Tak jsem si poladil systém na Raspberry k obrazu svému, po všemožném zkoušení můžu říct, že mi více vyhovuje RaspBMC, je to rychlý systém s lepší podporou dálkových ovladačů a konečně se mi podařilo i vyrušit otravující hlášku po nestandartním vypnutí. Instalace je stejně jednoduchá jako u OpenELEC, v základu obsahuje dva použitelné skiny. Kdyby měl někdo opravdu zájem, tak můžu s instalací pomoct. Tady vám zatím aspoň ukážu dvě fotky toho mého systému :mrgreen: :
Přílohy
Startovací obrazovka.
Startovací obrazovka.
Prostředí RaspBMC.
Prostředí RaspBMC.
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od milosh » 17 říj 2013, 18:26

Musim rict ac ho v aute nemam a zatim teda neplanuju tak parada 8-) Skoda ze to nejde jednoduseji ovladat pak by to byla pecka.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
martulik
Příspěvky: 114
Registrován: 02 lis 2011, 18:48
Bydliště: Olomoucko

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od martulik » 17 říj 2013, 19:22

Máte prosím někdo zkušenost s montáží MVK do Vectry C pro parkovací kameru?
Vectra C Caravan 1,9 CDTI r.v.2005
Možnost diagnostiky Olomouc a okolí OP-COM Professional CZ verze 131125d

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 17 říj 2013, 21:55

@Mayki: pěkné... jsem zvědavý, kam to pospěje :)

@milosh: jediné jednoduší ovládání do auta je hlasové a nedivil bych se, kdyby někdo v tomto směru udělal aplikaci pro Raspberry Pi, výpočetní výkon na to ta malá destička má.



@martulik: obecně s instalací MVK do Vectra-C žádný zásadní problém není – instalace je principiálně totožná se zástavbou do vozů Astra-H a Zafira-B. Prakticky dělal jednu instalaci RomanK. Co přesně tě zajímá?
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od milosh » 17 říj 2013, 21:59

Pepo, hlasove ovladani by nemelo chybu !!!
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od beavis » 17 říj 2013, 22:13

To ti ale do toho nesmi nikdo dalsi kecat :mrgreen:
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od power2 » 17 říj 2013, 22:53

UHP za jízdy má celkem problémy s rozeznáním slov pro vytáčení, tohle by bylo asi podobný. Moc hluku okolo. Jedině řvat

Uživatelský avatar
martulik
Příspěvky: 114
Registrován: 02 lis 2011, 18:48
Bydliště: Olomoucko

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od martulik » 17 říj 2013, 23:09

Pepas: zajímá mě jen couvací kamera na CID, tou nejsnadší cestou
Vectra C Caravan 1,9 CDTI r.v.2005
Možnost diagnostiky Olomouc a okolí OP-COM Professional CZ verze 131125d

Odpovědět