Je rozdiel v nafte?

Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Re: Je rozdiel v nafte?

Příspěvek od BikerMarius » 10 čer 2013, 09:11

Na shellce jsem natankouval jednou plnou fuelsave a žádnej saving jsem nezpozoroval a po tý jejich akci shell V-Power nitro+ (co byla v testu ještě horší nafta) si na shellku zajedu maximalně nafoukat gumy, vzduch snad neošiděj :lol:
Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

Reklama
 

Uživatelský avatar
zichi
Příspěvky: 215
Registrován: 15 úno 2013, 10:27

Re: Je rozdiel v nafte?

Příspěvek od zichi » 10 čer 2013, 09:15

Tankuji pouze tam, kde mají vyšší obrat a cena není podezřele laciná. Za ten risk mi to nestojí. Nejčastěji beru u Čepra - a za tu dobu jsem s tím nikdy neměl problém (Audi 80, Golf IV, Astra H) - všechno jelo/jede jak mělo.
Nikdy jsem nebral u hypermarketů a ani to neplánuji - ať si raději dál prodávají vodou napuštěné kuřata a necpou to do nafty :D

pmonud
Příspěvky: 80
Registrován: 21 úno 2012, 08:42

Re: Je rozdiel v nafte?

Příspěvek od pmonud » 11 čer 2013, 20:27

Já beru OMV + VIF a spokojenost. V tý hrůze, co se u nás prodává, je to asi nejmenší zlo :evil:

Uživatelský avatar
Pepajz
Příspěvky: 116
Registrován: 13 čer 2012, 08:47
Bydliště: Studénka

Re: Je rozdiel v nafte?

Příspěvek od Pepajz » 12 čer 2013, 11:45

Nabral jsem plnou na Shell na D1 cca 50km od Prahy. Auto jelo perfektne, po ujeti nadrze slo videt, ze i spotreba byla lepsi nez obvykle. Potom jsem nabral na Shell v Ostrave u Futura a auto cukalo pri nizkych otackach.
1,7 CDTI, 74kw, rok výroby 2009

Uživatelský avatar
maddoxx
Příspěvky: 207
Registrován: 06 srp 2013, 15:27
Bydliště: Trenčín SVK

Re: Je rozdiel v nafte?

Příspěvek od maddoxx » 21 čer 2015, 12:40

Od začiatku roka dávam iba prémiovú naftu Shell V-Power Diesel Nitro+, a mám pocit ako keby bol motor naozaj tichší a výkon lepší, možno je to len placebo efekt kto vie, ale chcem sa spýtať či to môže motoru nejako uškodiť keď dávam iba aditivovanú naftu a nič iné. Díkes! ;)
Astra H Caravan 1.7 CDTI Z17DTR (92 kW), r.v. 2009 + ,,Quick Heat,, v zime poteší ;)
Moja Astra

Komo
Příspěvky: 217
Registrován: 09 srp 2014, 13:57

Re: Je rozdiel v nafte?

Příspěvek od Komo » 21 čer 2015, 15:56

Nema co uskodit.
Idealne je brat naftu z co najmensim podielom bio zlozky a eventualne davat aditivum napr. ako VIF na zlepsenie mazania a cetanoveho cisla.
Myslim ze Nitro + sa okrem aditiv nelisi od standardu, tu je mozno lepsia OMV Maxx motion desiel, kedze tato nafta ma uplne minimum bio zlozky.
V jednom teste vychadala hranicna mazivost (bio ma vyhodu v tom ze dobre maze) ale vraj slo len o jednu vzorku.

Tazko radit co je zle a co je dobre, vacsinou to bud nedokazes zhodnotit, pripadne to neriesi jedna nadrz nafty
Astra H, Z19DT

Uživatelský avatar
smileboy
Příspěvky: 314
Registrován: 11 led 2011, 23:54
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Je rozdiel v nafte?

Příspěvek od smileboy » 05 srp 2015, 14:49

Zkusil jsem párkrát natankovat u Alberta v Čestlicích, holedbaji se, že maji certifikát kvality, tak jsem jim věřil a vzal tam 3 nádrže za sebou, s VIFem samozřejmě. Poslední nádrž byla tragická, studený starty vždycky až napodruhý. Napoprvý si motor tak porachtával a když náhodou chytnul, tak byl za mnou bílej dým jak za parní lokomotivou. Fuj. Tu nádrž jsem vyjel, natankoval plnou u Shellky a motor startuje na první otočení jako hodinky. Takže Albert never more
Opel Astra H 1.9 CDTi Caravan 88 kW, 1/2007, GID, aut. klima, CD30 MP3, stropní DVD, tempomat a největsí vychytávka - ovládání předních oken DO!

zbh
Příspěvky: 1
Registrován: 05 říj 2015, 01:07

Re: Je rozdiel v nafte?

Příspěvek od zbh » 05 říj 2015, 02:07

Ještě s Astrou G 2,0 DTI jsem ze začátku tankoval levnější noname naftu. Po půl roce jsem neprošel na emisích. Na radu technika z STK jsem natankoval u Shellky, projel se 20km po dálnici (vyhnat pavouky z výfuku) a emise byly OK. Od té doby pokud to jde tak jen Shell. Jednou jsem zkusil OMV v Praze na Cínovecké a to auto tak zlenivělo, že už mě tam nikdo neuvidí.
Zafira B 1.7 CDTI

Odpovědět