6ti kvalt - převodovka M32

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: 6ti kvalt - převodovka M32

Příspěvek od falconik » 18 dub 2013, 14:24

michalcrash

kdepak.... :P :P :P

komplet nova spojka cca 2000 km tim to nebude :mrgreen: auto ma 185 tis a proto se delala spojka,

setrvak temer pred smrti
lozisko KO
lamela a pritlacak cca 50% zivotnosti

hlavne jak muze mit setrvak vliv na pohyb radicky ;)
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Reklama
 

michalcrash
Příspěvky: 188
Registrován: 20 dub 2010, 18:45
Bydliště: Liberec

Re: 6ti kvalt - převodovka M32

Příspěvek od michalcrash » 18 dub 2013, 15:30

no,mě se klepalo celý auto jak čivava na Kamčatce a ten pohyb řadičky byl taky,po výměně už pohoda:-)ale je fakt že mám jinej motor,jinou převodovku,takže asi tam taky budou jisté rozdíly v příznacích :D
Opel Astra Caravan 1.3 CdTi

vencator
Příspěvky: 722
Registrován: 18 úno 2011, 01:18
Bydliště: Hradec Králové

Re: 6ti kvalt - převodovka M32

Příspěvek od vencator » 18 dub 2013, 18:33

No nejsem odbornik, ale setrvak bude mit velkej vliv na pohyb radicky si myslim :) jenze myslet znamena h*vno vedet :D Nicmene bych zajel k Romanovi ten ti rekne nejvic, polemizovat tu muzeme do nekonecna :)
Opel Vectra B 1,6 16V 74kw 1999
Opel Zafira B 1,9 8V CDTI 88kW 2006

baboon
Příspěvky: 77
Registrován: 15 bře 2013, 19:25

Re: 6ti kvalt - převodovka M32

Příspěvek od baboon » 19 dub 2013, 08:46

Hmm, jsem asi měsíc majitele opla astry Z16LET a už snad ani nemůžu napsat, že hrdým - to fakt mohu počítat s tím, že mi kolem 100 - 200tkm odejde převodovka? :(

Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Re: 6ti kvalt - převodovka M32

Příspěvek od BikerMarius » 25 dub 2013, 09:31

Možný je všechno, ale ložiska umíraj na 1,9 a dvoulitrech. S 1,6kou bych byl v klidu.
Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

baboon
Příspěvky: 77
Registrován: 15 bře 2013, 19:25

Re: 6ti kvalt - převodovka M32

Příspěvek od baboon » 25 dub 2013, 10:03

Tak samozřejmě bych byl rád, kdyby mě neopustila, ale trochu jsem googlil a Z16LET má právě také M32 převodovku.. Ale tak snad to bude OK.

Had0000
Příspěvky: 3
Registrován: 10 kvě 2016, 23:34

Re: 6ti kvalt - převodovka M32

Příspěvek od Had0000 » 18 lis 2016, 19:39

Ahojte

Jen škoda ,že jsem tyto příspěvky neobjevil driv
Tak se ta ky podelim

Tři měsíce zpatky jsem koupil zafiru b 150 koní
Je jaká radost jak malej.

Vše ok ale nedávno se přihodilo neštěstí
Den před jsem si natáčel motor .
Na ferovku jsem slepil izolepou telefon k baterce
A dost hnusné jsem nandaval motoru... Nic méně videjko po case uverejnim na mém kanále.
Kdybych nebyl tak blbej moch jsem všemu předejít
Na video motor běhal jak splasenej až mě to zarazilo
Jak už je zmíněno vise řadící páka mi na 5 a 6tym stupněm mírně házela.

Druhý den po ujetí 100 km jsem s ženou frcel na nákupy
Stojíme na křižovatce , červená ,oranžová vytacim motor na 2000 a pouštím spojku prásk rána jak z děla
V tu chvily jsem nestich zda něco skublo však jsem koukal do zrcátka jestly nevlecu výfuk.
Nic....
Dojedem do Tesca vyhlížím místo kde to prdnu abych měl rozhled a nevypadal přitom divně.

Vystoupíme.. nervy .... Žena teď to neřeš jsem nakupovat..
Nervy v kibly a já prolitavam kram jako bumerang hozenej duchem Indiana.

Jsem u auta.

V tom stresu jsem si ničeho nevsim a tak koukam na kolo a zda se mi že se motor opírá o zavěšení s poloosou je to v picí říkám si domů jedem max 50 kmh a čeká na 30 km cesta

Nakonec si povidam že je to jenom silentblok a vše bude ok
Dáme do servisu chlápek super ,zved auto... Už to vydim vypadli dva šrouby od držáku a urvanej držák

Oprava 1000 pohoda 2 den mastim pro auto cituji
Ta slova nikdy nezapomenu

Pane musíme za kolegama zjistili tam nějakou závažnější poruchou pojďme se zeptat...

Ani nechtějte vědět co všechno mě napadlo...

A dále...

Dobrý den
Franto je tu na tu zafiru vysvětlí mu to
Dobrý den
Držák jsme tam daly všechno v pohode ale
Jel jsem to project a hucela převodovka no dojel jsem nahoru šla mi špatně jednička dvojka ,trajka a ctirka dobrý pětka vypadavala a vtu si asi pan vším že už ležím na hlavě protože jsem udělal třikrát salto vpřed a v zad a osm kotoulu a to jsem se třikrát zved tak zmírnil ....
No co stim udelame povidam problémy jsem takový neměl s převodovkou nikdy mi nehucela nesicela a co já vím co ještě to umí. No příkaz zněl jasně zkuste to rozebrat já začnu šetřit a třeba koupím novou

Takže po předchozí opravě alternátoru 8000 a dekarbonizaci motoru 2500 mi v servisu odešla převodovka tešim se jak malej Jarda až budu moct prohánět koně a ta potvora mě tak zklamala povezte
Jak z toho ven fakt už nevim mám ještě zafiru 02 2.0 dti a také Zafira je zatím za těch pět let nerozbytnej tank která jede i teď a dokonce prošla technickou bez větších oprav super!!!

Lidi prosím pokud je tu nikdo kdo mi dokáže moji druhou zafiru b zachránit co nej... Dejte vědět ,zachráníte ji od útraty docela jsem se do toho autíčka zamiloval..stejně tak doufám že to pomůže nikomu kdo má nějaké simptomy uvedené vise pac teď mám takový pocit že i ta moje trpěla hučením zvlášť hlasitě při pouštění spojky s pětky a sestky byla malá míchačka jednička ok a dvojka šla nikdy ztuha nekdy úplně hladce tri ctiri láčes..

Jestly nikdo pomůže rád se odmenim
---------------------------
Moje prvni wv passat 88 D 1.6 malej traktor
2. auto xantie 98 1.8 16v B. Palec dolu
3. Wv passat 99 B. Palec dolu
4. Opel zafira A 01 dti, ježdění mě začalo zase bavit
5. Opel zafira B 08 1.9 CDTI, z auta bych nejradši nevylez

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: 6ti kvalt - převodovka M32

Příspěvek od sladas opc » 18 lis 2016, 19:48

tak tady lze rict jen jediny prevodovka M32 a jeji loziska..klasika..rozhodit a opravit,nic jineho nezbyde..
Opel Astra OPC

elektrikar_lubos
Příspěvky: 1
Registrován: 04 led 2017, 17:26

Re: 6ti kvalt - převodovka M32

Příspěvek od elektrikar_lubos » 04 led 2017, 18:23

Ahoj všem.
Prosím o radu ohledně převodovky M32.
Neví někdo, jestli je možné měnit různé typy těchto převodovek?
Mám Lancii Delta r.v. 2011, najeto 190tis. a už jednou jsem nechával měnit ložiska v převodovce - cca na 130tisících. A teď to vypadá, že mě to čeká po druhé. Jen mám strach, že to nebudou jen ta ložiska, protože zvuky, které z převodovky vycházejí jsou dost hrozné. Auto mi už přes měsíc stojí v garáži, protože jsem zkoušel sehnat originální náhradu, jenže to je nemožná věc. Napadlo mě proto, po přečtení spousty článků na vašem fóru, že bych použil převodovku z Astry nebo z Francouzů, kterých se nabízí docela dost. Jen nevím, jestli by pasovala a kupovat ji za 20tis na zkoušku je dost drahý pokus.
Díky za každou pomoc.L.

Uživatelský avatar
maxnuke
Příspěvky: 673
Registrován: 25 srp 2011, 05:50
Bydliště: Valtice

Re: 6ti kvalt - převodovka M32

Příspěvek od maxnuke » 05 led 2017, 15:18

Vyřešil někdo občasné špatné řazení 2. Dělá mě to jen v mrazech, ale je pravda, že někdy ji tam sotva narvu. Nestačí něco promazat nebo seřídit? Jak se motor ohřeje je to dobré.
Astra H 1.7 74 kw r.v. 2007

Odpovědět