POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od corsaczek » 13 úno 2009, 10:04

Je mi divný, že by se tu nenašel někdo, kdo by to uměl vyrobit. Přeci to nemůže být tak těžký, ne? Teda ne že já bych měl páru jak to udělat :lol:

Reklama
 

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od FerdaXXL » 16 úno 2009, 22:02

Tak jsem se byl dnes zeptat na to zařízení na ladění těch trysek a chtěl si ho nechat objednat. A musím s lítostí oznámit, že je to neprodejné !!! a to tam mám známé. Když vyjde nový model auta, který má jiné „speciální“ nářadí tak na něj postupně do všech autorizovaných servisů začne zastoupení Opel v ČR dodávat toto nářadí, které je neprodejné a pokud se toto zařízení ztratí nebo zničí je to zdlouhavý proces jak toto nářadí znovu získat. Takže jsem zatím skladníka neukecal. Ale mám taky dobrou zprávu. Toto udělátko by mělo být v základní sadě na Insignii. Takže časem by mělo být ve většině servisů Opel.
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od Oton » 16 úno 2009, 22:14

No vidíš!aspoň jsi něco zjistil.mě ty krysy z brněnskýho BS auta teda pěkně kecalý! tak to zkus postupně od nich vytáhnout.a nebo vyčórovat v salónu insignii. :lol: ;) jak tam budu tak to omrknu. 8-) ale pšššt.nikomu ani muk :mrgreen:

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od corsaczek » 17 úno 2009, 12:58

A fakt by nikdo nenašel někoho šikovnýho, kdo by ten nástroj uměl vyrobit? Mohli bysme se složit a pak by to mezi náma mohlo kolovat, co? Takhle to udělali na tom německym fóru. Jeden to koupil u dealera, a teď si to posílají dokola poštou :-)
Jinak zajímaly by mě dlouhodobější zkušenosti, hlavně s ohledem na spotřebu vody do ostřikovačů (to je asi jediný důvod proč nad tím uvažuju...). Může někdo potvrdit, že to "žere" míň?

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od Oton » 17 úno 2009, 15:22

Na spotřebu vody se nedívám!Ani mě nějak nezajímá!Je to nulová položka,takže ji neřeším!A neřeknu ti jestli to žere vodu mín!Hlavně pocituju to ostřikování a stírání skla po celé ploše, kam stěrače dosáhnou! ;) Což nemá chybu!Dřív jsem míval stranu u spolujezdce špatně stíranou a ted je to OK ;)
Poptám se jestli by to nebyl někdo schopnej udělat ale ti co jsou šikovní tak dělají se dřevem,maj nějáky soustruhy a tady ty krámy!Třeba to nějak pujde

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od FerdaXXL » 17 úno 2009, 15:32

corsaczek píše:A fakt by nikdo nenašel někoho šikovnýho, kdo by ten nástroj uměl vyrobit? Mohli bysme se složit a pak by to mezi náma mohlo kolovat, co? Takhle to udělali na tom německym fóru. Jeden to koupil u dealera, a teď si to posílají dokola poštou :-)
Jinak zajímaly by mě dlouhodobější zkušenosti, hlavně s ohledem na spotřebu vody do ostřikovačů (to je asi jediný důvod proč nad tím uvažuju...). Může někdo potvrdit, že to "žere" míň?
Spotřeba vody se mi zdá menší, protože ostřikuji jen jednou a nemám to po celém autě jako dřív jen trošku na střeše a to ty trysky nejsou ještě seřízené. A hlavně je to o 100 procent kvalitnější ... Ten kolega co mi to dělal tak už to má i na G Astře :D
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od corsaczek » 17 úno 2009, 23:28

Okej, díky za poznatky. Já samozřejmě na tý vodě nepotřebuju ušetřit :lol: Ale je prostě příjemnější, když není potřeba dolívat každou chvíli. Astra nemá zrovna velkou nádržku na ostřikovače, třeba oproti Octavii je to možná 1/2 až 1/3.

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od FerdaXXL » 18 úno 2009, 08:40

No já to taky moc neřešim hlavně v létě to tam leju normální vodu (u předešlých aut), ale je fakt, že někteří prodejci nevědí co by si už řekli za 1litr nemrzky (té kvalitnější). Takže menší spotřeba jistě potěší. Tak mě napadá lejete tam v létě destilku nebo normální vodu ... :?:
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od Oton » 18 úno 2009, 11:36

ja leju destilku napůl s nejakou letní srackou.destilku kvuli vodnímu kameni.aspon mi to bylo řečeno,že je to lepší. ferda:určitě máš pravdu,že menší spotřeba potěší!! ;)

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od FerdaXXL » 18 úno 2009, 14:52

a co tam Otone nalejt rovnou calgon :D
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Odpovědět