POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
Solik
Příspěvky: 519
Registrován: 22 kvě 2008, 21:04
Bydliště: Zlínsko

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od Solik » 14 led 2009, 17:59

FerdaXXL píše:Tak dnes jsem byl u Opla o bjednal ty trysky z Insignie. Jedna stála asi 58 Kč. Takže uvidíme. Vkládám jednu fotku co jsem udělal na saloně, ale je to foceno mobilem a v úplné tmě vypadla jim elektrika. Takže kvalita je dost mizerná :!: Kdyby to někdo nemohl poznat tak to je přední tryska z Insignie :)
Je taky kulatá, takže by snad s montáží nemusel být problém. Ale zatím jsem se na to nedíval, venku je zima 8-)

Reklama
 

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od FerdaXXL » 14 led 2009, 20:16

Je taky kulatá, ale je na 100 procent o něco vyšší a robustnější tak uvidíme. Hned jak je porovnáme dám vědět popřípadě udělám pořádné fotky. (pokud je už nebudu mít na autě) Když se mechanici dozvěděli, že by to mělo jít tak to chtějí taky do svých Hček takže hned jak trysky dorazí na sklad tak to s nima hned proberu a dám vám vědět. Jen bych byl moc rád kdyby se to netestovalo na mém autě :|
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od corsaczek » 14 led 2009, 21:09

Zdravim a omlouvám se za delší mlčení,měl sem nějaký projížďky po ČR a SR. Tu informaci s tryskama sem našel na http://www.astra-h-forum.de. Mělo by to jít vyměnit snadno, důkaz že to jde je tady:
http://www.youtube.com/watch?v=SHkd7ZSsEqs
http://www.youtube.com/watch?v=yAPuwue6rZY

Zkusím to ještě prostudovat a případně sem napíšu návod. Nicméně já si s tim furt nejsem jistej, jestli to chci nebo ne. Mě vždycky celkem vadí, že tim že se to rozstříkne na okno, tak to na chvilku kompletně rozostří výhled a člověk vlastně jede poslepu... Na druhou stranu by to mohlo šetřit vodu v ostřikovačích, co myslíte? Oproti škodovkám mi vadí, že nádržka je sotva poloviční a člověk aby furt doléval..

PS: jak se vkládá klip z youtube aby se dal rovnou zpusit ve zprávě?

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od FerdaXXL » 14 led 2009, 21:23

corsaczek píše: PS: jak se vkládá klip z youtube aby se dal rovnou zpusit ve zprávě?
Noo tak na to jsem se snažil taky přijít, ale ať jsem zkoušel co sem chtěl tak nic ...

EDIT: no já bych se toho nebál. Když se ti nahoru nedostane voda tak když pojedeš třeba za naklaďákem a budeš to mít rozpatlané po předním skle tak taky nic neuvidíš a ještě možná déle ... no nevím no.
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od corsaczek » 14 led 2009, 21:49

Tak sem našel návod jak na výměnu, volně přeloženo z německého jazyka:
Trysky jsou jen nasazené, nedříve je potřeba sundat stěrače (myšleno vč. ramínek), potom guma na... Spritzwand... nějaká stěna, asi mezi motorem a prostorem pro posádku... Pak se sundá celé to plastové obložení stěračů, které je na 5ti místech nacvaknuté. Potom z toho sundat hadičky a sundat to obložení. Trysky jsou zezadu zajištěný zobáčkem, ten lehce ohnout a tlakem na horní stranu je vycvaknout z obložení. To samé naopak udělat s novými tryskami a je to...

No, zní to jednoduše :-)

Jo a fotka:
Obrázek

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od FerdaXXL » 14 led 2009, 22:42

Díky za návod. Tak snad to proběhne bez komplikací a větších úprav. Škoda, že na tom videu není vidět jak to stříká na střechu atd. ...
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od Oton » 14 led 2009, 23:05

Nic na tom není!Měnil jsem jednu,protože jsem ji měl ucpanou.Akorát bacha at si neurvěte ty plastový zobáčky ,kterýma je ten plast kolem trysek ;) přichycený!

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od corsaczek » 16 led 2009, 21:30

...a tady je nový videjko... sem zvědavej na zkušenosti místních :-)

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od FerdaXXL » 16 led 2009, 21:51

Tak co chlapy .... jdem do toho ??? to pslední video od corsaczka mě dost naladilo ...... ještě by mě zajímalo jak moc jim to stříká na celé auto a taky video za jízdy by nebylo špatný :lol:
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od corsaczek » 16 led 2009, 22:14

No mohli byste do toho někdo jít! Jsem zvědavej a možná bych do toho taky šel. Podle těch videí to vypadá, že u opla to vyřešili líp než u VW a ostřikování neznamená jízdu po slepu... A kdyby to i ušetřilo něco vody (nádrž je malá), tak by to bylo fajn.

Odpovědět