NÁVOD::Čtení kódových chyb na Opel Astra H

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
iling
Příspěvky: 199
Registrován: 25 dub 2011, 20:58
Bydliště: okres Nové Zámky

Re: NÁVOD::Čtení kódových chyb na Opel Astra H

Příspěvek od iling » 05 srp 2011, 08:26

cau chlapi, vedel by mi niekto poradit co je to za chybu:

190175
na prvej stranke to neviem najst, je to dost surne , dakujem

Reklama
 

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVOD::Čtení kódových chyb na Opel Astra H

Příspěvek od swabel » 05 srp 2011, 08:49

Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
iling
Příspěvky: 199
Registrován: 25 dub 2011, 20:58
Bydliště: okres Nové Zámky

Re: NÁVOD::Čtení kódových chyb na Opel Astra H

Příspěvek od iling » 05 srp 2011, 10:13

dakujem

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: NÁVOD::Čtení kódových chyb na Opel Astra H

Příspěvek od Mayki » 05 srp 2011, 11:12

Ahoj hoši, našel jsem pomocí OP-Comu chybu na svém autíčku, je to chyba P0622 což by mělo být - nesprávná funkce řídícího obvodu pole "F" generátoru.
RomanK napsal "P0622 je způsobena chybou v buzení alternátoru. Může být důsledkem použití nesprávného regulátoru nebo přerušením drátu ke svorce D+. Je to problém alternátorů DENSO 130A."
A teď má otázka, chyba se nijak neprojevuje, kontrolka dobíjení normálně zhasíná, osvětlení nijak nekolísá, nepozoruji žádný problém. Po vymazání se chyba objeví hned znovu. Mám to nějak řešit? Může se pokazit něco víc tím že to nechám tak? Díky za info... :(
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
Frankie
Příspěvky: 100
Registrován: 29 čer 2011, 23:07
Bydliště: Praha

NÁVOD::Čtení kódových chyb na Opel Astra H

Příspěvek od Frankie » 11 srp 2011, 09:10

Ahoj hoši, prosím o radu, dělal jsem aktivaci tempomatu v moji Zafiře je to 1,8 16V , easytronic , rok 2007 , vše ok, ale na diagnostice jsme našli chybové hlášky viz níže, auto jezdí v poho, nic během jízdy nebliká, ikonka auta s klíčkem mi zmizi až po nastartování - nevím jestli ok ?? ale nic nepocituji , prosím jestli někdo neví více viz
ECU (jednotka motoru) bylo U0009-70
transmission ECU bylo:P1723-04
P1700-00 Service Vehicle Soon Request from Transmission Control Module

díky Fany
Opel Zafira B sport , 1,7 CDTI , A17DTR , 92 kw , 2008

brzda
Příspěvky: 130
Registrován: 03 dub 2010, 11:23

Re: NÁVOD::Čtení kódových chyb na Opel Astra H

Příspěvek od brzda » 13 srp 2011, 23:37

danielG píše:Ahoj všichni, cestou do Chorvatska se mi děli hezké věci. cesta kolem 1100 km. Během cesty se mi rozsvítilo autíčko s klíčem , a to několikrát, asi tak 50X. Při vyvolání chyb nic, zkoušel jsem to víckrát. Vždycky nouzák. Jak jsem jel tak se to stupňovalo, prvních 300 km tak jednou, dalších 200 tak 4x, a ke konci každých 10-20 km. po zhruba 10 s. to vždy zhaslo a auto jelo normálně. Cestou zpět to samé, akorát to někdy svítilo i přes minutu. Nevíte někdo co by to mohlo dělat? Po konzultaci s RomanemK prý možná tlaky v turbu. Za poslední měsíc jsem byl v Brně už 2x, tak se mi tam moc nechce jen tak to zkoušet, Brno je tentokrát moc blízko :( . musel bych Romana vozit a vozit furt dokola, než by se ta potvora rozsvítila, a při tom jaký mam štěstí by to určitě všechno fungovalo jak má:x Mám pocit že už to na foru někdo řešil, ale nic jsem nenašel. Předem děkuji za nějaké rady. Ještě motor 1.7 74kw
Tak dnes to samé co píšeš ty, akorát cestou z chorvatska a už sem byl v čr. Cestou tam ani zpět se nic podobného nestalo. Celou cestu dom sem tomu celkem dával, abych byl brzo doma, pohyboval sem se kolem 3000ot/min. Po natankování na poslední OMV v rakousku v Wilfesdorfu a následné cestě k brnu během svižné jízdy se kontrolka rozsvítila a auto netáhlo. Cca po 10 sekundách zhasla a jelo normálně. Stalo se to asi tak 3x při sešlápnutí pedálu na podlahu kolem 2200ot/min během cca půl hodiny finální části jízdy. Na rychlostním stupni nezáleželo. No asi to turbo nepobralo nějak. Přes hory za klagenfurtem ani tam ani zpět se nic nerozsvítilo a tam se musí jó plnit. Je to jen poznatek, těžko říct jestli z toho jde něco vydedukovat, kódy to vyhazuje 161600 a 161450, ale to s tím, zdá se mi nesouvisí.
Astra H caravan, rv:2005, 1,7cdti, 74Kw

Uživatelský avatar
milan967
Příspěvky: 11
Registrován: 11 črc 2011, 21:34
Bydliště: Liberecko

Re: NÁVOD::Čtení kódových chyb na Opel Astra H

Příspěvek od milan967 » 15 srp 2011, 09:47

Našel jsem super stránku na hodně aut .Stačí najít auto zadat kód - přeložit a hotovo . http://www.permoveo.ltd.uk/tabid/122/OB ... fault.aspx ,omlouvám se všem jestli to tu někde už je.
Zafira A 1.6 16V 1999 LPG
Zafira B 1.8 16V 2006 LPG

mznr
Příspěvky: 3
Registrován: 17 srp 2011, 08:04

Re: NÁVOD::Čtení kódových chyb na Opel Astra H

Příspěvek od mznr » 18 srp 2011, 11:43

ahojte. mám pár dotazov, mám H-combi 74kW 1.7 TDCI s 200tis.:
vyhadzuje mi chyby
062102
062201
056003
038008
112501
-tie 062 sú podľa toho, čo čítam alternátor
-0560 akési systémové napätie mimo rozsah (kto mi to preloží do mojej reči? dáky nesprávny káblik, ktorý neprepúšťa/prepúšťa veľa?)
-0380 ak sa nemýlim dačo so žhavičmi
-112501 tomuto nechápem (boost pressure solenoid valve) dáky chybný plniaci tlak el-mag.ventil píše google (môžete mi to dakto tiež preložiť)

teraz, dal som meniť na začiatku po kúpe rozvody, filtre, menili mi žhaviče, neskôr ma auto nechalo - zistilo sa, že alternátor, menili mi diódový mostík (čiže to by zodpovedalo tým chýbam 062, 038, a možno 056?). otázka znie, či tie chyby stále sú. zároveň mi bolo povedané, že alternátor mi nezodpovedá stavu ostatných súčiastok v aute - že je výrazne v horšom stave (menený pravdep.za dáky starec). štartujem zatiaľ vždy výlučne na 1x, akurát mi už 2x svietila kontrolka elektroniky po štarte a zhasla raz po asi 20s, druhý raz po asi 1,5min, keď som zvýšil otáčky, čiže dáka chyba tam stále bude asi. Inak ide OK.
Je dakto v okolí BB/NR, kto by mi vedel vymazať chyby, nech viem, či tam stále sú cez OP-COM, či Tech2 a rozumie sa elektronike, že by sa mi na to pozrel? Ak by sa to dobre vybavilo, ešte by som potreboval aktivovať BC, píše mi "no function", to by sa malo dať cez spomenuté softy nie?
Dík za info

Uživatelský avatar
Martinmkz
Příspěvky: 27
Registrován: 13 zář 2009, 19:14
Bydliště: Moravský Krumlov

Re: NÁVOD::Čtení kódových chyb na Opel Astra H

Příspěvek od Martinmkz » 20 srp 2011, 06:20

Motor 1.9 DTH 110 Kw,

poslední dobou se mi rozsvěcuje kontrolka auto s klíčem. Dělá mi to při sešlápnutí plynu na podlahu při předjíždění, když jezdím do půl plynu a opatrně, tak se kontrolka nerozsvítí.

Včera jsem navštívil místní servis a napíchl mi Bosch a zjistili, že tam byly čtyři závady - vlivem té první. Vymazaly všechny závady a poslali mě na projížďku, po cca třista metrech se mi kontrolka rozsvítila /při sešlápnutí plného plynu na třetí rychlostní stupeň/. Po připojení mi zjistili jednu závadu:

P1901 čidlo rozdíl. tlaků částic. filtru - porucha

Jedu na dovolenou do Jeseníků, tak jsem to tam nemohl nechat, ale předběžně mi řekli, že čidlo stojí cca 2700,- (origo Opel) Tak po dovolené tam budu muset zajet a nechat to vyměnit.

Jen otázka, má někdo s tímto zkušenost? Dá se to nějakým způsobem vyčistit? Také jsem slyšel, že tam jsou dvě čidla - jedno u motoru a druhé u filtru pevných částic. Co je na tom pravdy.

Něco jsem se dočetl i zde, kde se řešilo v minulosti:
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewto ... 901#p35749
Opel Zafira B COSMO 1,9 CDTI 110 kW Panorama, CD 70 NAVI, r.v. 03/2006

Uživatelský avatar
Sajfi
Příspěvky: 163
Registrován: 14 črc 2011, 14:13
Bydliště: Praha

Re: NÁVOD::Čtení kódových chyb na Opel Astra H

Příspěvek od Sajfi » 20 srp 2011, 09:25

Ahoj, tak si hraju s novou hračkou OP-COMem a narazil jsem na jednu chybovou hlášku:

B1272 - Antenna FM/AM Signal Circuit Open

Asi to souvisí s tím, že rádio nijak moc úžasně nehraje a ztrácí signál. Jak by se toto dalo řešit ??? (Jiný prut to neřešil, tak jsem to přikládal rádiu CD30, o kterém se tu psalo, že to není žádný lovec signálu.) Ta hláška ale vypadá, že je spíš něco, někde blbě v anténě. Setkal se s tím už někdo ???

dík Sajfi

PS. ještě bych měl asi napsat, že chyba nejde OP-COMem smazat ...
EX Astra Caravan H, 1,9 CDTI (88 kW), r. v. 2006

Odpovědět