POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od Oton » 07 led 2009, 23:17

Jak se zjistilo, existuje " vědecký přístup" k nastavení trysek, níže je uvedený příklad na voze Mercedes. Pro Opela jsem takovou informaci bohužel nenašel! :cry:

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Reklama
 

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od FerdaXXL » 08 led 2009, 14:21

noooo to bych potřeboval taky pořešit. Mě to stříká tak maximálně 10 cm od spodní části předního okna. A když jedu "svižněji" tak ještě méně. Takže doma ukradnu jehlu a zkusím to zvednout. Jsem to naposledy dělal před X lety na škodovce. To by mě ani ve snu nenapadlo, že to budu muset řešit i na poměrně novém autě. Takže si vyberu nějaký obrázek "mergla" a pokusím se to nastavit. Díky Otone za obrázky. Jak a kam to stříká vám ? Asi to jen zvednu, aby to stříkalo do poloviny okna to by mělo stačit co myslíte ?
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

majkp
Příspěvky: 156
Registrován: 20 pro 2008, 23:41
Bydliště: Praha

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od majkp » 08 led 2009, 16:54

Me to taky strika 10-15cm od dolniho kraje, ale zatim mi to nevadilo tolik jako zamrzla letni ostrikovaci kapalina kterou jsem nestihnul pred mrazy vymenit.. :mrgreen: Dneska sem ale parkoval v podzemnim parkovisti a podarilo se mi pak vetsinu vystrikat (to bych nerekl ze to vydrzi cakat 2-3 minuty v kuse). Nicmene podarilo se mi tam dolejt jen 2 litry, tak tam asi bude este nejakej zmrzlej cucek.

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od sladas opc » 08 led 2009, 17:03

me to taky strika kousek od dolniho okraje okna asi to tak ma byt
Opel Astra OPC

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od FerdaXXL » 08 led 2009, 18:25

tak ze by to bylo normalní ? Tak asi jo já, že na žádném autě (včetně služebních) mi to zatím tak nizko neostřikovalo. Když jsem se o tom zmínil v autor. servise (když jsem tam byl kvůli něčemu jinému) tak mi řekli, že se to nastavuje tvrdou jehlou. Dle toho jsem usoudil, že to stříká moc nízko když mi neřekli, že je to normální. Je tu někdo komu to střiká výš než nám :mrgreen:
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od corsaczek » 08 led 2009, 19:42

Tak třeba u aut z koncernu VW to stříká dost vysoko, takže když člověk "myje" okno, tak jede chvilku poslepu. Je to pěkně nepříjemný. Naopak v Astře tenhle pocit nemám, nebo aspoň ne tak silný. Takže jestli se ti okno umyje ostřikovačem dobře, tak bych to neřešil!

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od FerdaXXL » 08 led 2009, 20:32

No právě, že moc ne. Když mám jemně poťupkováné přední sklo od toho rozčvachtaného sněhu od aut co jedou předemnou tak ať cákám jak cákám na přední sklo tak se to nahoře jen rozmaže. Ze začátku jsem tento problém nepociťoval. Tak buď to bylo tím, že silnice byly čistčí a nebo nevim. Příjde mi, že ty ostřikovače měly vetší tlak a tím se kapičky vody rozstříkaly po celém skle. Zkusím dolejt nemrzku třeba to pomůže. Ještě jsem nikdy nedolejval. Snad to tam někde najdu :lol:
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
Solik
Příspěvky: 519
Registrován: 22 kvě 2008, 21:04
Bydliště: Zlínsko

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od Solik » 08 led 2009, 20:41

Nastavoval jsem ostřikovače tlustou jehlou. Je to ale docela piplačka, stačí malinko přetáhnout a stříkáš na zadní okno. Nastavil jsem je jak na tomto obrázku:
Obrázek

Víc mi ale vyhovují ostřikovače na služební Octávce II, které rozprašují rovnoměrně do plochy, kapalina hned neteče dolů a díky tomu se okno perfektně umyje.
Naposledy upravil(a) Solik dne 08 led 2009, 20:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od FerdaXXL » 08 led 2009, 20:46

Mně se ten vobrázek nechce ukázat :D

Edit: No to znám ze škodovky, že když to přetáhneš tak sice stříkáš na přední sklo, ale vozidla co stojí za tebou. Souhlasím s tebou je to vážně piplačka ...
Naposledy upravil(a) FerdaXXL dne 08 led 2009, 20:49, celkem upraveno 1 x.
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
pmo
Příspěvky: 178
Registrován: 13 srp 2008, 15:06
Bydliště: Rosice

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od pmo » 08 led 2009, 21:55

Zdarec, taky mně to stříkalo 10-15cm od spodního okraje, teď jsem to trochu zvedl asi do 2/3 okna a pokud stříkám na místě, tak mám mokrou celou střechu, zadní okno i za autem, ale během jízdy dobry.
Opel Astra H Caravan, 1.9CDTI 110kW, 11/2004

Odpovědět