POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
zralok
Příspěvky: 929
Registrován: 23 říj 2011, 17:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od zralok » 04 říj 2014, 18:55

Hoši, chci se zeptat, mají ty stěrače nějakou drážku která určuje pozici pro opětovné nasazení? Podle fotek to tam sedí na tisicihranu tím padem je asi lepší při sundávání stěračů si zakreslit pozici stěrače na hřídeli

Reklama
 

Uživatelský avatar
KFL
Příspěvky: 138
Registrován: 18 srp 2010, 13:35
Bydliště: BA

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od KFL » 04 říj 2014, 22:23

Pred odmontovanm stieracov si nalep pasku na sklo popri gumickach stieracov, podla nej potom nahodis stierace naspat. Najlepsie tu maliarsku (taka zlta), nelepi tolko, lahko to das dole.
Uz nemam Opel, zostal mi op-com a kniha Jak na to.

Uživatelský avatar
zralok
Příspěvky: 929
Registrován: 23 říj 2011, 17:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od zralok » 13 říj 2014, 15:49

Hoši tak jsem to absolvoval taky, urval jsem si jeden ten plastovej držáček :( ale naštěstí uprostřed tak snad se nic nestane, spíš by mě zajímalo jak moc vadí když by zatíkala voda do té díry kde je ventilátor? Je tam předtím taková gumová páska a žlábek tak snad to nevadí ne ? Ty staré trysky šly špatně ven jedna má teď vuli ale drží na místě takže by to nemělo mít vliv na funkčnost. Spíš by mě zajímalo jestli někdo neví jak mají být nastavené ty rozprašovací trysky.. ty staré stříkali skoro do spodní části okna, tady to stříká tak 2CM nad okno a na střechu ale ten vodní prach se dostane na celé okno.. to je když stojím, když jedu tak se mi zdá že to je vše OK. Byl to porod ale dal jsem to nejhorší bylo přijít nato jak vydolovat celej ten plastovej základ ven. :-) Nedoporučuju dělat v zimě protože z toho bolí pěkně prsty a dneska bylo dost teplo :D

Uživatelský avatar
zralok
Příspěvky: 929
Registrován: 23 říj 2011, 17:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od zralok » 14 říj 2014, 16:24

Takže jsem si dnes dodělat i "seřizovátko" nejhorší bylo sehnat matroš ale potom mě napadla jednoduchá věc. Nejlepší na toto "udělátko" je hydraulická trubička o vnějším průměru 6mm protože stěna má 1mm a vnitřní průměr má 4mm takže potom již stačí jen uříznout pilkou, vyříznout 4 drážky do hloubky 5mm. Můj plátek v pilce měl nějakých 7 desetin na šířku a to je nedostačující šířka drážky, proto jsem vzal fortunku s řezným kotoučkem, který měl 1,1mm a drážky dořízl . Potom jsem vše hezky začistil diamantovým pilníčkem a 600 smirkem. Zde je můj výsledný produkt :) Funguje parádně a neničí plastové trysky

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od Westler » 14 říj 2014, 20:14

Zralok: Az ted jsem zjistil ze jsem byl druhej :mrgreen: No neva, mas to pekny :mrgreen:

Muj:

Obrázek
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Odpovědět