POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
dogee
Příspěvky: 738
Registrován: 25 zář 2010, 00:18
Bydliště: Brno

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od dogee » 16 pro 2010, 20:17

hadičku jsem sehnal :) zkoušel jsem se k ostřikovačům dostat jak popisoval RomanK na g fóru - člověk se k tomu dostane a nemusí sundávat stěrače a torpédo, ale mě se bohužel nepodařilo odcvaknout tu malou mrchu páčku, co drží ostřikovač na místě

takže jsem zkončil s pomačkanýma a omrzlýma prstama a navíc se mi udělalo pěkně blbě - asi proto, že ležím doma nemocnej ale strašně jsem se nudil, tak jsem to chtěl zkusiot vyměnit :) měl jsem počkat, až se uzdravím ;)

zkoušel jsem ostřikovač nastříknout WDčkem, ale ani to nakonec nepomohlo, navíc mi připadá, že ta packa je strašně tuhá, že to prstem nejde odehnout...

Reklama
 

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od Werewolf » 16 pro 2010, 20:53

Co je to "torpédo"???

Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od bubo » 16 pro 2010, 21:49

No jestli jsi to dělal venku , tak klobouk dolů nad tvojí odvahou ;) Jestli nemáš garáž , tak si počkej a domluv se s nějakým kamošem a tam pak montuj . Teď je vše zmrzlé a křehké . Zkoušel jsem to taky bez sundání stěračů , jen tam prostrčit ruce , ale je to rasovina a nešikovné . Ten zobáček chce nahmatat a stačí ho lehce jednou rukou odtlačit a druhou rukou s paličkou klepnout na trysku . Ta tryska pak sjede . A jak říkám - u mě taky nešla ven , WDčko a palička byla nutnost :?
Torpédo = celý ten pozdlouhlý plastový pazmek , pod stěrači , co jsou v něm ty trysky .
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od Werewolf » 17 pro 2010, 12:24

Jsem dnes volal do uplu, tázal jsem se na ty ostřiky a na ten zpětný ventil. Ostřiky mají, ale ten zpětný ventil ne, docela se divil, že prý v žádných autech ventil takhle na hadičkách jak to tu montujete vy není, že si to hlídá ten motůrek aby to nesteklo zpátky... Tak z čeho ten ventil teda máte???

Uživatelský avatar
dogee
Příspěvky: 738
Registrován: 25 zář 2010, 00:18
Bydliště: Brno

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od dogee » 17 pro 2010, 13:18

objednal jsem dle čísla zveřejněného na foru astr.ru, v renocaru vedeli o co jde...

dimi

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od dimi » 17 pro 2010, 14:25

Mě to funguje krásně i bez ventilu.

Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 149
Registrován: 21 led 2010, 18:06
Bydliště: okolo Brna

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od Ondra » 17 pro 2010, 15:16

Mě také

Uživatelský avatar
dogee
Příspěvky: 738
Registrován: 25 zář 2010, 00:18
Bydliště: Brno

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od dogee » 17 pro 2010, 18:26

dnes nainstalováno i se zpětným ventilem, asi je to trochu rychlejší ale není nutnej...

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od Oton » 17 pro 2010, 18:46

Zpětný ventil je na to aby nebyla prodleva mezi stěračem a ostřikem.aby voda stříkala hned jak zacneš ostřikovat.jinak v oplu se diví všemu.na mě borec koukal že chci cpát ostřikovače z insignie do astry.a kdyby jste slyšely jak koukaly na češtinu v zafiře u člena mudr.sata.

Uživatelský avatar
šnek
Příspěvky: 130
Registrován: 24 čer 2011, 22:57
Bydliště: Zlínsko

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od šnek » 22 zář 2011, 12:48

Ahojte.Mám dotaz.Dá se na astře vyměnit kapalina v ostřikovačích?Nějaký výpustný kohout nebo něco takového.Čeká mě první zima tak ať vím,nebo to musím vyfíkat na okno a pak dolít zimní? Na filcce sem to řešil demontáží nádobky a vylití.Díky za případnou radu
ASTRA H 1.6 16v 85kw CARAVAN r.v.2011

Odpovědět