POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od Midzi » 27 dub 2010, 13:59

takze ostrekovace mam doma a snad ich aj dnes namontujem, ale skor to vidim na zajtrajsok
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Reklama
 

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od Midzi » 28 dub 2010, 21:44

trysky namontovane. Nerobil som to sice ja ale moj zrucnejsi kamarat a cele to trvalo asi 45 min. Z toho asi 20 min som daval dole stierace kedze boli riadne zazrate. Tie uchytky sme krasne vsetky dali dole a ani jedna sa nezlomila. On ich stlacal iba od motora takze pod sklo nic nemusel davat. Nastavovat sme nemuseli nic, aj ked teraz prava strieka trocha aj mimo auta. No to pocas jazdy nebude.

Nasiel som tam este toto a neviem ci tam nejaky filter ma ist alebo to ma byt takto
Přílohy
DSC02.JPG
DSC01.JPG
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od vojta » 28 dub 2010, 22:04

někdo se v tom hrabal chybí ti tam šrouby, filtr je dál, přístupný z interiéru
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od Midzi » 28 dub 2010, 22:05

tie skrutky som dal dole ja, lebo som pozeral co je tam a ci tam nahodou nieco nejde. Filter som si vsimol ale myslel som ci nejde aj tu nieco
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

mimar
Příspěvky: 172
Registrován: 08 čer 2010, 16:41

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od mimar » 09 čer 2010, 10:27

chcem pridať moju skúsenosť so spätným ventilom do ostrekovačov Opel. Kupoval som ho v žilinskom opli a bol mi predaný jeden za cenu páru naviac bol pre ostrekovač úplne nepoužitelný, pretože v priechodzom smere pušťal až pod vysokým tlakom, ktorý ostrekovač neprekonal. Tak som ho šiel reklamovať a všetky tri čo tam ešte mali boli rovnaké. nakoniec som kúpil ventil do škodovky za podstatne nižšiu cenu a ten funguje perfektne. Takže aksi budete kupovať spätný ventil odskúšajte si ho.
Astra H Caravan 1.7 CDTi, 59 kW, r. v. 2005

Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od bubo » 09 čer 2010, 23:51

mimar píše:...bol mi predaný jeden za cenu páru naviac bol pre ostrekovač úplne nepoužitelný...
Já ho kupoval taky originál v Oplu , ale u mě byly v sadě 2 kusy a mě říkali zase , že je cenu toho páru jako za jeden kus :D Ale fungovaly oba perfektně . U předních trysek je odezva okamžitá . Dával jsem ho i do zadu ( myslel jsem , že bude taky sříkat okamžitě , ale bohužel v zadu to má pořád prodlevu :?
Až budu mít trochu čas , nafotím jak jsem do zadu namontoval trysku ze škodovky se dvěma dírkama - místo toho origo čůrku ;)
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

mimar
Příspěvky: 172
Registrován: 08 čer 2010, 16:41

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od mimar » 10 čer 2010, 14:29

To by bolo fajn, ja som o tom tiež uvažoval, ale ešte som do toho nerýpal.
Astra H Caravan 1.7 CDTi, 59 kW, r. v. 2005

Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od bubo » 10 čer 2010, 16:06

Dělal jsem to někdy na podzim , takže to zkusím popsat . Původní tryska se něčím tupým vypáčí ven a povytáhne i s hadičkou . Odpojí se to . Původní díra pro trysku je obdelníková , ale nová tryska ze Škodovky ( asi 15,- Kč ) se musí koupit i s gumovou kulatou průchodkou , která se po nasazení nakňop natvaruje a překryje tu původní díru , takže tam neteče . Originál hadička má hodně malý průměr a těžko se tam nasazuje . Už si nevzpomenu , čím jsem ji roztahoval , nebo jak jsem ji tam nasadil , ale nějak jsem musel improvizovat a balastit .
Po nasazení se to celé dá natáčet do stran a trysky nastavovat jehlou do různých směrů . Ale musím říct , že výsledek nic moc . Podobné dva čůrky , sice šikmo do uhlopříčky přes celé okno , ale je to lepší jak jeden původní stříkanec dolů u stěrače . Asi jsem se namlsal rozprachem těmi předními z Insignie .
No nevím , jestli to stojí za to pachtění a balast :? Každý ať se rozmyslí sám , tohle jen inspirace a ten jednodušší návod . ( já jsem ještě navíc odtapecnul horní rám dveří a dal tam k hadičce ten zpětný ventil , který stejně má prodlevu :( takže můj celkový dojem je rozladěnost :?
Kdyby tady byl mezi vámi nějaký šikovný kutil a vymyslel dozadu obdobu rozprachu z Insignie , to by byla jiná káva .
Přílohy
Původní tryska.jpg
Tryska š120.jpg
Tryska na Oplu.jpg
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

tomas2009
Příspěvky: 35
Registrován: 15 pro 2009, 20:05
Bydliště: středočech
Kontaktovat uživatele:

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od tomas2009 » 05 zář 2010, 22:21

sekiller píše:tak dnes som daval ostrekovace na moju Zafiru. Proti Astre to je malina. Celkova praca na 5-10 minut, bez pouzitia akehokolvek naradia, ani stierace netreba zhadzovat. Porozmyslam nad tym spatnym ventilom, za tu cenu to stoji. KAzdopadne uz teraz spokojnost, konecne ciste sklo. A to uz som chcel menit stierace.
taky jsem se taky konečně odhodlal (půl roku to trvalo :oops: )
Můžu potvrdit, že na Zafiře je to fakt pohoda, jak píše sekiller - díky němu jsem se do toho vlastně vůbec pustil. Já tedy potřeboval šroubovák a kleště na povolení svorky přívodní hadičky, ale jinak to šlo skoro samo.
Teď už taky pěkně rozprašuju :)
Safíra B - 2005 | 1.9 CDTi - 110 kW
můj web: http://www.tajo.cz

Uživatelský avatar
dogee
Příspěvky: 738
Registrován: 25 zář 2010, 00:18
Bydliště: Brno

Re: POPIS::Nastavení trysek ostřikovače

Příspěvek od dogee » 11 pro 2010, 20:11

kdyby někdo z Brna a okolí měl 2 ostřikovače z insignie navíc, tak je příští týden na srazu koupím :) případně si objednám a poptám se vás jak na výměnu :)

Odpovědět