Olej do aster od GM

Témata společná pro diesel i benzín a všeobecný pokec kolem motorů
Odpovědět
Uživatelský avatar
bacardi
Příspěvky: 398
Registrován: 24 led 2010, 21:49
Bydliště: nitra

Re: Olej do aster od GM

Příspěvek od bacardi » 14 kvě 2010, 17:05

uz som to sem niekde daval,
ja som kupil toto
http://olejposta.sk/r_5672.html
doviezli mi to az domov . . .
aj som vymenil aj to vsetko slape
OPEL Vectra C 1,9 88kw 2007
OPEL Astra H caravan 1,6 77kw Z16XEP---- 2006---> ex
OPEL FRONTERA 2.2DTi 85kw ---- 1999 ---> ex
OPEL ASTA G caravan 1,6 74kw ----1999 ---> ex
OPEL VECTRA sedan 1,8 ??kw ----1991 ---> ex

Reklama
 

JirkaF
Příspěvky: 382
Registrován: 10 kvě 2010, 21:15
Bydliště: Přerov

Olej do aster

Příspěvek od JirkaF » 21 kvě 2010, 09:40

Zdravím pánové. Rozsvítil se mi nápis Insp a protože si nejsem jist, kdy a jaký ojlejík tam lupli předemnou, tak jsem se rozhodl to respektovat a pophlížel jsem se po olejíku. Nejdřív jsem se zděsil z těch cen a po diskusi a poradě s kamarádem, který se v tom docela orientuje (je z olejářského města) jsem se rozhodl pro W5, 5W40, splňující naši GM specifikaci z Lidla za kilčo/litr.

Budu na něj koukat častěji a uvidím. Jsem zvědav. Buď jej použiju jako proplachovací a po pár stovkách km vyměním za něco renomovaného, nebo příjemně překvapí. Teď krátce po koupi a před dovolenou musí stačit. (a teď do mě :D :D )

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Olej do aster od GM

Příspěvek od Pepino_GH » 21 kvě 2010, 13:08

Nevím proč by se do Tebe měl někdo pouštět, ale kupovat olej v Lidlu mi přijde jako dát si na auto za půl mega čínský pneu Goodride.. :roll:

Podívej se za co prodává GM olej Vojta a nebo zkus Autosen v Kladně... Myslím, že Ti to kapsu neutrhne ani v jednom případě.. :|
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: Olej do aster od GM

Příspěvek od beavis » 21 kvě 2010, 13:33

No jasan, Vojta ma origos olej GM za super penize. Co vic si prat 8-) 8-)
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej do aster od GM

Příspěvek od vojta » 21 kvě 2010, 14:47

a ke mě to nemáš daleko a můžem dořešit na co minule nebyl čas 8-)
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

JirkaF
Příspěvky: 382
Registrován: 10 kvě 2010, 21:15
Bydliště: Přerov

Re: Olej do aster od GM

Příspěvek od JirkaF » 21 kvě 2010, 15:31

vojta píše:a ke mě to nemáš daleko a můžem dořešit na co minule nebyl čas 8-)
Jo, to mám v plánu. Jen přes týden je potíž u mě a o víkendu zase u Tebe. Takže to chvilku bohužel potrvá. A vzhledem k tomu, jakej mi průvan udělala v portmonce ta koupě + gumy + výbava + ..., tak ten GID co od Tebe budu chtít, doprogramování deního svícení a asi pár dalších "blbostí" bych teď řešit nemohl.

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej do aster od GM

Příspěvek od vojta » 21 kvě 2010, 15:52

OK ale s olejem bych si nezahrával...myslim že těch 950kč za 5 litrů GM 5w30 Dexos II neni taková hrůza oproti nějaký slejšce z lidlu
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

JirkaF
Příspěvky: 382
Registrován: 10 kvě 2010, 21:15
Bydliště: Přerov

Re: Olej do aster od GM

Příspěvek od JirkaF » 21 kvě 2010, 21:04

vojta píše:OK ale s olejem bych si nezahrával...myslim že těch 950kč za 5 litrů GM 5w30 Dexos II neni taková hrůza oproti nějaký slejšce z lidlu
Uvidíme. Co jsem zatím načetl od olejářského odborníka (tribotechika) Ing. Jaroslav Černého, CSc. o olejích a zjistil o tom W5 z Lidlu mne přesvědčilo že to bude v pohodě.

Možná je dobrý si něco načíst, než začneš mluvit o slejžce. (http://oleje.cz/index.php?left=main&page) A nemyslím že je dobrým zdrojem informací marketingové oddělení známé značky s olejem míchaným v Pardubicích za 500+/litr, jenž pod jiným názvem prodává další renomovaná značka za 400. No a pak jej koupíte v nenápadném obalu pod značkou Paramo za pár korun. Podobné to je i u ostatních opravdických výrobců. No a některý výrobce klidně přistoupí na dohodu s obchodníkem, který má zavedený a široký prodejní kanál, který nabídne zajímavý odběr pod vlastní značkou ABC. Výrobce, stejně jako Paramo u nás chce vyrábět a prodávat. Tak se dohodne a vyrábí. Obchodník vynechá sponzoring F1, celostránkové reklamy v prestižních časácích, houfy obchodních zástupců a jedinou reklamu, kterou použije, je jeho vlastní akční leták, parametry a lákavou cenu. Musí totiž prodat nasmlouvaný odběr. A vzhledem k tomu, že to prý lejou do svých comonrailů Hyundaisti a nemají problém, tak nevidím zatím důvod to nezkusit.

A buď sklapnu a příště poslušně zaplatím 2 či více krát více, nebo se budu smát. (třeba, když seženu prázdné obaly od Castrolu či Shellu tak si přivydělám :) )

Zlí jazykové po netu dokonce tvrdí, že by se možná spousta lidí co si chrochtají blahem jak jim autíčka šlapou, protože v motoru mají olej hyper-ultra-mega-super olej za "akční cenu" 1 000,-KČ/deci a ve skutečnosti jezdí na tuhle W5 z Lidlu. :) Ale to jsou jen zlé jazyky, teda asi...

Za normálních okolností by mi Tvá cena přišla celkem OK. Ovšem za současného stavu, kdy je peněženka prázdná a nechci nic zanedbat se do té ceny vejdu i s olejovým filtrem a prací. Ještě tam nechám vrznout nový palivový a vzduchový a jsem někde kolem 1 500,-.

JirkaF
Příspěvky: 382
Registrován: 10 kvě 2010, 21:15
Bydliště: Přerov

Filtry do Aster H.

Příspěvek od JirkaF » 26 kvě 2010, 18:34

Původně jsem měl objednáno u autosnu fitry a olej. Objednávku jsem zrušil poté, co mne v servisu varovali před nákupem, protože to (filtry) nemusí sedět. Koukal jsem na Kelly a tam pro mou holku maj asi 5 olejových filtrů s třema různýma rozměrama. :shock: U palivových je to podobné, ... V servise mi řekli, že oni to dělaj tak, že objednají všechny pro dné auto a ten co tam pasuje nejlíp osadí zbylé vrátí. Že prý jedině tak je jistota, že bude vše OK auto jim nezůstane na zvedáku do dalšího dne, než přijdou ty co objednají oni. Že prý mají zkušenosti se zákazníky, kteří si dovalí svoje filty a ty tam pak nepasujou a jsou z toho naštvaný všichni. Jak to teda je? :?:

Uživatelský avatar
couddy
Příspěvky: 496
Registrován: 13 čer 2009, 14:47

Re: Olej do aster od GM

Příspěvek od couddy » 26 kvě 2010, 19:28

No těžko říct. Asi to tak může být. Ale chce to asi jet s "tvojí holkou" někam, kde rozumí oplu. ;)
Opel Astra H caravan 1.8 103kw
VW T5 9míst, 1.9 TDI, - NOVĚ možnost půjčit třeba na dovolenou.
ex: Opel Vivaro 2.5dti
ex: Astra H caravan 1.7cdti

Sherpaski.cz
lyžařská, snowboardová, telemarková škola Hrubá Voda


Skicamp.cz
Private Ski School


Chcibytinstruktor.cz

Odpovědět