Problém se střechou

Biko
Příspěvky: 4
Registrován: 24 zář 2016, 15:00

Re: Problém se střechou

Příspěvek od Biko » 08 led 2017, 09:49

Zdravím, měl bych dotaz marně hledám na Opel Astra H Twintop tento snímač. Nejde mi dolu nějakej ten pátek střecha tak jsem si řekl že se na to podívám. Jedná se o snímač k roletě.

Nevím kde jej mám na autě najít

Díky
Přílohy
snimač.jpg
Opel Astra H Twintop, 1.9 CDTI, 2006.

Reklama
 

libmat
Příspěvky: 8
Registrován: 23 srp 2016, 01:40

Re: Problém se střechou

Příspěvek od libmat » 30 kvě 2017, 22:25

Snímač pro roletu je umístěný pod levou drážkou do který se zasouvá konec rolety. Ten plast ve kterým je drážka se musí jemně shora odtrhnout. Ja mám ale jinej problém. Střecha se mi v pohodě stahuje až do posledního kroku, kdy se má víko kufru zaklapnout, to se najednou zasekne a mechanismus začne pípat. Máte někdo nějaký zkušenosti s tímhle? O který snímač se třeba jedná?

Hellrider
Příspěvky: 171
Registrován: 20 bře 2015, 20:43

Re: Problém se střechou

Příspěvek od Hellrider » 07 srp 2017, 19:49

Chyba B3680 (delphyna) hydraulické čerpadlo (úroveň 1)
-vysoká teplota
-přerušovaný/nesouvislý


Nedělal to někdo?
Opel Astra Twintop Cosmo 1.9CDTI 110Kw MKJ VCU UHP-4 CID

Laveggio
Příspěvky: 20
Registrován: 24 bře 2015, 20:38
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Problém se střechou

Příspěvek od Laveggio » 23 zář 2017, 09:29

Ahoj všem,

mám další problém se svou střechou a nikde jsem nenašel odpověď. Pravděpodobně to bude zase kabeláž, ale pro jistotu se chci zeptat, jestli někdo neřešil stejný problém.

Projevuje se to tak, že když chci otevřít střechu, tak se začne otevírat víko kufru a tím proces končí. Přijde mi, že auto neví o tom, že je víko kufru v koncové poloze. Nevím ale jaké čidlo by toto mělo řešit.

Zkoušel jsem auto napojit připojit OP-COMem, ale žádná chyba v jednotce střechy není. Kouknul jsem tedy kdy se sepne jaké čidlo a v okamžiku, kdy by se měla střecha odemknout a skládat do kufru je aktivní pouze "Hardtop Closed Contact Switch Status"

Nevíte jak by měl proces pokračovat, případně co by to mohlo přímo způsobovat?

Díky všem za rady.

S pozdravem,
David
Opel Astra H 1.6 Z16XER TwinTop

Hellrider
Příspěvky: 171
Registrován: 20 bře 2015, 20:43

Re: Problém se střechou

Příspěvek od Hellrider » 24 zář 2017, 00:26

Jen střílečka: když normálně ručně otevíráš, zaklapáváš kufr když si třeba dáš do kufru basu s pivem (zámek na hauptně očko v kufru )
odšroubuj ten plastový překryt na očku v kufru.
A v místě kde byl pravý šroub tak pod ním je schovaný mikrospínač který vypadá že by mohl spínat další krok.
Ale jen hádám.
Opel Astra Twintop Cosmo 1.9CDTI 110Kw MKJ VCU UHP-4 CID

wORChief
Příspěvky: 6
Registrován: 30 lis 2017, 12:56

Re: Problém se střechou

Příspěvek od wORChief » 30 lis 2017, 13:14

Zdravim,

Astru TT jsem si koupil teprve nedavno, ale uz resim problemek se strechou. Rad bych se zeptal, jestli nekdo neresi podobnou vec.
Strecha se chova jako na zacatku tohoto videa: https://www.youtube.com/watch?v=6u_uQzPO8TA

Strecha se cela slozi do kufru, doklapne, ze zadniho dilu vyjedou krovky, hotovo. Nasledne nejde ani zavrit. Ovladacimi tlacitky lze pouze hybat s krovkami a to je vse. Zadne zvukove upozorneni. Po nekolika pokusech (vcetne znovunastratovnai motoru, elektriky, vyndavani klicku atd.) sekvence dojede a strecha se tedy uplne otevre nebo zavre. Je to takovy adrenalin, jestli se to povede nebo ne :).

Pri diagnostice "pres pedaly" se mi zobrazi tyto kody,:

ECN 161600 CIM chybny identifikator
ECN 161450 problém se spojením mezi imobilizérem a klíčkem
ECN 059761 nic jsem nenasel, co by to mohlo znamenat (na EN webu neco s teplomerem)

Neporadite, na co kouknout nebo cim to mohlo byt? Diky
Opel Astra TwinTop 1,8

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Problém se střechou

Příspěvek od Stan. » 30 lis 2017, 16:35

wORChief píše:Pri diagnostice "pres pedaly" se mi zobrazi tyto kody,:
ECN 161600 CIM chybny identifikator
ECN 161450 problém se spojením mezi imobilizérem a klíčkem
ECN 059761 nic jsem nenasel, co by to mohlo znamenat (na EN webu neco s teplomerem)
Neporadite, na co kouknout nebo cim to mohlo byt? Diky
Chyba 1616 CIM (elektronický modul sloupku řízení)-chybný identifikátor prostředí
Chyba 1614 Přijat nesprávný signál imobilizéru (nesprávný klíč transpordéru)
Chyba 0597 Obvod vyhřívání termostatu chladící kapaliny zablokován (zkrat/přerušený obvod)

Chyba transpordéru, neměnil jsi baterii v dálkovém ovládání-spárování? Nebo slabá baterie v ovladači
Chyba obvodu termostatu zkontrolovat pojistku FE26, případně přerušený obvod/zkrat vyhřívacího tělíska termostatu
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

wORChief
Příspěvky: 6
Registrován: 30 lis 2017, 12:56

Re: Problém se střechou

Příspěvek od wORChief » 04 pro 2017, 08:59

Diky za tipy, s dalkovym ovladani jsem nic nedelal.. Zkusim vymenit baterii nebo druhy klicek. Na pojistku taky mrknu.

Jinak neznate nekoho v Praze a okoli, kdo by mohl se strechou pomoci? Na foru jsem asi nic nenasel a co jsem psal do dvou neaut. servisu tak s tim nemaj zadnou zkusenost..
Opel Astra TwinTop 1,8

wORChief
Příspěvky: 6
Registrován: 30 lis 2017, 12:56

Re: Problém se střechou

Příspěvek od wORChief » 11 pro 2017, 10:57

Tak vcera jsem na tom delal, na nic jsem neprisel.. :) Krovky proste nezapadnou..

Jinak diky Stan., na miste FE26 nebyla pojistka, tak uz tam je..
Opel Astra TwinTop 1,8

wORChief
Příspěvky: 6
Registrován: 30 lis 2017, 12:56

Re: Problém se střechou

Příspěvek od wORChief » 26 dub 2018, 10:39

Ahoj,
tak zjistil jsem zajimou vec. Strecha funguje pokud je vypnuty motor a elektronika. Pokud je zapnuty tak se chyba stale objevuje. Nemel jste nekdo podobnou zkusenost? Pripadne nevite o nejakem servisu kde s timto zkusenosti maji? Diky
Opel Astra TwinTop 1,8

Odpovědět