Cluise: Astra H 1.4

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Cluise: Astra H 1.4

Příspěvek od power2 » 11 kvě 2011, 21:31

Fajn kolečka, pěkný by byly víc v 17" kách :)

Reklama
 

Uživatelský avatar
cluise
Příspěvky: 58
Registrován: 14 dub 2011, 13:58
Bydliště: Unín (Záhorie), prechodne Brno

Re: Cluise: Astra H 1.4

Příspěvek od cluise » 11 kvě 2011, 22:23

diky .. :) mozno hej, len kto by na to tie gumy kupoval .. :) myslim ze 16 su maximalny rozumny rozmer na bezne jazdenie - aj tak to je dost tvrde :) ale aj takto to opticky vyzera uz dost velke aj na 16tkach .. ale to bude isto tym, ze mi to stoji doma vedla felcky na 13tkach .. :)

Uživatelský avatar
cluise
Příspěvky: 58
Registrován: 14 dub 2011, 13:58
Bydliště: Unín (Záhorie), prechodne Brno

Re: Cluise: Astra H 1.4

Příspěvek od cluise » 31 kvě 2011, 13:14

zhrniem doterajsie postrehy, mozno to niekomu pomoze .. :) troska mna to auticko zacina iritovat, ale nastastie sa to vzdy povacsine same opravi :)

- nesiel zatvorit kufor - nezacvaklo do zamku (po 10 minutach vsetko OK)
- nefungoval central (ani druhy kluc) - po chvilke vsetko funguje OK
- na centralnom displayi boli skrvrny (chybne pixle) - z nicoho nic zmizli .. :)
- nejdu mi vycitat chybove kody .. :(
- na aute nejdu vypnut svetla - svetelny senzor (pravdepodobne by to stacilo preprogramovat)
- ked vypnem motor a nevytiahnem klucik zo zapalovania - stretavacie svetla stale svietia (toto mi dost vadi)
- blikajuci klucik s autickom - neslo nastartovat - pomohla zvolavacka na CIM, odvtedy no problem
- pri nizkych otazkach a rozjazde nieco hlasne rezonuje (neskumal som to podrobnejsie, mozno silentblok alebo nejaky plech)
- prva spotreba 6,7 - velmi spokojny
- spotreba oleja - cca. 1 čiaročka na ryske na 1000km
- vykon: ak jazdim sam, je to OK ... plne nalozene auto + klima + kopec => velky problem
- zohriaty motor, na volnobeh mierne klepe, ozyva sa pravdepodobne retaz .. :) zatial to je ale v norme ...
- prepadajuci sa brzdovy pedal - zatial nevyriesene :( :( :x
- bola povolena rucna brzda - doladil som, ale stale treba zatiahnut ovela intenzivnejsie ako na felcke, aby to brzdilo
- zvuk audia nič moc (CD30MP3 Blaunpunkt) :( na felcke som mal sustavu len za cca 200 eur, ale zvuk bol vyrazne lepší :)

aj ked to su povacsine prkotinky, ale doma mame este Ford Focus C-Max s podobnym rokom vyroby aj kilometrazov a ten takymito prkotinkami absolutne netrpi :) maju sa soudruzi este co ucit :)

snad za par mesiacov budem schopny objektivnejsie posudit a hadam sa podari aj nejaka recenzia napisat :)

Uživatelský avatar
danka
Příspěvky: 250
Registrován: 13 led 2011, 21:53
Bydliště: Bratislava

Re: Cluise: Astra H 1.4

Příspěvek od danka » 11 črc 2011, 21:33

pekna a 1.4 ako moja a tiez mi robi rucna brzda vrasky ak sa mam spolahnut len na nu. tak veeeeeeeela bezporuchovych km.
MAZDA 3, G120, Titanium Flash, RT, 2014
ex Opel Astra H 1,4 16V 2005

Uživatelský avatar
cluise
Příspěvky: 58
Registrován: 14 dub 2011, 13:58
Bydliště: Unín (Záhorie), prechodne Brno

Re: Cluise: Astra H 1.4

Příspěvek od cluise » 15 črc 2011, 23:46

dakujem danka 8-)

tu rucnu bude dat treba niekedy spravit .. :) uz v miernejsom kopci ju musim zatiahnut poriadne velkou silou, aby brzdila a dokazem si predstavit, ze v extremnom kopci ani nebude dostatocne brzdit .. :)) nehovoriac o tom, ze s jej naslednym povolenim by vacsina prislusniciek nezneho pohlavia mohla mat problem ..

a tie bezporuchove km bude teraz velmi vela potrebne, nakolko som zatial najazdil len nieco cez 2000km a teraz ju caka previerka do Vodic (Chorvatsko), tak dufam ze nesklame :)

Uživatelský avatar
danka
Příspěvky: 250
Registrován: 13 led 2011, 21:53
Bydliště: Bratislava

Re: Cluise: Astra H 1.4

Příspěvek od danka » 16 črc 2011, 11:24

Ta rucna brzda ma veru dost hneva. Skusala som ju aj na prudsom kopci a zostal mi nie najprijemnejsi zazitok. Nastastie parkovalo tam menej aut ako zvycajne a k tomu sedel priatel vedla mna a rozbehnute auto zastavil maximalnym zatiahnutim rucnej brzdy... Uz som sa dohodla s mechanikom, ze mi ju pozrie, ale az v auguste, nakolko ide teraz na dovolenku. Tak som slubila, ze sa budem teraz vyhybat parkovaniu na kopcoch :-)

A dalsia vec, ktora mi je velkou zahadou je ta, ze ked je odomknute auto, tak je odomknute vsetko vratane nadrze :o :( doteraz som sa takym niecim nestretla.

Ale inak si klopem, ze je tichucke to auticko a dobre sa mi s nim jazdi. Najazdila som s nim doteraz cca 20 000 km.

Tak vela zdaru pri jazde do Chorvatska a hlavne prijemnu dovolenku ti zelam 8-) Daj potom vediet, ako ste s astrou prezili tu dlhu cestu :-)
MAZDA 3, G120, Titanium Flash, RT, 2014
ex Opel Astra H 1,4 16V 2005

Uživatelský avatar
kumace
Příspěvky: 33
Registrován: 21 led 2011, 12:00
Bydliště: Modra, SK

Re: Cluise: Astra H 1.4

Příspěvek od kumace » 17 črc 2011, 11:17

Peknu dovolenku Cluise 8-) Niekedy snad na zahori na seba natrafime :). Ta rucna aj mne slabsie brzdi, musim si to dostelovat konecne.
OPEL ASTRA H 1.4 Enjoy 2007 --RIP :-(
Honda Civic 1.8 Sport 2011 :-P

Uživatelský avatar
cluise
Příspěvky: 58
Registrován: 14 dub 2011, 13:58
Bydliště: Unín (Záhorie), prechodne Brno

Re: Cluise: Astra H 1.4

Příspěvek od cluise » 19 črc 2011, 15:09

Danka: potom daj vedieť, čo bolo tej ručnej brzde, možno by sa to patrilo dať spraviť aj u mňa, než bude neskoro :) odomknuté celé auto mi naopak vyhovuje, nemusím sa stále vracať do auta s tým, že som niečo zabudol otvoriť. No u mňa až také tichučké nie je - hlavne na voľnobeh pri zohriatom motore to už riadne klepe, asi by to chcelo nové rozvody :x ... Ďakujem, dúfam že cesta aj dovolenka bude super. Len mám obavy, či sa tam naložíme, nakoľko so mnou idú samé dievčatá a do kufra sa toho predsa len veľa nezmestí :) Potom dám vedieť čo a ako .. :)

Kumace: ďakujem :) Som minule na Adamove videl astru, som uvažoval či si to ty, ale ta bola s BA značkou, tak až teraz vidím, že máš PK :) To doštelovanie mne veľmi nepomohlo, problém bude niekde inde ...

miky_5
Příspěvky: 656
Registrován: 26 úno 2011, 19:50
Bydliště: Bratislava

Re: Cluise: Astra H 1.4

Příspěvek od miky_5 » 19 črc 2011, 19:46

s tym nezatvaranim kufra si co spravil? riesil si to niejak?
mne to tiez obcas spravi ze nezacvakne do zamku.
neberte zivot vazne aj tak z neho nevyviaznete zivy

astra 1.7cdti 74kw
kadett Gsi

Uživatelský avatar
cluise
Příspěvky: 58
Registrován: 14 dub 2011, 13:58
Bydliště: Unín (Záhorie), prechodne Brno

Re: Cluise: Astra H 1.4

Příspěvek od cluise » 19 črc 2011, 19:58

miky_5: no ak nezacvakne, tak s nim bucham dovtedy kym zacvakne .. :)) mne vo vnutri vtedy nieco zahrkoce, mozno tam je nieco upadle .. ale este som do toho ozaj nepozeral ...

Odpovědět