Divný zvuk na 5. převodový stupeň

Uživatelský avatar
smileboy
Příspěvky: 314
Registrován: 11 led 2011, 23:54
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Divný zvuk na 5. převodový stupeň

Příspěvek od smileboy » 03 zář 2011, 02:12

Omlouvám se, jestli to tady už bylo, ale nenašel jsem to. Teď jsem se vrátil z dovolené v Chorvatsku a vypozoroval jsem, že na pětku mi auto tak divně hučí (drnčí). Zvuk bych přirovnal k tomu, když přejíždíte bílou čáru na dálnici. Napadl mě setrvák, protože to samozřejmě dělá jen když se šlápne na plyn a v nižších otáčkách to dělá víc, ale zase dělá to jen na pětku, ostatní kvalty jsou v pohodě. Máte někdo nějaké náměty? Díky!
Opel Astra H 1.9 CDTi Caravan 88 kW, 1/2007, GID, aut. klima, CD30 MP3, stropní DVD, tempomat a největsí vychytávka - ovládání předních oken DO!

Reklama
 

Uživatelský avatar
smileboy
Příspěvky: 314
Registrován: 11 led 2011, 23:54
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk na 5. převodový stupeň

Příspěvek od smileboy » 03 zář 2011, 11:03

Tak už jsem to tady našel, asi vadné ložisko v převodovce. No, nepotěšilo mě to, ale zkusim to ještě uhrát na reklamaci v bazaru, mám půl roku záruku, tak mi ještě týden zbývá. Pokud by to nevzali, měnil to už tady někdo kromě Darka? Na kolik to vyšlo..?
Opel Astra H 1.9 CDTi Caravan 88 kW, 1/2007, GID, aut. klima, CD30 MP3, stropní DVD, tempomat a největsí vychytávka - ovládání předních oken DO!

Uživatelský avatar
smileboy
Příspěvky: 314
Registrován: 11 led 2011, 23:54
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk na 5. převodový stupeň

Příspěvek od smileboy » 04 zář 2011, 17:22

Nikdo nic..? To je to tak neobvyklá závada?
Opel Astra H 1.9 CDTi Caravan 88 kW, 1/2007, GID, aut. klima, CD30 MP3, stropní DVD, tempomat a největsí vychytávka - ovládání předních oken DO!

dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk na 5. převodový stupeň

Příspěvek od dark » 04 zář 2011, 19:27

Je neobvyklá...
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

Uživatelský avatar
smileboy
Příspěvky: 314
Registrován: 11 led 2011, 23:54
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk na 5. převodový stupeň

Příspěvek od smileboy » 05 zář 2011, 08:25

Ještě snad taková věc... Dneska jsem sednul do auta a dělá to míň, kdybych se na to nezaměřil, možná bych to ani nepoznal, ale... Dělá to jen při sešlápnutym plynu a tak od 1500 do 1900 otáček.
Opel Astra H 1.9 CDTi Caravan 88 kW, 1/2007, GID, aut. klima, CD30 MP3, stropní DVD, tempomat a největsí vychytávka - ovládání předních oken DO!

Uživatelský avatar
CandyX
Příspěvky: 302
Registrován: 03 zář 2008, 21:30

Re: Divný zvuk na 5. převodový stupeň

Příspěvek od CandyX » 05 zář 2011, 08:51

Je to hodne rozsirena vada tychto M32 prevodoviek. Na anglickych a nemeckych forach su 10-tky ludi s hrkajucim 5. a 6. prevod.stupnom. Pozoruhodne je ze vacsinou im to klakne uz po nejakych 20tisic milach a inym co cez nu pustaju 400+Nm dlhodobo drzi bez nejakych akustickych varovani. U mna zacala "bzucat" cca po 45tisic km. V Opli samozrejme nikto nevedel co to moze byt, jeden mega expert zacal riesit ci to nebude klima - proste automechanici na slovensku = cista chamrad neschopakov. Nieco pred 60t.km zacala uz rozne chrastit a bolo definitivne jasne ze je to prevodovka. Presne ako pises, raz to bolo pri brzdeni motorom, inokedy len pri tahu. Nastastie sa to stalo 2 tyzdne pred koncom zaruky.
Astra GTC 1,6 turbo / EDS-Motorsport 235PS/330Nm, 2.5"Downpipe, AMA intercooler & catback exhaust, Bailey blow-off, Walbro Benzinpumpe, Quaife LSD, Eibach Pro kit, Whiteline RARB, EBC groove discs + cooling ducts

Uživatelský avatar
smileboy
Příspěvky: 314
Registrován: 11 led 2011, 23:54
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk na 5. převodový stupeň

Příspěvek od smileboy » 05 zář 2011, 09:11

Jo, díky za info, asi nevíš, čím to nakonec bylo, že? Já mám najeto poctivých 105 000, přijde mi divné, že by převodovka tak málo vydžela. No mě to při brždění motorem nedělá vůbec, už od začátku to bylo pouze v tahu, jen jsem to tu zapomněl napsat..:)
Opel Astra H 1.9 CDTi Caravan 88 kW, 1/2007, GID, aut. klima, CD30 MP3, stropní DVD, tempomat a největsí vychytávka - ovládání předních oken DO!

Uživatelský avatar
CandyX
Příspěvky: 302
Registrován: 03 zář 2008, 21:30

Re: Divný zvuk na 5. převodový stupeň

Příspěvek od CandyX » 05 zář 2011, 09:36

presne zial neviem, vymienali komplet prevodovku, ale posledne priznaky sa zhodovali s tymi co ludia popisuju ked vnutri umieraju nejake loziska
Astra GTC 1,6 turbo / EDS-Motorsport 235PS/330Nm, 2.5"Downpipe, AMA intercooler & catback exhaust, Bailey blow-off, Walbro Benzinpumpe, Quaife LSD, Eibach Pro kit, Whiteline RARB, EBC groove discs + cooling ducts

Uživatelský avatar
smileboy
Příspěvky: 314
Registrován: 11 led 2011, 23:54
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk na 5. převodový stupeň

Příspěvek od smileboy » 06 zář 2011, 18:02

Tak už jsem z toho fakt jelen. Teď jsem si domlouval termín v servisu a ptal jsem se chlapíka předběžně, co by to mohlo bejt. Takže:
a) málo oleje v převodovce nebo
b) povolená matice u "prdelky" převodovky (???) nebo
c) poškozený soukolí u pětky.

Jen tak letmo jsem nadhodil, jestli by to nemohly bejt ložiska a on že prej když to hučí jen na pětku, tak to ložiska nejsou (což se ale rozchází se zkušenostma, který kolujou na tomhle i na jiných serverech).
Varianta b) do 1800 kč (vč. výměny oleje v převodovce
c) 7500 kč materiál (tj. soukolí) + práce (částku jsem z něj nedostal)

Jsem zmaten...
Opel Astra H 1.9 CDTi Caravan 88 kW, 1/2007, GID, aut. klima, CD30 MP3, stropní DVD, tempomat a největsí vychytávka - ovládání předních oken DO!

Uživatelský avatar
smileboy
Příspěvky: 314
Registrován: 11 led 2011, 23:54
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk na 5. převodový stupeň

Příspěvek od smileboy » 16 zář 2011, 08:45

Takže pro ty, co tohle téma zajímá. Zkusil jsem dát auto na záruční opravu. Jen podotýkám, že jsem auto kupoval v bazaru, i když ne zrovna v klasickém bazaru, jedná se o auto z operativního leasingu. 5 dní před koncem záruky jsem tam zavolal, že mám tenhle a tenhle probém a oni že jo, přivezte to. Tak jsem to tam přivez, včera tam volám, co s tim teda je a oni že je něco z převodovkou, že bude muset ven a pak se uvidí. No a ptám se, jestli to teda jde na záruku a oni že jo, akorát že to bude trvat 10 dní. Tak jsem zvědavej, co to bude, nicméně jsem příjemně šokovanej přístupem prodejce, měl jsem za to, že se vyjádří v klasickém smyslu "vada způsobená opotřebením" a kopnou mě tam, kde záda navazují na nohy.
Opel Astra H 1.9 CDTi Caravan 88 kW, 1/2007, GID, aut. klima, CD30 MP3, stropní DVD, tempomat a největsí vychytávka - ovládání předních oken DO!

Odpovědět