Synchrony v převodovce

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Synchrony v převodovce

Příspěvek od Tereza » 09 lis 2009, 16:04

Ahoj, nevěděla jsem přesně, kam tohle téma zařadit, tak je tady.
Nemáte někdo zkušenosti s výměnou synchronů převodovky? Nebo s jinýma opravama na převodovce?
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Reklama
 

dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchrony v převodovce

Příspěvek od dark » 09 lis 2009, 16:25

Něco se ti na tvym autě nezdá?
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Synchrony v převodovce

Příspěvek od Tereza » 10 lis 2009, 12:19

No, mě se nezdá právě převodovka. Když řadim, tak to jde jakoby přes zuby, nedělá to žádný zvuky, jen je to nepříjemný. Normálně zařadí tak jednou z deseti. Nejvíc je to znát z dvojky na trojku.
Ale známej co mi opravuje auta řiká, že je to v pohodě a v Oplu taky řekli, že je to dobrý. Ale mě to trochu vadí, mám pocit, jak kdybych jí trochu ubližovala a že jí to bolí (odpuste mi tu personifikaci, ale pro mě jsou auta živý, povídám si s nima apod.), i když všichni tvrdí, že ne...tak jen jestli už někdo něco podonýho dělal...
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Mazety
Příspěvky: 558
Registrován: 04 kvě 2008, 22:23
Bydliště: Praha

Re: Synchrony v převodovce

Příspěvek od Mazety » 10 lis 2009, 13:22

milá Terezko, co takhle to tam nervat násilím?! ale pěkně pomalinku s mikropauzičkou na neutrálu.
pouštět se v Oplu do pravy převodovky je řádově v desetitisích
EX Opel Astra H caravan

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Synchrony v převodovce

Příspěvek od Tereza » 10 lis 2009, 14:24

Mazety
Tak tos mě trochu urazil, že si myslíš, že to tam rvu násilím, to snad u Astry ani nejde. Na to to auto mám moc ráda, abych mu tohle dělala....takže chyba je v materiálu a ne ve mě.
Oprava převodovky stojí hodně, ale díky tátovi v autobusinessu to pro mě nikdy neni tak hodně :).
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchrony v převodovce

Příspěvek od dark » 10 lis 2009, 14:31

To je pravda, mě to taky trošku vadí, u trojky mi přijde jako kdyby to tam zaškrtlo o zub a jak píšeš žádnej zvuk to neděle, občas se mi stane že třeba mi tam nejde dotáhnout jednička (spojku došláplou mám), tak musim zpět na neutrál a pak tam jde, a nebo trošku přidat na síle a doskočí tam. z jedničky na 2ku to pocituju málo a u 4ky miniaturně, ale jen někdy, zkusim jak tu píše kolega to vteřinku nechat na neutrálu.
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

Uživatelský avatar
Dalik
Příspěvky: 671
Registrován: 01 led 2009, 17:16
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchrony v převodovce

Příspěvek od Dalik » 10 lis 2009, 15:14

dark píše:Občas se mi stane že třeba mi tam nejde dotáhnout jednička (spojku došláplou mám), tak musim zpět na neutrál a pak tam jde, a nebo trošku přidat na síle a doskočí tam.
To se mi stává taky, jenže já to dával za vinu tomu, že má najeto pouze nějakých 2 a půl tisíc kilometrů... Jak se zdá, tak to tím teda nebude :?

Uživatelský avatar
Juray
Příspěvky: 1032
Registrován: 06 led 2009, 21:26
Bydliště: Vroutek
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchrony v převodovce

Příspěvek od Juray » 10 lis 2009, 19:46

To se k vám přidávám. Na dovolený v Dánsku jsem si všimnul jak jsem ráno vyjel a večer auto zaparkoval, že se to děje jen při studeném motoru, prostě jak už jedu dýl... tak cca 30-50km tak už jde řadit sametově:) Ale jak ráno vyrážím do práce tak třeba z jedničky na dvojku to de, jak řikáte, jakoby přes zub... prostě to na chviličičku zadrhne a pak tam skočí. Taky mě to otravuje:( ale neni to nic hroznýho. Je zajímavý že to tu popisujem u čtyř motorů :D

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchrony v převodovce

Příspěvek od sladas opc » 10 lis 2009, 20:21

mě se obcas stava když řadim z 2 na trojku ze to jakoby vystreli ta radicka nebo tak prudce v ni lupne,nevim jak to lepe popsat ale jak rikam je to jen obcas a nepravidelne..
Opel Astra OPC

Uživatelský avatar
Mato87
Příspěvky: 101
Registrován: 22 čer 2009, 17:28
Bydliště: SR,okres PN

Re: Synchrony v převodovce

Příspěvek od Mato87 » 10 lis 2009, 21:32

Pridam sa aj ja s prevodovkou.
Niekedy rychlost ide takšie zaradit a obcas prepocita zubky...
tiez pozorujem pri dlhsej jazde sa radenie dost zlepsi (mozno pouzili hustejsi olej prevodovke??)
Opel Astra Caravan 1.6 85 kw 2007 Enjoy Plus

Odpovědět