Teplota - termostat K.O.?

Uživatelský avatar
Destroyer
Příspěvky: 160
Registrován: 06 čer 2010, 10:49
Bydliště: České Budějovice

Re: Teplota - termostat K.O.?

Příspěvek od Destroyer » 03 kvě 2011, 14:53

Včera jsem při venkovní teplotě 14 stupňů Celsia ujel trasu dlouhou 16 km. během celé cesty se mi teplota chladící kapaliny nepřehoupla přes 80 stupňů. Při teplotě 60 stupňů chladící kapaliny jsem zkusil sáhnout na chladič a poté znovu při 80 stupních, vařicí, kdybych byl prase tak mi slezou chlupy. Proč byl chladič vařicí když otevírací teplota termostatu je 88 stupňů Celsia a voda by měla stále proudit malým okruhem. myslím si že je můj termostat stále otevřen a tím pádem nefunkční. Můžete mi to někdo potvrdit či vyvrátit?
Astra H, Z19DTH, 2005
Pneuservis, autoservis, autodiagnostika. Nastavovací prvky časování rovodů pro většinu modelů značky Opel. Originální náplně, originální a aftermarketové díly se slevou pro členy tohoto fóra.

Reklama
 

Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: Teplota - termostat K.O.?

Příspěvek od bubo » 03 kvě 2011, 23:43

Já , když jsem měl vadný termostat ( byl napolo otevřený - pořád velký okruh ) tak v zimě se ani po 20km voda neohřála a auto netopilo . Ale naopak v létě , se auto vařilo - termostat napolo otevřený brzdil průtok vody . Ale to bylo na Škodověnce :) Záleží v jaké poloze vadný termostat zůstal .
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

Uživatelský avatar
firewind
Příspěvky: 74
Registrován: 09 říj 2012, 10:58
Bydliště: Olomouc

Re: Teplota - termostat K.O.?

Příspěvek od firewind » 20 led 2013, 20:06

Cus hosi jak tak ctu tak to mate v pohode me to pri -5 a ujetych 11km nezahreje ani na 60 coz bude asi termostat zdarec.

Odpovědět