Odlučovač pevných částic

Odpovědět
jupaza
Příspěvky: 69
Registrován: 24 srp 2009, 23:11
Bydliště: Žilina - SR

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od jupaza » 01 pro 2009, 15:41

já som si na aute ešte nevšimol, že prebieha reg. PdF filtra a to som nabehaj cca 10.tis km, žiaden iný chod motora, blikajúca kontrolka atď. Len raz za čas,keď zastavím,tak dajaký čudný smrad je za autom, ale to mi pripadá ako spálená guma, ako keď preklzuje klinový remeň. Je to ten smrad? Nedá sa to nastavit tak, aby to ukazovalo,že to dačo robí? Alebo nezobrazuje sa to na displeji pal. počítača po zapnutí testovacieho módu?
Opel Astra F caravan 1,8l 16v - ex
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi, motor Z 19 DTH
Diagnostika a programovanie pomocou OP COM

Reklama
 

Jirka156
Příspěvky: 207
Registrován: 15 zář 2008, 22:34

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od Jirka156 » 01 pro 2009, 19:59

To Haczek: S tou zpátečkou je to spíš asi náhoda, protože já když přijedu k fabrice na parkoviště, tak vždy na parkovací flek couvám, abych mohl odpoledne hned vystřelit a to se mi nikdy regenerace nevypne (bohužel se mi taky spouští v tu neblbější dobu, když spěchám na čas do práce). Já tu regeneraci krom dunění a spotřeby poznám podle toho mýho blbýho chodu motoru na volnoběh při regeneraci. Pak musím jak trotlík stát na plynu, aby se regenerace dokončila. Aspoň na 2000ot/min. A jak jsem zjistil při napíchnutém OP-COMu, tak čím vyšší otáčky při regeneraci, tím rychleji se vypaluje DPF.

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od Kesi » 01 pro 2009, 20:41

jupaza píše:já som si na aute ešte nevšimol, že prebieha reg. PdF filtra a to som nabehaj cca 10.tis km, žiaden iný chod motora, blikajúca kontrolka atď. Len raz za čas,keď zastavím,tak dajaký čudný smrad je za autom, ale to mi pripadá ako spálená guma, ako keď preklzuje klinový remeň. Je to ten smrad? Nedá sa to nastavit tak, aby to ukazovalo,že to dačo robí? Alebo nezobrazuje sa to na displeji pal. počítača po zapnutí testovacieho módu?
A máš ho vôbec? Nepíšeš aký máš motor a ročník?
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Bobila1
Příspěvky: 76
Registrován: 25 lis 2009, 08:18

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od Bobila1 » 01 pro 2009, 20:52

Mám OPEL Astra H, r.v. 2006,1,7CDTi,74KW, mám aj ja odlučovač?

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od Kesi » 01 pro 2009, 20:59

Bobila1 píše:Mám OPEL Astra H, r.v. 2006,1,7CDTi,74KW, mám aj ja odlučovač?
Už sa to síce riešilo ale najlepšie to zistíš (ak to nemáš v dokladoch niekde uvedené) ak pod neho ľahneš a v strednej časti pri veľkej plecovej krabici na výfuku máš dve hadice = DPF
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

jupaza
Příspěvky: 69
Registrován: 24 srp 2009, 23:11
Bydliště: Žilina - SR

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od jupaza » 01 pro 2009, 21:49

jupaza píše:já som si na aute ešte nevšimol, že prebieha reg. PdF filtra a to som nabehaj cca 10.tis km, žiaden iný chod motora, blikajúca kontrolka atď. Len raz za čas,keď zastavím,tak dajaký čudný smrad je za autom, ale to mi pripadá ako spálená guma, ako keď preklzuje klinový remeň. Je to ten smrad? Nedá sa to nastavit tak, aby to ukazovalo,že to dačo robí? Alebo nezobrazuje sa to na displeji pal. počítača po zapnutí testovacieho módu?
A máš ho vôbec? Nepíšeš aký máš motor a ročník?
SOrry zabudol som Opel vectra 1,9 cdti 110kw 12/2005
Opel Astra F caravan 1,8l 16v - ex
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi, motor Z 19 DTH
Diagnostika a programovanie pomocou OP COM

martas09
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2009, 18:26
Bydliště: Praha

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od martas09 » 10 pro 2009, 15:52

Obcas kouknu na forum, abych se dozvedel nejaky zajimave veci :lol: A tak uz vim, ze dpf taky mam. Vypalovani se nijak vyrazne neprojevuje. Kazdopadne jsem si vsimnul, ze obcas problikne kontrolka zhaveni (tak na sekundu) pri otoceni klicku do druhe polohy. Pripisuju to regeneraci.
Opel Astra H Caravan 1.7CDTI r.2005

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od Kesi » 10 pro 2009, 17:55

martas09 píše:Obcas kouknu na forum, abych se dozvedel nejaky zajimave veci :lol: A tak uz vim, ze dpf taky mam. Vypalovani se nijak vyrazne neprojevuje. Kazdopadne jsem si vsimnul, ze obcas problikne kontrolka zhaveni (tak na sekundu) pri otoceni klicku do druhe polohy. Pripisuju to regeneraci.
Tak to regenerácia nebudeeé ta trvá určite dlhšie a motor musí byť naštartovaný. To čo ti blikne ja žhavenie :D
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

martin1.9
Příspěvky: 81
Registrován: 24 srp 2009, 17:49
Bydliště: Semily

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od martin1.9 » 10 pro 2009, 19:37

Poznatek:
Zkoušel jste někdo,kdo mate PdF filtr šáhnot do výfuku?
Já jo,normálně žádný čený prst od sazí.Krásně čistá nerezová roura.
=>kdo nema Pdf filtr bude mít saze.
Astroun H Caravan 1.9 CDTi 74kw 2006

http://autoskijoring.msch.cz/

Jirka156
Příspěvky: 207
Registrován: 15 zář 2008, 22:34

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od Jirka156 » 10 pro 2009, 19:42

Nový poznatek z minulého týdne, kdy proběhla regenerace při cestě zase do práce, takže na parkovišti. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem zředil běžně branou Vervu Diesel od Benziny Alpin Sprintem od OMV a nebo jestli to bylo tou větší zimou než obvykle (bylo stupeň pod nulou), ale při regeneraci a stání na místě a ubrání plynu, se motor konečně choval normálně. Tedy žádné houpání volnoběhu a chod jak před rozpadnutím. Deset minut na místě pod plynem asi 2000ot. a bylo zregenerováno.

Odpovědět