Půjčení montážního přípravku pro SAC spojky

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 532
Registrován: 21 pro 2008, 20:45
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice

Re: Půjčení montážního přípravku pro SAC spojky

Příspěvek od denny » 31 bře 2012, 15:56

malstrem píše:Kolik dotahujete přítlačák ty M8?

Nejhorší je, že my to tady řešíme a když dojdu do servisu, opakovaně, nedávají nové šrouby, matky atd. v lepším případě to dotahují ráčnou a tak ze 40% to dotahují pneumaticky aby se nenadřeli a vůbec neřeší jaký mají tlak vzduchu, nebo nastavený moment, nebo jaký mají momentový nástavec. prostě se smějou " Šak na tom jezdí půlka Břeclavi a ještě se nic nestalo"
28 Nm je utahuju.
Jinak kámo, 48stupňů po dotažení 20Nm u stoupání závitu 1,25 je u toho Forda cca100 Nm.Není šroub jako šroub.Důležité je i stoupání!!!
K té druhé poznámce jen konstatování není servis jako servis.Pokud to chceš dělat zodpovědně,tak snad není takový problém v dnešní době si těch pár důležitých informací sehnat,kór,když chceš za svoje služby zaplatit,tak holt do info musíš něco investovat.

Když nám tady tlačíš do hlavy VW a píšeš třeba to,že šrouby nedosahují předepsaných pevností,tak to asi u VW těžko dotahnou šroub na klikovce-protože dle tebe to není možné.Schválně
:VW T 2,5 TDI-Střední šroub řemenice klikového hřídele: 160 Nm + 180 °
Používám na to násobič síly a člověče div se -šroub to vydrží.

Reklama
 

malstrem
Příspěvky: 45
Registrován: 19 bře 2012, 12:08

Re: Půjčení montážního přípravku pro SAC spojky

Příspěvek od malstrem » 01 dub 2012, 19:45

Tak těch 160Nm jsem taky viděl není to ale M12 to tam byl jeden ze dvou tak velkých ten druhý byl matice tlumiče taky větší
průměr

S tím pootočením bych ti věřil pokud by jsi měl M12x2, Já jsem ten setrvačník dotahoval postupně prva na 60Nm a pak na 100 a pak na 110Nm a dost se ty šrouby točily, z 60 na 110Nm řekl bych tak 270stupňů. a ty plochy jsem měl čisté tak sorry ale furt nevěřím ;)
A podívej se na tabulky maximálních utahovacích momenů šroubů jsou tam i stoupání i síly které ty šrouby při dotažení na určitý moment vyvinou čím jemnější stoupání tím větší síla vivinuta tím šroubem

malstrem
Příspěvky: 45
Registrován: 19 bře 2012, 12:08

Re: Půjčení montážního přípravku pro SAC spojky

Příspěvek od malstrem » 01 dub 2012, 19:47

Ale denny prosím ťa poraď:
Dal jsem to do kupy byl jsem to projet a furt mě svítí ESP žádnou chybu mě to nevyhazuje jen se mi nevypínají blinkry, nevím jestli ESP nehlídá i natočení volantu.

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 532
Registrován: 21 pro 2008, 20:45
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice

Re: Půjčení montážního přípravku pro SAC spojky

Příspěvek od denny » 01 dub 2012, 20:17

ESP musí vědět polohu přímého směru.
Jak nevyhazuje chybu?
Spoj se s jednotkou ESP a uvidíš ,že tam je a přítomná nějaká chyba,jestliže svítí ESP a ještě navíc ti ESP nefunguje.
Je to stejné jako tady v okolí-"vše se mi povedlo doma,akorát že........,ale to bude jen nějaká blbost,nějakej dráteček "toto slýchám dost často,téměř denně.
Jinak nevím kolik děláš SAC spojek,ale v mém servisu jich děláme tak 10měsíčně a z toho tak dvě předělávky po jiných servisech.V jiných dílnách děláme asi tak 5 předepnutí přítlačáků a dotažení setrváků týdně.A šrouby to vždy zatím vydržely.

malstrem
Příspěvky: 45
Registrován: 19 bře 2012, 12:08

Re: Půjčení montážního přípravku pro SAC spojky

Příspěvek od malstrem » 01 dub 2012, 20:52

ESP musí vědět polohu přímého směru.
Jak nevyhazuje chybu?
Spoj se s jednotkou ESP a uvidíš ,že tam je a přítomná nějaká chyba,jestliže svítí ESP a ještě navíc ti ESP nefunguje.
Je to stejné jako tady v okolí-"vše se mi povedlo doma,akorát že........,ale to bude jen nějaká blbost,nějakej dráteček "toto slýchám dost často,téměř denně.
Jinak nevím kolik děláš SAC spojek,ale v mém servisu jich děláme tak 10měsíčně a z toho tak dvě předělávky po jiných servisech.V jiných dílnách děláme asi tak 5 předepnutí přítlačáků a dotažení setrváků týdně.A šrouby to vždy zatím vydržely.

Já když měl dole ten rám (s řízením) tak můj syn (3roky) seděl v autě a točil si volantem, tak si myslím, že ten senzor je KO, nevím teda kde je. ale předpokládám, že pod tím plastovým deklem spínací skříňky.

Nevyhazuje mě to chybu :) pokud zmáčknu plyn-brzdu zapalování.
nemám se jak s ní spojit.

Promiň, ale u nás tady to fakt tak je, že u nás doma se to povede a v autorizovaném servisu se nepovede, draze zaplatí a ještě aby se člověk bál o život, měli jsme tak 20aut a ty story s opravnama - katastrofa.

Spojku jsem dělal prvně a přípravek jsem vyrobil za 2hod.
A moc mě nepodceňuj :oops:

Do bezpečnosti " 2" s těma šroubama se vlezeš.

malstrem
Příspěvky: 45
Registrován: 19 bře 2012, 12:08

Re: Půjčení montážního přípravku pro SAC spojky

Příspěvek od malstrem » 01 dub 2012, 20:55

Jdu se podívat "Jak na to" do schémat zapojení jestli ta vazba ESP na ten přímý směr tam nebude

malstrem
Příspěvky: 45
Registrován: 19 bře 2012, 12:08

Re: Půjčení montážního přípravku pro SAC spojky

Příspěvek od malstrem » 01 dub 2012, 20:57

Denny a taky se nám "opravářům" nemůžeš divit já co jsem udělal za 2víkendy tak jsem fakt ušetřil 50.000,-
To v práci hned tak nevidělám.

Signum
Příspěvky: 317
Registrován: 13 srp 2011, 18:03

Re: Půjčení montážního přípravku pro SAC spojky

Příspěvek od Signum » 01 dub 2012, 21:03

treba zkalibrovať snímač natočenia volantu cez diagnostiku ,ale keďže Ti syn točil s volantom tak
najskorej bude potrebné demontovať volant a nastaviť slimáka v CIM-e ;)
Zafira B r.v. 2007 Z19DTH - 180PS
Vectra C r.v. 2002 Y22DTR ex.
Opel Signum Z19DTH , 6At r.v. 2007-Ex
Zafira r.v. 2006 110kW-Ex
Diagnostika + programovanie vozidiel Opel - GM MDI
Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect

malstrem
Příspěvky: 45
Registrován: 19 bře 2012, 12:08

Re: Půjčení montážního přípravku pro SAC spojky

Příspěvek od malstrem » 01 dub 2012, 21:08

Promiň

Co to je slimák v CIM,

nemůžu to zvládnout bez diagnostiky,

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 532
Registrován: 21 pro 2008, 20:45
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice

Re: Půjčení montážního přípravku pro SAC spojky

Příspěvek od denny » 01 dub 2012, 22:08

malstrem píše:Denny a taky se nám "opravářům" nemůžeš divit já co jsem udělal za 2víkendy tak jsem fakt ušetřil 50.000,-
To v práci hned tak nevidělám.
To nevím,jak s 50000,-,ale u mě stojí setrvák,spojka a práce pro členy fora 23535,- vč DPH a dokladu.
Po zmačknutí brzda a plyn a zap klíček vyčítáš paměť jednotky motoru.Na ostatní jednotky už musíš na čtečku.
Nikdo tě nepodceňuje.Já jen dodržuju utahovací momenty dle předpisu výrobce,a ten to má určo odzkoušené.

Odpovědět