Odlučovač pevných částic

Odpovědět
matyyysek
Příspěvky: 99
Registrován: 18 srp 2010, 20:31
Bydliště: cerstvy Zahorak ´=P

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od matyyysek » 25 srp 2010, 19:14

môže byť keď niekedy jazdím s chlučnou hudbou :lol:
alebo ,že by som tam ten filter nemal ? nikdy som si nevšimol až o 2x vyšiu spotrebu ...
ASTRA H CARAVAN,2007 1,9 CDti 88kw,COSMO in black skin

Reklama
 

Uživatelský avatar
JohnyBA
Příspěvky: 470
Registrován: 09 kvě 2009, 09:58
Bydliště: Bratislava/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od JohnyBA » 25 srp 2010, 19:17

ale mne to fakt nehuci, proste nic, len vyssia spotreba, ked idem po dialnici tak namiesto 6l mam 8,5l. Ked stojim na semafore tak namiesto 0.9l/h ukazuje 5l/h
Opel Astra H, 1.9CDTI 74kW, 11/2007
Spotreba: Obrázek

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od swabel » 25 srp 2010, 19:44

Dejv skusali Ti prehrat v opli v ECU novsi soft? Co som si ja zistoval o aute (bolo dovezene z DE), tak v ramci pozarucneho programu bola preprogramovana motorova ECU novsim softom, lebo pravsepodobne DPF robil tiez problemy.
Ziadne kontrolky mi nikdy nesvietia, v podstate ani neviem, kedy mi regeneracia prebieha...

Obrázek
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

matyyysek
Příspěvky: 99
Registrován: 18 srp 2010, 20:31
Bydliště: cerstvy Zahorak ´=P

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od matyyysek » 25 srp 2010, 19:51

No ako vidím ,môže to aj tak byť keď tá spotreba je skoro až tak nepatrná .Ďakujem za info je to môj prvý diesel 8-)
ASTRA H CARAVAN,2007 1,9 CDti 88kw,COSMO in black skin

Uživatelský avatar
Montty
Příspěvky: 38
Registrován: 24 bře 2010, 13:45
Bydliště: Pohořelice, Zlín

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od Montty » 25 srp 2010, 20:21

Zdravím,
mám otázečku. Já ho v autě nemám a mám pocit, že je auto trochu hlučnější. Když jedu třeba na dálnici (asi 120-130), nebo to trochu roztáhnu, tak se mi zdá, že zezadu slyším výfuk, jako by to bylo natuněné, ale při klidné jízdě to slyšet není. Výfuk je O.K., nikde žádná netěsnost ani dírka. Když jsem vybíral auto, tak jsem se vezl ve stejném modelu a ten byl tižší. Nemáte z tím někdo zkušenost? Při koupi jsem tomu nevěnoval pozornost, protože jsem s tím jel velmi opatrně. Nebo se mi to jen zdá, že Háčko s DPF je tižší?
Nově Zafira B 1.9 88kW SilverCars
Teď už je sousedova Astra H Caravan 1.9 88kW BlackCars

matyyysek
Příspěvky: 99
Registrován: 18 srp 2010, 20:31
Bydliště: cerstvy Zahorak ´=P

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od matyyysek » 25 srp 2010, 20:57

A ako si zistil ,že ho tam nemáš ? Ja som minule kupoval práčku a naložil som ju do auta ,samozrejme ,že som sklopil zadné sedačky a mal som dole aj rolovaciu plachtu ,Keď som išiel po dialnici /140/ tiež som pocul taký divný zvuk od zadku auto ako keby som mal deravý výfuk,ale nemal som ,tak rátam s tým ,že máme rovnaký problem ,alebo skôr to ,že to je normalne :P
ASTRA H CARAVAN,2007 1,9 CDti 88kw,COSMO in black skin

Uživatelský avatar
Montty
Příspěvky: 38
Registrován: 24 bře 2010, 13:45
Bydliště: Pohořelice, Zlín

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od Montty » 25 srp 2010, 23:35

Mám tady kamaráda, co se trochu vrtá v oplech a ten se podíval na štítek emisí (u zámku dveří spolujezdce) a tvrdil mi, že ho nemám. Ještě se projistotu podíval pod auto a řekl mi, že můžu být klidný, že mám o starost míň ;)
Nově Zafira B 1.9 88kW SilverCars
Teď už je sousedova Astra H Caravan 1.9 88kW BlackCars

Uživatelský avatar
martin_a
Příspěvky: 71
Registrován: 26 kvě 2010, 05:58
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od martin_a » 26 srp 2010, 07:36

Poraďte, prosím, jak poznám, že moje Astra taky nemá DPF. Díky.... :)
OPEL ASTRA H CARAVAN, 1.9 CDTi Elegance 88 kW,120 PS, Z19DT (2006)

Uživatelský avatar
Destroyer
Příspěvky: 160
Registrován: 06 čer 2010, 10:49
Bydliště: České Budějovice

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od Destroyer » 26 srp 2010, 14:39

Dvě rychlé možnosti pokud je DPF přítomen v Tvém voze: x1. štítek na B sloupku spolujezdce, na tomto štítku by měla být ve čtverečku hodnota 0,50. x2. ohni se a koukni pod auto, přibližně uprostřed výfukového potrubí najdeš větší tubu do které vedou dvě hadičky (snímač teploty a tlaku). Pokud to tam nenajdeš, tak si vítěz a do budoucna tě nečekaj starosti za 20tis.Kč. Toť v rychlosti a bez odborných názvů.............. No a teď si všichni myslete co chcete, ale kouda koukejte bylo to tu xkrát psáno nebo hledejte na internetu.
Astra H, Z19DTH, 2005
Pneuservis, autoservis, autodiagnostika. Nastavovací prvky časování rovodů pro většinu modelů značky Opel. Originální náplně, originální a aftermarketové díly se slevou pro členy tohoto fóra.

Uživatelský avatar
azo
Příspěvky: 37
Registrován: 07 srp 2010, 20:07
Bydliště: Chodsko

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od azo » 31 srp 2010, 16:53

Dnes jsem byl zjišťovat u svého servismana, jak to vypadá s opravou ŘJ mého předchozího povozu a během hovoru nadtím, jak je těžké sehnat přehrání zpět na org.softvare, jsem se mu pochlubil s tím, že brzy u něj mohu skončit s DPF. Stručně mi objasnil jeho fungování a sdělil, že není problém auto napíchnout na diagnostiku, dát povel k čištění a za nějakých cca 20 min až půlhodiny si čištění DPF provede samo, stojíce na fleku.. Údajně pak s tím není žádný problém. ten nastává až ve chvíli, kdy se opakovaně nenechá čištění za požadovaných (ať už v provozu nebo takhle servisně)podmínek proběhnout a snad že jednou za třicet tkm by to mělo stačit :roll: Tak nevím, třeba to naši diagnostici už někde taky psali..
Zafira 1.9 DT 88 kW 2007

Odpovědět