Turbo nejde, nic nesvítí, žádné chyby!!! Kdo to rozlouskne?

Odpovědět
janecek279
Příspěvky: 39
Registrován: 22 srp 2011, 03:31
Bydliště: Praha

Turbo nejde, nic nesvítí, žádné chyby!!! Kdo to rozlouskne?

Příspěvek od janecek279 » 08 úno 2012, 14:32

Zdravím fšechny.

Pokusím se tu srozumitelně popsat celý problém, je to dost složité a přísahám pánbůh, že kdo to rozlouskne, toho pozvu na flám :idea: .

Takže: Minulý týden mi vyměnili na Zafirce termostat a chladič. Auto špatně topilo, už nějakou dobu, ale vzhledem k mírným zimám jsem na to nespěchal. Udeřily mrazy, první šel tedy na výměnu termostat, ale jak to po dlouhé době začlo správně tlakovat, musel jít i chladič, v kterém byla malá dírečka a do té doby, než šel měnit termostat jen lehce ubývala voda. Po výměně to dramaticky chcalo! Takže jsem obé vyměnil, respektive kámoši v mém servisu. Vše šlo naprosto oki.

Asi ještě týden před touto akcí jsem vyblikal chybu 190175, tedy filtr DPF. Auto se házelo do nouzáku a rozsvicovala se kontrolka autíčka s klíčkem. Po konzultaci se zdejšími odborníky jsem zkonstatoval, že by to mohla být hadička vedoucí od filtru DPF, k naftovému filtru. Skutečně byla prasklá, proběhla oprava, nouzák přestal a šlapalo to jak mělo. Podotýkám, že jsem žádnou chybu nenechával vymazat, protože v mém servisu diagnostiku nemají. A ani jsem nevěděl, že se to musí.

CCa 2 hodiny po výměně termostatu a chladiče nouzák a chyby 112 561 a 112 562 - porucha akčního členu škrtící klapky !!! Plus neustále 190175 - čidlo plnícího tlaku! Tedy to, co tam bylo předtím. Jezdil jsem s tím ještě celý víkend. Chvíli to jelo normálně, chvíli v nouzáku, někdy se rozvístila kontrolka autíčka s klíčkem, někdy motoru( takové to žluté potrubí napravo). Čím déle jsem s tím jezdil, tím to bylo horší a horší a nakonec to bylo v nouzáku pořád.

V pondělí jsem napastil do AUTORIZOVANÉHO servisu Opel. Napíchli to, proběhla zkušební jízda, vypsalo tol na diagn. stejné chyby jako já vyblikal a zkonstatovali, že to škrtící klapky vůbec nemusí být, vzhledem k tomu, že jsem ty chyby nenechal smazat a že to mohlo být po zásahu do motoru při výměně toho termostatu. Mě to připadalo vcelku logické. Takže chyby vymazali po zkušebce ale zůstala tam chyba 190175 i po vymazání, která tedy naskočila znovu po nastartování.Ty chyby škrtící klapky se už neobjevily. Zaplněnost filtru byla 86 procent! Technik sdělil, že pustí řízenou regeneraci a filtr vyčistí a bude po problému. Ale nebylo....

Řízená regenerace se asi po 5 minutách přerušila s tím, že je příliš vysoký tlak a nelze ji dokončit!! A že další lze spustit až po ujetí 50 km. Takže jsem si střihl 50 km, technik dal oběd a šli jsme to zkusit znovu. Výsledek? Stejný... :mrgreen: Poslechl jsem tedy radu Romana, že se to dá obejít tím, že nahrajeme do auta nový software, obejdeme to, naskočí automaticky zaplněnost 104 procent a ona se regenerace automaticky spustí. Nestalo se. Pominuli skutečnost, že z jedné jejich mašinky tam nový software 3 x nešel nahrát, ale až z jiné, nějaké novější, nepominu to, že jsme to neobechcali a počítač si zapamatoval těch 86 procent a nic se nespustilo. Pokusili jsme se tedy ještě potřetí o řízenou regeneraci, tentokráte z té nové mašinky, s výsledkem- NELZE! A aby se to nepletlo, OPĚT TAM NASKOČILY CHYBY 112 561 A 112 562 TEDY TA ŠKRTÍCÍ KLAPKA!!!

Takže jsem odjel z OPELU chudší o 3 tisíce za software a diagnostiku, ale s problémem , s kterým jsem přijel se nestalo nic. Snad jen to, že mi hoši od Opela nabídli nový filtr DPF za 47 500,- Kč, případně 5 cm hadičky k němu za 2 900,- Kč.... :oops: Ale pozor má to pokračování, teď už to nebude tak dlouhé. Nasral jsem se, zavolal kámošům do mého servisu a ten zkurwený filtr nechal za 6 talířů vybušit a přeprogramovat ŘJ :) :) .
Včera to tedy proběhlo, odjel jsem ze servisu, během noci jsem ujel 250 km ( taxi) a ejhle. Během těch 250 km se 3 x stalo, že po nastartování a rozjetí se prostě nespíná turbo, jede to jako holý diesel. POZOR ALE !!!
ŽÁDNÉ KONTROLKY SE NEROZSVÍTÍ, ŽÁDNÝ NOUZÁK A ANI TO NEUKAZUJE ŽÁDNÉ CHYBOVÉ KODY !!!! Prostě nastartuju, rozjedu se, 1, 2,3 turbo se nesepne. Zastavím, vypnu klíč, zapnu, nastartuju, jedu, vše je ok, turbo krásně spíná!!! Po ujetí 80 km jdu tankovat, po vyjetí identický problém, opět znovunastartování, celou dob zase vše jak má být.

Tak to jsem z toho vážně jelen... Slyšel jsem už pár tipů, od Egr ventilu, přes zaseklou škrtící klapku atd atd, ale jak na to mám kurwa přijít, když to nic nehlásí???? Nepíše? Neukazuje? Je to bez chyb?? To fakt netuším. Pro úplnost ještě dopíšu to, že před tím, než jsem to nechal vybušit se rozsvítily všechny kontrolky a po nastartování zhaslo současně autíčko s klíčkem i kontrolka motoru. Nyní je to tak, že se vše rozsvítí, ale autíčko s klíčkem zhasne s ostatními kontrolkami ještě před nastartováním a kontrolka motoru zhasne po nastartování sama. Netuším jestli to nějak souvisí s uvedeným problémem, ale spíše to přičítám tomu přeprogramovaní po vymlácení filtru.

TAKŽE PÁNOVÉ, KDO TENHLE OŘÍŠEK ROZLOUSKNE, MÁ U MĚ MEGA FLÁM !! SLIBUJU !!!
Opel Zafira ELEGANCE - 1,9 CDTI - 88KW - r.v.2006- Typ motoru: Z19DT -světle modrá met.- mám pocit, že jediná v Praze:-)

Reklama
 

Uživatelský avatar
Georgeisin
Příspěvky: 427
Registrován: 26 úno 2011, 18:29
Bydliště: Ostrov nad Ohří

Re: Turbo nejde, nic nesvítí, žádné chyby!!! Kdo to rozlousk

Příspěvek od Georgeisin » 08 úno 2012, 15:41

Vůbec bych neváhal, vzal si den volna a vyrazil k RomanoviK, aby si u něj byl nejpozději dopoledne. No a večer ho můžeš pozvat na flám, věř mi :D.
Astra H Caravan 2008 1.7 CDTI 74 KW chip 89 KW

janecek279
Příspěvky: 39
Registrován: 22 srp 2011, 03:31
Bydliště: Praha

Re: Turbo nejde, nic nesvítí, žádné chyby!!! Kdo to rozlousk

Příspěvek od janecek279 » 08 úno 2012, 17:21

Georgeisin píše:Vůbec bych neváhal, vzal si den volna a vyrazil k RomanoviK, aby si u něj byl nejpozději dopoledne. No a večer ho můžeš pozvat na flám, věř mi :D.
Myslím, že to asi tak nakonec dopadne... :D .
Opel Zafira ELEGANCE - 1,9 CDTI - 88KW - r.v.2006- Typ motoru: Z19DT -světle modrá met.- mám pocit, že jediná v Praze:-)

samot
Příspěvky: 59
Registrován: 06 črc 2010, 15:28
Bydliště: okres Příbram

Re: Turbo nejde, nic nesvítí, žádné chyby!!! Kdo to rozlousk

Příspěvek od samot » 08 úno 2012, 19:30

Mám zafiru 1.9 88Kw a když to čtu tak jsem měl úplně stejný problém ( až na to turbo )v servisu nahrávali nový soft, měnili čidla plnící tlaků, vyměnili egr, hadičky atd a regenerace se stejně sama nespustila , nakonec filtr jsem nechal vybušit, přeprogramovat ŘJ a byl pokoj ... ale cca po půl roce se regenerace i když neměla co regenerovat, tak se spustila, firma co mi kuchala filtr a předělávala soft uznala reklamaci a znovu přehráváním softu mi odpalili ŘJ , nakonec se našel jeden člověk , který zachránil mě ale i servis a auto dal kompletně dohromady a hádejte kdo to je ,, Roman k s velkým R z Brna,, proto vůbec neváhej a vyraž do Brna ... toď moje rada

janecek279
Příspěvky: 39
Registrován: 22 srp 2011, 03:31
Bydliště: Praha

Re: Turbo nejde, nic nesvítí, žádné chyby!!! Kdo to rozlousk

Příspěvek od janecek279 » 09 úno 2012, 03:38

samot píše:Mám zafiru 1.9 88Kw a když to čtu tak jsem měl úplně stejný problém ( až na to turbo )v servisu nahrávali nový soft, měnili čidla plnící tlaků, vyměnili egr, hadičky atd a regenerace se stejně sama nespustila , nakonec filtr jsem nechal vybušit, přeprogramovat ŘJ a byl pokoj ... ale cca po půl roce se regenerace i když neměla co regenerovat, tak se spustila, firma co mi kuchala filtr a předělávala soft uznala reklamaci a znovu přehráváním softu mi odpalili ŘJ , nakonec se našel jeden člověk , který zachránil mě ale i servis a auto dal kompletně dohromady a hádejte kdo to je ,, Roman k s velkým R z Brna,, proto vůbec neváhej a vyraž do Brna ... toď moje rada
Je to obdobné a já se určitě za Romanem do Brna vypravím... protože jak vidno, rada tady žádná....
Opel Zafira ELEGANCE - 1,9 CDTI - 88KW - r.v.2006- Typ motoru: Z19DT -světle modrá met.- mám pocit, že jediná v Praze:-)

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 532
Registrován: 21 pro 2008, 20:45
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice

Re: Turbo nejde, nic nesvítí, žádné chyby!!! Kdo to rozlousk

Příspěvek od denny » 09 úno 2012, 08:00

Těžko se ti radí,když není auto napojeno na diag a nevíme žádná data.
Nejspíš ti zlobí EGR ventil.Nemá zpětnou vazbu pozice do řídící jednotky,tak se musí vše měřit přes hodnoty váhy vzduchu.Bohužel u 88 a 110 kW motoru moc nepomáhá jejich čištění.Měl jsem tu několik vozů, EGR vyčištěný do leskla,ale stále problémy,vyřešil to až nový EGR.Vím,že je to tu na foru takové spíš ''domácí žvýkání''.ale bohužel bez přímých hodnot z diag, u těchto sporadických závad,se těžko radí.A system-pokus\výměna něčeho\-omyl\bylo to na nic\,nebude ten nejlepší a ekonomicky nenáročný.

janecek279
Příspěvky: 39
Registrován: 22 srp 2011, 03:31
Bydliště: Praha

Re: Turbo nejde, nic nesvítí, žádné chyby!!! Kdo to rozlousk

Příspěvek od janecek279 » 09 úno 2012, 13:01

Vím , vím, ale jak jsem napsal. Žádné kontrolky nesvítí, žádné chyby to nevypisuje. Problém neustále pokračuje. Vyjedu- motor studený, turbo nespíná. Znovu nastartuju- vše je ok. Včera to jednou udělalo BĚHEM JÍZDY, jinak 200 km zase ok. Tak snad na to Roman přijde.
Naposledy upravil(a) Frydex dne 09 úno 2012, 13:21, celkem upraveno 1 x.
Důvod: necituj poslední příspěvky
Opel Zafira ELEGANCE - 1,9 CDTI - 88KW - r.v.2006- Typ motoru: Z19DT -světle modrá met.- mám pocit, že jediná v Praze:-)

fifo
Příspěvky: 14
Registrován: 25 zář 2011, 21:01
Bydliště: Myjava, SK

Re: Turbo nejde, nic nesvítí, žádné chyby!!! Kdo to rozlousk

Příspěvek od fifo » 20 bře 2012, 22:52

Caute chlapi.
Mám presne ten istý problém ako Janeček aj ten isty motor. Ak by ste na niečo prišli budem nesmierne
vdacny. Ako ste dopadli u Romana? Ja sa chystám tiez k nemu, máte kontakt?
Díky.

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Turbo nejde, nic nesvítí, žádné chyby!!! Kdo to rozlousk

Příspěvek od power2 » 20 bře 2012, 22:59

všechno najdeš tady http://carteam.cz/ ;)

matyyysek
Příspěvky: 99
Registrován: 18 srp 2010, 20:31
Bydliště: cerstvy Zahorak ´=P

Re: Turbo nejde, nic nesvítí, žádné chyby!!! Kdo to rozlousk

Příspěvek od matyyysek » 21 úno 2016, 12:52

Ahojte ,

oklepavám toto téme =) už na to niekto prišiel ? ako sa tento problém vyriešil ? výmena EGR ? alebo len servis ?

Ďakujem za odpovede ...
ASTRA H CARAVAN,2007 1,9 CDti 88kw,COSMO in black skin

Odpovědět