zamrzlá nafta?

venda80
Příspěvky: 16
Registrován: 27 srp 2010, 18:05

zamrzlá nafta?

Příspěvek od venda80 » 03 pro 2010, 21:43

Dobrý večer,
vlastním Astru Háčko 1,7 74kW a dnes se mi stalo, že auto po ujetí cca 500 metrů začalo ztrácet výkon, padaly otáčky, rozsvítilo se autíčko s klíčkem a motor zhasl.... Nastartoval jsem v pohodě, po chvíli opět ztrácel výkon ve vyšších otáčkách a zase zhasl....to se opakovalo dokola. Vždy dobře chytil a držel volnoběh.... Co by to mohlo být? ja sí myslím, že zamrzlá nafta, ale nemám s tím žádnou zkušenost.... poradíte?? jiný problém??

Díky Venda

Reklama
 

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 722
Registrován: 08 črc 2009, 22:36
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrzlá nafta?

Příspěvek od Mike.S » 04 pro 2010, 09:59

diagnostika 8-)
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Uživatelský avatar
Destroyer
Příspěvky: 160
Registrován: 06 čer 2010, 10:49
Bydliště: České Budějovice

Re: zamrzlá nafta?

Příspěvek od Destroyer » 04 pro 2010, 13:04

Nechci zakládat nové téma nebo oživovat nějaké staré, což jsem již jednou udělal a nesetkalo se to s velkým úspěchem. Takže malinko odbočím, ale přesto se budu držet tématu (bod filtrovatelnosti motorové mafty), otázka zní: Dělá se v prvovýrobě na vznětovou Astru H vyhřívaný palivový filtr?!
Astra H, Z19DTH, 2005
Pneuservis, autoservis, autodiagnostika. Nastavovací prvky časování rovodů pro většinu modelů značky Opel. Originální náplně, originální a aftermarketové díly se slevou pro členy tohoto fóra.

Romano
Příspěvky: 34
Registrován: 12 pro 2009, 08:19

Re: zamrzlá nafta?

Příspěvek od Romano » 06 pro 2010, 18:05

Průběh co popisuješ odpovídá tomu že z nafty vypadl parafín a po nastartování přicpal palivový filtr.Průtok nafty ním pak stačí pro volnoběh , ale na jízdu ne.Po koupi auta jsi vyměnil paliv fitr. nebo ho tam máš těch 90t km.Pokud jsi nevyměnil , tak už byl špinavý před zimou a ten parafín ho jen dorazil.
Čau.
Astra Caravan 1.9 cdti 88Kw (8v)

venda80
Příspěvky: 16
Registrován: 27 srp 2010, 18:05

Re: zamrzlá nafta?

Příspěvek od venda80 » 06 pro 2010, 18:17

Ahoj,
filtry nové cca mesic a pul.... bylo to naftou...ted uz vse OK, auto rozmrzlo, dostalo aditivum a ted ho ceka jeste navsteva diagnostiky a asi novy filtr.....
v.
PS. mimochodem uz vim, kde nebudu kupovat naftu ..... Bohuzel u nas nemaji vervu, tak jsem jednou vzal klasickou naftu u Benziny....uz ji tam nevezmu...

buboun
Příspěvky: 10
Registrován: 06 pro 2010, 19:10

Re: zamrzlá nafta?

Příspěvek od buboun » 06 pro 2010, 19:14

můžu potvrdit to samé co se stalo tobě, jen s tim, že jsem před týdnem měnil filtr, koupil vervu a ještě dal aditivum. Zděsil jsem se hlavně při pohledu na plechovku s aditivem, které vypadalo jak nulka vazelína. Jinak Verva nic moc, čekal jsem víc, ale že v -18 zamrzne opravdu ne.
Meriva 1.3CDTi 55kW

Uživatelský avatar
JohnyBA
Příspěvky: 470
Registrován: 09 kvě 2009, 09:58
Bydliště: Bratislava/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrzlá nafta?

Příspěvek od JohnyBA » 07 pro 2010, 15:53

buboun píše:můžu potvrdit to samé co se stalo tobě, jen s tim, že jsem před týdnem měnil filtr, koupil vervu a ještě dal aditivum. Zděsil jsem se hlavně při pohledu na plechovku s aditivem, které vypadalo jak nulka vazelína. Jinak Verva nic moc, čekal jsem víc, ale že v -18 zamrzne opravdu ne.
|

s vychvalovanim vervi by som bol opatrnejsi ;-)
Opel Astra H, 1.9CDTI 74kW, 11/2007
Spotreba: Obrázek

Uživatelský avatar
dogee
Příspěvky: 738
Registrován: 25 zář 2010, 00:18
Bydliště: Brno

Re: zamrzlá nafta?

Příspěvek od dogee » 07 pro 2010, 16:01

podle nějakýho testu byl diesel u Benziny nejlepší v ČR... tak fakt nevím čemu věřit :(

Jenda
Příspěvky: 100
Registrován: 06 kvě 2010, 18:30
Bydliště: Pernink
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrzlá nafta?

Příspěvek od Jenda » 07 pro 2010, 16:04

To mas pravdu, tankuji jej take občas, aditivum ale davam pořad, nedavno bylo minus 20, SICE JSEM NEKOLIKRAT ŽHAVIL, což davam za vinu špatným svíčkam, potřebuji po 155 000 asi už vymenit, ale jinak chytnul Oplik ok. Nafta take nezamrzla, použivam VIF.
Opel ASTRA Caravan 1.9 CDTI 16 V / 88 kw - chip na 110 kw / 330 Nm

Uživatelský avatar
JohnyBA
Příspěvky: 470
Registrován: 09 kvě 2009, 09:58
Bydliště: Bratislava/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrzlá nafta?

Příspěvek od JohnyBA » 07 pro 2010, 16:11

ten test bol dost smiesny, zobrali od kazdej znacky z jednej pumpy co nie je objektivne. Kvalita nafty zavisi od skladovania, ako casto doplnaju cerstvu naftu (kolko aut na tu pumpu chodi). Neviem ako to presne funguje, ale zda sa mi ze kazda pumpa ma svojho majitela a ten ma asi len nejaku licenciu od shell/omv... na predaj ich paliv. Pravda je ze vyrobcovia si maju svojich predajcov kontrolovat sami, ale vieme ako to tu u nas funguje....
Takze ak zoberu naftu z nejakej benzinky, kam chodi zopar aut, majitel este podvadza a prilieva tam vodu, skladuje ju v nadrzi kde jej je ledva polovica, tak kludne to moze byt rovnaka nafta ako z kvalitnej benzinky a pritom bude horsia...
Objektivny test by bol keby zobrali aspon z polovice pump v CR z kazdej znacky
Opel Astra H, 1.9CDTI 74kW, 11/2007
Spotreba: Obrázek

Odpovědět