Spojka - chrceni

Odpovědět
martas09
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2009, 18:26
Bydliště: Praha

Spojka - chrceni

Příspěvek od martas09 » 26 úno 2010, 19:52

Cus, dnes mi zacala chrcet spojka pri studenym motoru. Chrci to jen pri zacatku rozpojovani pred zarazenim rychlosti, pouze kdyz spojku jen jehce seslapnu. Jinak auto jede OK. Kdyz je spojka uplne seslapnuta tak je vse OK. Na neutral bez spojky take neni slyset zadnej pazvuk. Netusi nekdo cim by to mohlo byt?

Uz se pripravuju a koupi spojkovy sady, doufam, ze to nebude neco jinyho ...
Opel Astra H Caravan 1.7CDTI r.2005

Reklama
 

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka - chrceni

Příspěvek od sladas opc » 26 úno 2010, 20:52

myslim ze to vypada na vadne lozisko...
Opel Astra OPC

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 60
Registrován: 26 led 2010, 19:21
Bydliště: okr.Benešov

Re: Spojka - chrceni

Příspěvek od vlk » 26 úno 2010, 21:23

Tak jak tady tak čtu ty fora, tak mam z mojí ASTRY čím dál tím
horší pocit. Při sešlápnutí spojky taky slyším ložisko, ještě že dávaji SLUNCE SENO u toho se trochu odreaguju
ASTRA H CARAVAN 1.7CDTI r.v.2004

martas09
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2009, 18:26
Bydliště: Praha

Re: Spojka - chrceni

Příspěvek od martas09 » 28 úno 2010, 15:28

Kupuju celou sadu bez setrvacniku a necham to vymenit. Doufam, ze neni v riti i setrvacnik. Ze srandy jsem jel do Srba servisu a opet nezklamali. Podle metodiky meni celou spojku a setrvacnik = jen dily 45k + prace ktera je pry tak na 1.5 dne :), ze prej je to slozity vymenit- sunadt kolo, poloosu atd. Tak jsem jim moc podekoval a sel hledat vhodnou spojkovou sadu s loziskem na interne.
Opel Astra H Caravan 1.7CDTI r.2005

BRANIK12341
Příspěvky: 37
Registrován: 04 úno 2010, 11:47

Re: Spojka - chrceni

Příspěvek od BRANIK12341 » 28 úno 2010, 16:04

caute.....

mne zasa spojka hrkoce,ked nemam ju stlacenu....a ked ju zosliapnem,pocujem cistucky zvuk motora......

baaabo rad.....
ASTRA H Z19DTH - moja laska

Uživatelský avatar
CandyX
Příspěvky: 302
Registrován: 03 zář 2008, 21:30

Re: Spojka - chrceni

Příspěvek od CandyX » 28 úno 2010, 18:28

taktiez davam prihlasku do tejto eskadry :( Obcas, hlavne este kym nieje vyhriate, jemne, intenzitu meniace pochrchlavanie ide z priestoru medzi radickou a motorom, zasadne v rychlosti okolo 70kmh na neutrali a s nestlacenou spojkou. Staci vyslapnut spojku a zvuk je prec. Pri zaradenej rychlosti tiez ticho. Spominam si ze ked som prvych par tyzdnov startoval este bez spojky, rovnaky zvuk sa asi v dvoch pripadoch ozval tesne pred naskocenim motora. Zobral som to k najskusenejsiemu opel mechanikovi ktoreho poznam v BA, ale zdroj nenajdeny :? Jedine co ma ukludnuje, ze odkedy som to zaregistroval, (cca 15tkm - a dost mozne ze to robi uz od novoty) sa to nijak nezhorsuje.
Astra GTC 1,6 turbo / EDS-Motorsport 235PS/330Nm, 2.5"Downpipe, AMA intercooler & catback exhaust, Bailey blow-off, Walbro Benzinpumpe, Quaife LSD, Eibach Pro kit, Whiteline RARB, EBC groove discs + cooling ducts

martas09
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2009, 18:26
Bydliště: Praha

Re: Spojka - chrceni

Příspěvek od martas09 » 01 bře 2010, 10:42

Tak mechanik ke kteremu jezdim, mi rekl abych to zatim neresil, ze se pry nemuze nic katastrofalniho stat. Kdyz je vyslapnuta spojka a nic nesmajda (nechrci), tak ze v tomto pripade to spojkove lozisko nebude. Opakuji, ze v mem pripade se objevuje chceni jen v horni casti pedalu. Pokud pedal zcela seslapnu, tak neni nic slyset. Pokud je vse v poradku pri vyslaple spojce, tak se mechanik priklani spise k lozisku v prevodovnce ...

Tak zatim to resit nebudu a uvidime co bude dal.
Opel Astra H Caravan 1.7CDTI r.2005

Uživatelský avatar
Skala
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2009, 19:55

Re: Spojka - chrceni

Příspěvek od Skala » 12 bře 2010, 23:00

No nemůže? Může. Na některých 1.7 jsou v dvouhmotě kapalinové válečky místo pružinek, a ty když začnou téct tak spálí lamelu a je hotovo. Když praskne pružinka a kus jí spadne pod lamelu tak taky žádný hit. Jinak u Srbů nebyly daleko od pravdy s časem výměny. Už to není co to bývalo poloosa a kolo apod. Dneska je to rám pod motorem i s řízením a motor vyvěsit chladiče vyvěsit apod. Je tam hlavně dost elektriky. Ale když člověk chce a má dílnu s heverem a trochu cajku tak za 5-6 hodin jede. Bavíme se o nové Zafiře a Astře Z19DT, DTH a Z1.7DTH DTJ DTR apod. ;)

martas09
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2009, 18:26
Bydliště: Praha

Re: Spojka - chrceni

Příspěvek od martas09 » 19 bře 2010, 14:39

Skala píše:No nemůže? Může. Na některých 1.7 jsou v dvouhmotě kapalinové válečky místo pružinek, a ty když začnou téct tak spálí lamelu a je hotovo. Když praskne pružinka a kus jí spadne pod lamelu tak taky žádný hit. Jinak u Srbů nebyly daleko od pravdy s časem výměny. Už to není co to bývalo poloosa a kolo apod. Dneska je to rám pod motorem i s řízením a motor vyvěsit chladiče vyvěsit apod. Je tam hlavně dost elektriky. Ale když člověk chce a má dílnu s heverem a trochu cajku tak za 5-6 hodin jede. Bavíme se o nové Zafiře a Astře Z19DT, DTH a Z1.7DTH DTJ DTR apod. ;)

Takze bys taky vymenil celou spojku vcetne setrvacniku? Ty valecky nebo pruziny jsou na tom setrvacniku? Jinak jestli ma nekdo zajem, tak mam oplovsky cisla soucastek na celou spojku. Uz jsem auto ukazoval na vesnici jinymu mechanikovi. A jak rikas, zpraskl rukama kdyz videl lizinu motoru pres spojkovou skrin ... Ale sel by do toho :)
Opel Astra H Caravan 1.7CDTI r.2005

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Spojka - chrceni

Příspěvek od Tereza » 19 bře 2010, 18:27

martas09 píše: Podle metodiky meni celou spojku a setrvacnik = jen dily 45k + prace ktera je pry tak na 1.5 dne :)
No to je šílený. Na Puntu jsem měnila celou spojku a ta výměna mě stála 2 tisíce, spojku jsem dostala zadarmo. Jasně, to bylo starý auto a žádná elektrika.
Ale letos jsme měnili o na octávce II komplet včetně dvouhmoťáku, práce cca 2500 Kč, spojka taky zdarma (ale dala by se pořídit do 15 tisíc), takže kde vzali takhle horetní sumu....
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Odpovědět