Teče, spíš stříká olej !!!! Prosím o radu

Odpovědět
daveha
Příspěvky: 6
Registrován: 30 bře 2015, 22:22

Teče, spíš stříká olej !!!! Prosím o radu

Příspěvek od daveha » 30 bře 2015, 22:29

Zdravím, vlastním opel astra h 1.7 cdti, rv. 2004 74 kw a mám tento problém. Vespodu pod motorem z olejové vany vede opletená hadice někam pod alternátor a z té stříká olej, zřejmě praskla. Potřeboval bych vědět co to je přímo za hadici a kde se dá sehnat. Googlil jsem jak o život a beztak jsem nic nenašel, snad jen, že je to mazání alternátoru.
Opel Astra H kombi, 1.7 CDTI, 74 kw, 2004

Reklama
 

davidbobos
Příspěvky: 7
Registrován: 24 úno 2013, 09:28

Re: Teče, spíš stříká olej !!!! Prosím o radu

Příspěvek od davidbobos » 30 bře 2015, 23:41

Čusek kámo.
Tak tenhle problém jsem měl taky.K altíku vedou dvě olejové hadičky.Slouží pro mazání vývěvy brzdy.Dle mých zkušeností je jen tak neseženeš.Kdo je má,tak je prodává jen s motorem.V prodejnách tohleto neprodávají.Dá se to objednat v servise Opel.Ale po mně chtěli za jednu 2500,-Já jsem vzal tu starou hadičku a zajel jsem do firmy,co se zabývá lisováním tlakových hadic na cokoliv.Myslím,že to byla AVHB.Ale název není podstatný.Ta hadička měla na koncích dvě lisované kovové oka.Oni ji vzali a za dvě kila mi udělali jednu hadičku na velký tlak a jednu na menší tlak.Já jsem raději použil tu výkonnější.Ale dle vyjádření borce ze servisu Opel,tam není žádný tlak.Hadici už tam mám rok a jsem s ní plně spokojen.No za kilčo neber to místo dvaapůl litru.:-)

donpietro
Příspěvky: 23
Registrován: 27 led 2010, 23:29
Bydliště: Praha

Re: Teče, spíš stříká olej !!!! Prosím o radu

Příspěvek od donpietro » 31 srp 2018, 16:35

Astráci, jen postřeh, mám to také za sebou a mechanik zabodoval, nahradil o sebe se šoupající hadice (jedná se o tu opředenou) za novou trubku ale použil brzdovou upravenou s koncovkami. Hadice není nutná, protože propojuje mezi sebou se neměnící pozice, blok motoru a s ním spojený alternátor. Tlak zde nemá být nikterak velký a brzdová trubka udrží desítky atmosfer.. Cena u výrobce trubek pár destikorun až dvě stovky..

Odpovědět