opakovane prasknuti hadic

Odpovědět
jandera83
Příspěvky: 2
Registrován: 26 úno 2014, 20:46

opakovane prasknuti hadic

Příspěvek od jandera83 » 27 úno 2014, 17:55

Zdravim,
rad bych zjistil jestli se nekdo nesetkal s obdobnym problemem. OD prvni pulky ledna mi uz trikrat praskla hadice. Pokazde na jinem miste. Odtahy uz ani nepocitam. Pokazde se mi vymeni vadny dil a praskne to nekde jinde. Dvakrat se jednalo o hadici jdouci z motoru do topeni a vcera to zase uteklo pres takovou tu malou hadicku co je primo na nadrzce na kapalinu ( ta uplne nahore). Zadni trubky uz mam komplet nove, ted jsem doobjednal jeste vsechny ty co jdou z nadrzky. Uz jsem se ptal, jestli to muze byt praskle tesneni, nebo neco jineho, ale vsechno bylo negovano s tim, ze kdyby to bylo tesneni nebo hlava, tak se to projevuje jinak. Jinak auto jede porad perfektne, nic co by me znepokojovalo. Jedna se o Astru 1,7 tdci z roku 2007 najeto 272 000. Vim, ze km uz je dost a nejake bolistky se objevi, ale trikrat behem mesice prasknute trubky me fakt prekvapuji. Navic autem jezdim pracovne a fakt dlouhe streky a ted nevim, kde zustanu stat. Prosim o radu, jestli se s podobnym problemem nekdo nesetkal a jak ho vyresit.

Diky

Reklama
 

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: opakovane prasknuti hadic

Příspěvek od Stan. » 27 úno 2014, 18:42

Asi to nebude správná odpověď, pouze jako postřeh. Bratranec který se zabývá dovozem aut a specializoval se od začátku (r.1992 počínaje Kadettem) dovozu na Opel, tak chce nyní řešit přes generálního zástupce Opel v ČR praskání hadic u dieselu v Ignisii. Koupil tři stejná auta (diesel) po leasingu v Německu, najeto u všech cca 60 000km stáří okolo 2 let. U všech se projevila opakovaně stejná závada prasklá hadice (cena jedné origo hadice v Oplu údajně přes 10 000kč). Opel zatím dělá mrtvého brouka. Pokud se Opel nevyjádří a nebude to řešit, tak to chce řešit soudně a přes televizi jako negativní reklamu. Je jasné, že za to nemůže přímo Opel, ale měl by to okamžitě řešit s dodavatelem a né hrát mrtvého brouka. :x
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

KvetoshK
Příspěvky: 88
Registrován: 18 črc 2010, 21:48
Bydliště: Zbraslav,Brno-venkov

Re: opakovane prasknuti hadic

Příspěvek od KvetoshK » 27 úno 2014, 19:54

Mně praskaly hadice z důvodu prasklého těsnění pod hlavou.Tlakovalo mi to do nádržky chladící kapaliny.Také se mi rychle zvyšovala teplota při jízdě do kopce,což způsobovalo zadírající se čerpadlo chladící kapaliny.Po jeho výměně praskání hadic ustalo.
Astra H caravan 1,7 CDTI,2005, Z17DTH 74kW
OP-Com k dispozici
Astra J 1,6 2011 85kW

jandera83
Příspěvky: 2
Registrován: 26 úno 2014, 20:46

Re: opakovane prasknuti hadic

Příspěvek od jandera83 » 27 úno 2014, 21:47

diky moc za reakce, vostraky z televize si nechavam jako posledni pojistku. CHtel jsem zjistit, jestli tady nema nekdo obdobne zkusenosti. A co se tyce tesneni, tak to mi uz nezavisle dva mechanici vyvratili, protoze u me prave nedochazi k tlakovani, v kapaline se nic neobjevuje, ani se silene rychle neprehriva. Uz se bojim jet pomalu na nakup, abych nekde neskoncil vyset.

Odpovědět