Prosba o radu a případnou zkušenost

Odpovědět
Vapik
Příspěvky: 1
Registrován: 23 čer 2009, 22:11

Prosba o radu a případnou zkušenost

Příspěvek od Vapik » 24 čer 2009, 17:19

Ahoj všem.
Nejprve bych rád nastínil situaci - na konci dubna jsem si koupil Astřičku H 1.6 - 77kW XEP, rok výroby 9/2004, najeto (dle všeho poctivých) 75 000 km, vyplněná serviska, koupeno v ČR.
Po prvním majiteli, kterým bylo nějaké soukromé gymnázium a auto používal jeho ředitel jako služební - prý starší pán.
Jsem, řekl bych, spokojený, ale.....před asi měsícem se mi poprvé rozvítila diagnostika (oranžový motor). Hups, tak hned do autor. servisu. Napíchli na Tech2 a prý nedostatečné spalování ve válci 1-2-3-4 a náhodný válec. Byli to projet a nic nespozorovali. Kde jsem prý tankoval (OMV N95) a ať zkusím dát Verva 100. Chybu smázli a já odjel a natankoval dle doporučení. Po zhruba dalších 150-200 najetých km se milá kontrolka rozsvítila znovu. Tak zpátky a opět ta samá chyba. Tak tentokrát doporučená a posléze vykonaná výměna Dis modulu a svíček.Doufal jsem v to, že to bude ok. jenže po dalším natankování, tentokrát OMV Power 100 a ujetí cca 20 km stejná kontrolka. Tak opět ten samý servis a ta samá chyba. Jenže momentální a zatím ne stoprocentní verdikt je napalený karbon na hlavě a ventilech, zřejmě způsobenu držením nízkých otáček. Samozřejmě zatím jen dohady, ale prý není chyba nikde v elektronice.
Tak a teď proč to píšu - za 14 dní mě čeká cesta do chorvatska (cca 2500 km tam zpět). V servise mi řekli, že bych s tím prý klidně mohl jet a naopak, když jí občas proženu, tak ten karbon vypálit a vlastně auto vyléčit.
Chtěl bych se tedy zeptat, jestli je možné to o tom karbonu a také, zda to mám risknout a jet s tím a nebo jestli někdo nemáte podobnou zkušenost ??
Je pravda, že poslední smazání chyby proběhlo v pondělí a zatím jsem najel 150 km a nic...ale to už tady bylo. Také se mi zdá občas, že si škubne při podřazení ze 3 na 2 a opačně.
Tak a teď Vás zkušené prosím o rady a případné zkušenosti.
Předem Vám všem moc děkuji a omlouvám se za tak dlouhý příspěvek.
Honza

Reklama
 

hipi
Příspěvky: 28
Registrován: 24 čer 2009, 15:02

Re: Prosba o radu a případnou zkušenost

Příspěvek od hipi » 24 čer 2009, 19:11

no asi za to dostanem riadne po prstoch a zavana to trochu samanstvom, ale vraj MPG-CAPS maju odburat karbon a zlepsit jazdne vlastnosti... Ale nemam to vyskusane(planujem) a precitaj si o tom info na nete, lebo je tam vela skeptikov, ale aj ludi, co to chvalia....

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Prosba o radu a případnou zkušenost

Příspěvek od Pepino_GH » 25 čer 2009, 14:19

Zkusil bych nějakou přísadu do benzínu, buď STP, nebo VIF...
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu a případnou zkušenost

Příspěvek od vojta » 26 čer 2009, 22:45

vyměň olej, čerstvej olej má schopnost karbon rozpouštět... to jsou ty servisní intervaly "10 let a půl milionu kilometrů", pak to takhle dopadá a ještě když s tim někdo jezdí jako s dieslem :-)
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Skala
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2009, 19:55

Re: Prosba o radu a případnou zkušenost

Příspěvek od Skala » 10 srp 2009, 20:36

Motory Z14XE a Z16XE trpí na přidírání ventilů. To je fakt. A jestli s tím jezdil nějakej strejda jen tak šudly šudly......... Jsou spreje které se stříkají přímo do sání za chodu motoru apod. ale viděl jsem i způsob kdy se nechá přikapávat voda do sání. Normální kapačka jako v nemocnici. Zvýší se tím teplota ve spal. prostoru a dojde k vypálení karbonu. Někdy to jde jindy hlava dolů :x :x :x :x

Uživatelský avatar
pekki
Příspěvky: 212
Registrován: 28 čer 2008, 11:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu a případnou zkušenost

Příspěvek od pekki » 11 srp 2009, 18:57

vodou se zvysi teplota ve spal. prostoru???
Opel Astra H 5D Z16XEP 05 Elegance Black

Odpovědět