Potíže při startování.

Odpovědět
meky
Příspěvky: 82
Registrován: 22 led 2010, 15:07

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od meky » 02 úno 2010, 08:43

hm s tym tocenim startera som na tom rovnako. Studene toci dlhsie (cca do 5 sek.), teple chyta okamzite..
Astra H, 1,6 77kw, XEP

Reklama
 

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od corsaczek » 30 bře 2010, 14:04

Ahoj,
bohužel sem musím přidat do diskuse, protože v posledních dnech mám pocit, že se mi to dlouhé startování stává častěji. Taky jsem si všimnul, že mi dýl svítí kontrolky (viz fotky), někdy zhasne ta o tlaku oleje ještě před nastartováním, někdy svítí společně s emisema třeba 2-3 sekundy po nastartování. Řekl bych, že to dřív nedělalo. Chyby sem vyčíst zkoušel, překvapivě nic, samý nuly.
Co teď? Nový software do CIM - aspoň vyzkoušet, jestli by to pomohlo?
Přílohy
Screen shot 2010-03-30 at 1.59.08 PM.png
Screen shot 2010-03-30 at 1.59.19 PM.png

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od pueblo » 30 bře 2010, 14:58

Hoši co se týká startování, už jsem si prostě zvyknul :( . A kontrolky raději během startování nesleduju. Vždycky kouknu při zapnutí klíčku jestli svítí co má, pak začnu startovat a koukám z okna :?: . Jakmile motor naskočí, póóóómalu kouknu zpět na přístrojovku a když je tma, jsem spokojenej. Vyděsilo by mě akorát, kdyby nějaká zůstala svítit, ale to jak rychle nebo v jakym pořadí zhasínaj, to raději nezkoukám :D .
Občas kouknu na chyby, ale vždycky nuly, tak jsem v klidu. Zlatá nevědomost :?:

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od corsaczek » 30 bře 2010, 15:33

Dobrá strategie :lol: Budu se chovat stejně.

neproy
Příspěvky: 3
Registrován: 16 kvě 2010, 11:24

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od neproy » 16 kvě 2010, 11:48

Ahojte, asi pred 2 tyzdnami sme kupili Astru H 1.6 16V Twinsport 77kW a mame s nou ten isty problem, pri viachodinovom vychladnuti toci starter aj 5 sekund kym nastartuje. Predtym som mal Astru G 1.6 16V 74kW s ktorou som nemal ziadne problemy, tak som teraz trosku sklamany, ze je nova astra takato problemova :( (ako tu tak citam tak s tym Z16XEP ma takyto problem vela ludi). Keby sa podari odhalit cim to je, dame vediet.
Opel Astra H 1.6 16V Z16XEP Twinsport 2006

Aleskol
Příspěvky: 6
Registrován: 25 lis 2009, 21:12

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od Aleskol » 20 kvě 2010, 23:04

neproy píše:Ahojte, asi pred 2 tyzdnami sme kupili Astru H 1.6 16V Twinsport 77kW a mame s nou ten isty problem, pri viachodinovom vychladnuti toci starter aj 5 sekund kym nastartuje. Predtym som mal Astru G 1.6 16V 74kW s ktorou som nemal ziadne problemy, tak som teraz trosku sklamany, ze je nova astra takato problemova :( (ako tu tak citam tak s tym Z16XEP ma takyto problem vela ludi). Keby sa podari odhalit cim to je, dame vediet.

Ahoj. Když se podíváš na začátek, tak právě já jsem založil toto téma. Nikdo odsud mi neporadil žádné řešení, které by pomohlo. Nakonec jsem při vychladnutí auta musel startovat 10 - 20 krát, než mi to chytlo. Pak už jsem to nevydržel a dal jsem to přímo do Opel servisu u Frýdku. Trvalo jim to dva měsíce, než na to přišli a spravili to. Nakonec mi museli vyměnit řídící jednotku. Je to celkem dost drahá záležitost, tak doufám, že nemáš ten samý problém. Jinak měli ještě podezření na přidřené ventily, nebo nějaké čidlo klikové hřídele. Třeba Ti to k něčemu bude. Tak ať Ti to dobře dopadne a autko zase startuje. ;o)

Mazety
Příspěvky: 558
Registrován: 04 kvě 2008, 22:23
Bydliště: Praha

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od Mazety » 21 kvě 2010, 08:17

filtr lze dodělat, stačí univerzální z benzínky :oops:
EX Opel Astra H caravan

Uživatelský avatar
danielG
Příspěvky: 78
Registrován: 13 pro 2009, 21:58
Bydliště: Praha

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od danielG » 22 kvě 2010, 11:55

Zdravím všechny, asi Vás tu nepotěším, ale asi před sto lety jsem vlastnil kadeta a měl jsem s tím podobný problém, zkoušelo se kde co a nakonec to bylo pouze řídící jednotkou. Tehdá asi 16 tis. Vím že se to nedá srovnávat s motorem v astře, ale třeba Vám to pomůže.
Opel Astra H Cosmo Caravan 1.7 CDTI 74Kw

11roman11
Příspěvky: 159
Registrován: 04 kvě 2009, 20:26

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od 11roman11 » 29 kvě 2010, 20:24

Aleskol píše:
neproy píše:Ahojte, asi pred 2 tyzdnami sme kupili Astru H 1.6 16V Twinsport 77kW a mame s nou ten isty problem, pri viachodinovom vychladnuti toci starter aj 5 sekund kym nastartuje. Predtym som mal Astru G 1.6 16V 74kW s ktorou som nemal ziadne problemy, tak som teraz trosku sklamany, ze je nova astra takato problemova :( (ako tu tak citam tak s tym Z16XEP ma takyto problem vela ludi). Keby sa podari odhalit cim to je, dame vediet.

Ahoj. Když se podíváš na začátek, tak právě já jsem založil toto téma. Nikdo odsud mi neporadil žádné řešení, které by pomohlo. Nakonec jsem při vychladnutí auta musel startovat 10 - 20 krát, než mi to chytlo. Pak už jsem to nevydržel a dal jsem to přímo do Opel servisu u Frýdku. Trvalo jim to dva měsíce, než na to přišli a spravili to. Nakonec mi museli vyměnit řídící jednotku. Je to celkem dost drahá záležitost, tak doufám, že nemáš ten samý problém. Jinak měli ještě podezření na přidřené ventily, nebo nějaké čidlo klikové hřídele. Třeba Ti to k něčemu bude. Tak ať Ti to dobře dopadne a autko zase startuje. ;o)
Já si myslim že ti vyčistily sítko v sacím koši co je v nádrži a jednotku ti nadělily jako ležák ze skladu kterej jim tam asi pěkně dlouho ležel.

tady ty motory to dělaj že občas dlouho točej než chytnou,na školení o tom mluvily že ladí softvér,ale zatim eště nenaladily
:?

Aleskol
Příspěvky: 6
Registrován: 25 lis 2009, 21:12

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od Aleskol » 01 čer 2010, 12:12

11roman11 píše:
Aleskol píše:
neproy píše:Ahojte, asi pred 2 tyzdnami sme kupili Astru H 1.6 16V Twinsport 77kW a mame s nou ten isty problem, pri viachodinovom vychladnuti toci starter aj 5 sekund kym nastartuje. Predtym som mal Astru G 1.6 16V 74kW s ktorou som nemal ziadne problemy, tak som teraz trosku sklamany, ze je nova astra takato problemova :( (ako tu tak citam tak s tym Z16XEP ma takyto problem vela ludi). Keby sa podari odhalit cim to je, dame vediet.

Ahoj. Když se podíváš na začátek, tak právě já jsem založil toto téma. Nikdo odsud mi neporadil žádné řešení, které by pomohlo. Nakonec jsem při vychladnutí auta musel startovat 10 - 20 krát, než mi to chytlo. Pak už jsem to nevydržel a dal jsem to přímo do Opel servisu u Frýdku. Trvalo jim to dva měsíce, než na to přišli a spravili to. Nakonec mi museli vyměnit řídící jednotku. Je to celkem dost drahá záležitost, tak doufám, že nemáš ten samý problém. Jinak měli ještě podezření na přidřené ventily, nebo nějaké čidlo klikové hřídele. Třeba Ti to k něčemu bude. Tak ať Ti to dobře dopadne a autko zase startuje. ;o)
Já si myslim že ti vyčistily sítko v sacím koši co je v nádrži a jednotku ti nadělily jako ležák ze skladu kterej jim tam asi pěkně dlouho ležel.

tady ty motory to dělaj že občas dlouho točej než chytnou,na školení o tom mluvily že ladí softvér,ale zatim eště nenaladily
:?
Ahoj,
nejsem odborník, tak že máš možná pravdu, ale upřímně si to nemyslím. Řešil jsem tento problém celou zimu. Než jsem to měl v Opel servisu, řešilo to 5 různých mechaniků, kteří mi zkoušeli vyčistit a vyměnit kdejakou blbost, včetně toho sítka v sacím koši. Nic nepomohlo. Diagnoza byla, po prochladnutí mi nestříkají vstřikovače a začnou stříkat až po určitém čase a to ještě ze začátku každý zvlášť. Při tom tlaky byly v pořádku. Při velkých mrazech mi trvalo i 15 min, než jsem nastartoval. Od té doby co mám novou jednotku jsem zatím pokaždé nastartoval napoprvé a hned. Jo a krom toho jsem na tu jednotku musel čekat týden než jim přišla a ta byla nějakým nedopatřením na jiný typ motoru a tak jsem musel čekat další týden na druhou, tak že ten sklad asi moc nehrozí. Jak ale říkám. Nejsem odborník a v Opelu nedělám, tak nevím, jak to tam chodí. Třeba máš bohatší zkušenosti a vyznáš se v tom lépe. ;)

Odpovědět