Potíže při startování.

Odpovědět
Aleskol
Příspěvky: 6
Registrován: 25 lis 2009, 21:12

Potíže při startování.

Příspěvek od Aleskol » 25 lis 2009, 21:31

Zdravím všechny.
Mám takový dost veliký problém, s kterým už si vážně nevím rady a začínám být nešťastný. Asi v červenci 09 Jsem si koupil Opel Astra "H" caravan r.v. 12/04 1,6-16V 77Kw najeto 89tis.Km. Byl to dovoz z Itálie a já byl nadmíru spokojen. Asi v říjnu mi z ničeho nic začala špatně startovat. Dal jsem to známému mechanikovi a ten zjistil, že mám mikroprasklinku na hlavě a utíká mi chladící kapalina. Hlavu nechal spravit(i na tlakovou zkoušku), při tom mi vyměnil rozvody, všechny filtry, olej, frydex a svíčky. Pak zjistil, že stále nestartuje. Nakonec byly zaneseny přívodní hadičky od benzínu do motoru, něco jako pískem. Tankuji jen na Shell. Po té asi týden super. Napadl první sníh a ochladilo se. Vůbec nemůžu nastartovat. Startér točí jak o život, ale válcům se nechce. Chytlo to asi až na 15 pokus. Když chytl první start, tak další starty byly bez problémů. Jak auto prochladlo, katastrofa. Na diagnostice nic. Výměna baterie, kontrola čerpání benzínu OK. Do benzínu přidána směs na pročištění vstřikovačů. Trochu lepší, ale stále to zlobí. Nalezena prasklá hadice, která dost saje. Nachází se pod klapkou od přívodu vzduch, kde je napojen jeden konec a vede ze zadu do motoru. Asi na střed víka motoru. Zatím jsem ji zalepil izolepou a čekám, než mechanikovi přijde nová. Motoru klesly otáčky na volnoběhu z 1000 na 800, je tiší i startování je mnohem lepší. Skoro pokaždé chytne hned, max. párkrát protočí motor. Bohužel, když jsem startoval po noční asi při 0 stupních, chytlo to až na podruhé a musel jsem to nechat asi tak 5s točit. Nemá někdo prosím ještě nějakou radu? Bojím se, že jak začnou mrazy, tak nenastartuji. Předem moc děkuji. Aleš

Reklama
 

Antero
Příspěvky: 83
Registrován: 26 lis 2009, 09:41
Bydliště: Plzeň

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od Antero » 26 lis 2009, 09:48

Mam podobny problem, pred startovanim musim nejprve otocit klickem do 2. polohy a nekolik sekund tam zustat, nez se nacerpa palivo, pak az muzu startovat a motor naskoci hned. Pokud zasunu klicek a rovnou startuju, starter musi vetsinou cca. 5s tocit nez motor naskoci. Motor z16xep
Beru zpet, po delsich zkusenostech s autem jsem zjistil, ze poloha klicku pred startovanim nema vliv. Obcas proste chytne hned, obcas to toci jak o zivot a chytne az za chvili.
Naposledy upravil(a) Antero dne 02 úno 2010, 08:49, celkem upraveno 1 x.
Opel Astra H Caravan, Z16XEP, MR 2006

Aleskol
Příspěvky: 6
Registrován: 25 lis 2009, 21:12

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od Aleskol » 26 lis 2009, 10:34

To taky zkouším, že nechám první načerpat benzín a pak nastartuji. Připadá mi, že to ale moc nepomáhá. Někdy to nastartuje na drc i při okamžitém startu a někdy nechám načerpat a pak to stejně točí a nic, nebo to chytne až po cca 5s. Známý automechanik mi zkoušel i odpojit benzínovou hadičku a pustit čerpání benzínu a říkal, že to stříká jako divé a že v tom problém nebude. U mě je problém spíš v teplotě. Čím chladněji je venku, tím jsou starty línější. Jen ty první, když auto prochládne. Jak už jej nastartuji, tak pak můžu startovat jak chci a je to v poho. I tak moc dík za radu. ;)

Aleskol
Příspěvky: 6
Registrován: 25 lis 2009, 21:12

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od Aleskol » 28 lis 2009, 19:18

Antero píše:Mam podobny problem, pred startovanim musim nejprve otocit klickem do 2. polohy a nekolik sekund tam zustat, nez se nacerpa palivo, pak az muzu startovat a motor naskoci hned. Pokud zasunu klicek a rovnou startuju, starter musi vetsinou cca. 5s tocit nez motor naskoci. Motor z16xep

Nazdárek. Ještě mě tak napadlo. Zkoušel jsi se dívat na palivový filtr, nebo jestli taky nemáš nějaké usazeniny v palivových hadičkách? Můj mechanik říkal, že v benzínu bývá dost často nějaký binec. ;)

Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od bubo » 28 lis 2009, 21:56

Aleskol píše:
Antero píše:Zkoušel jsi se dívat na palivový filtr.....
Mám pocit , že Háčko benzín , nemá palivový filtr vůbec .
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

Uživatelský avatar
HonzaL
Příspěvky: 66
Registrován: 25 črc 2009, 21:42
Bydliště: Česká Třebová

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od HonzaL » 03 pro 2009, 20:20

Také jsem filtr hledal, ale marně. Podle knížky "Jak na to" je jen v nádrži filtr hrubých nečistot a to je u benzínu vše. Jestli se pletu, tak mě opravte a napište, kde filtr je.
Meriva B Enjoy 1,4T 88kW

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od Oton » 04 pro 2009, 19:31

Astra palivový filtr astra nemá!Pokud se nepletu

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od Kesi » 05 pro 2009, 19:06

:D Žeby nový druh filtra :shock:
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od pueblo » 05 pro 2009, 19:47

Filtr nemá, taky jsem ho hledal, protože mám stejný problém. Když je auto teplý, chytne tak na 2 až 3 otočení startéru, ale když je studený, točím i několik sekund, než chytne. Přijde mi to jako nějaká bolest těchto motorů, protože chybu to nehlásí žádnou. Nedokážu si ale představit, kdybych měl slabší baterku - asi bych neodjel :x
Fakt nikdo neví čím to může být?

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od Oton » 05 pro 2009, 20:54

Kesi píše:
Oton píše:Astra palivový filtr astra nemá!Pokud se nepletu
:D Žeby nový druh filtra :shock:
Nechápu!? :twisted:
Když jsem ho chtěl měnit ,tak mi romank říkal že tam není!

Odpovědět