Zafira 1.8 Enjoy Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo

Ukažte ostatním svojí Zafiru
Uživatelský avatar
Superbobo75
Příspěvky: 17
Registrován: 06 črc 2008, 17:17

Zafira 1.8 Enjoy Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo

Příspěvek od Superbobo75 » 06 pro 2011, 20:17

Ahoj,

tak po úspěšných 5 letech spokojeného života s Astrou H Caravan jsem si pořídil nové přibližovadlo Opel Zafira B. Nová, zatím najeto cca 2500 km (6/12/2011) a pocity jsou super. Člověk se velmi rychle zžil protože to vypadá uvnitř v podstatě stejně jako v Astře. Je to moje první takto silné auto ;) takže mě překvapilo, i když je motor v podstatě ještě voňavej z výroby, tak je už živej stejně jako astra po zajetí. Nedokážu si představit jak bude Zafira živá až ji trochu ještě zajedu. Snažím se jezdit střídavě jak na plyn tak na benzín aby si všechno pořádně sedlo. Spotřebu mám zatím docela vysokou, hlavně ve městě.

I přesto že to je úplně nové auto, nějaké mouchy má, které se snad co nejdříve k mé plné spokojenosti vyřeší.

Mám v autě nezávislé topení přímo od Oplu a začalo mi blbnout. Nefungoval dálkový ovladač a ani tlačítko ručního zapínání v palubní schránce, pro případ že nemám dálkač u sebe. bylo mi řečeno, že i přesto že to je montované Oplem, tak to je topení od firmy Webasto a nemají možnost to zdiagnostikovat, že se musím stavit přimo do servisu Webasto, tak uvidím, tento týden tam jedu.

ZAČÁTEK EDIT 7-12-2011:
Tak jsem dneska byl v servisu s tím topením. Závada se projevovala dokud se nesnažili dostat ke kabelům vedeným pod palubkou, i když nic neprovedli zatím vše funguje. Vypadá to na špatně spojené propojky. Uvidím jestli to zase začne blbnout. Jinak mám to i na dálkač a ten samotnéj pokud ztratím tak stojí 6 tisíc!!!!!!! Povídal jsem jim o té nádrži, a myslí si že to sprasili němci když tam montovali to topení a dávali svod benzínu z nádrže do topení. Asi hejbnuli tím senzorem. Jinak mám u toho topení funkci i předehřev motoru, takže pokud to zapnu před tím než jdu do auta tak mám auto v podstatě zahřáté (motor) na provozní teplotu, a nemusím čekat až to v zimě zahřeju. To je super.
KONEC EDIT

Potom jsem zjistil včerá náhodou že mi nefungují přední mlhová světla i když kontrolka svítí.
A taky mám problém s palivoměrem u benzínu. Odhaduju, že když mám v nádrži cca 1/5 tak i přesto že jedu na plyn tak rafička klesá až na nulu. Tak jsem schválně dotankoval plnou, a rafička se mi zastavila na 2/3 nádrže a víc to nešlo. Poté co jsem jezdil na plyn tak se rafička ani nehnula, tak jsem začal vyjíždět benzín kvůli servisu - aby se na to mohly podívat tak musím mít v nádrži co nejméně - a opět mi při 1/5 nádrže (chci mít nějakou rezervu kvůli startování) tak mi opět rafička postupně klesla až na nulu. Tím pádem nemám aktuálně páru kolik mám vůbec v autě benzínu.

Zatím se z autem seznamuju, druhou řadu sedadel jsem ještě moc nezkoumal, takže už si moc nepamatuju jak se s nimi pracuje :D Ale kufr je už i tak větší než v Astře.
Jediné co mi fakt vadí a musím si na to zvyknout, je ten debilní sloupek s tím malým okýnkem po stranách palubky. Je přes něj fakt blbě vidět, a kde co se tam na křižovatce či v serpentínách ztratí. Člověk si opravdu musí dávat pozor :x

Co mě negativně překvapilo oproti mé Astře je, že není na palubce žádná kontrolka (funkční) že nemám já či spolujezdec zapnuté pásy a to ani připadně pípání při překročení cca 30km/h v tomto stavu. Prostě bezpečnost nadevše. Co mě ještě mrzí je opět klasická kapota bez teleskopického otevírání. Ale jak jsem mluvil z jednim známím který má také Astru asi pul roku po mě koupenou, tak ty pásy tam taky nemá, a od nového faceliftu Astry a uvedení Zafiry zrušili i ty teleskopy. Ty byly super.
A taky ten hnusnej materiál palubky - leskej černej plast - fuuuj.

Jsem rád, že oproti mé staré Astře mám konečně na PP ukazatel i průměrné spotřeby, to zase potěšilo. Jako také výdechy klimatizace na zadní sedadla, elektrické otevírání zadních oken a dodatečně domontovaný parkovací asistent s kamerou.

Oproti Zafiry z výroby mám jak jsem psal doplněné LPG, parkovací asistent s kamerou, odnímatelné tažné zařízení, okna v druhé a třetí řadě včetně kufru doplněná o zatmavovací folie.

Zatím mě nic dalšího nenapadá. Fotky se pokusím dodat později, už je opět jak prase :D

8-12-2012

Zatím jediná fotka ještě na prodejně. Pořád jsem přemýšlel v čem se mi víc líbila astra z letáčků a ono je to tím, že ta má nemá ty horní boční držáka na příčníky a Zafira bez toho vypadá tak divně. Proč to tam přestali davat?
Přílohy
IMG_2395_.jpg
Naposledy upravil(a) Superbobo75 dne 08 pro 2011, 23:34, celkem upraveno 2 x.
Opel Zafira 1.8 Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo
Prodáno - Opel Astra H Caravan 1.6 Easytronic (2006)

Reklama
 

Uživatelský avatar
oblhut
Příspěvky: 1315
Registrován: 03 dub 2010, 16:41
Bydliště: Břeclavsko

Re: Zafira 1.8 Enjoy Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo

Příspěvek od oblhut » 06 pro 2011, 20:30

Další Zafira,za chvílu Nás tady bude víc jak Aster :D Vítej kolego,at slouží ke spokojenosti a nahod foto 8-)
Moje Zafirka 1,9cdti 88kw

vencator
Příspěvky: 722
Registrován: 18 úno 2011, 01:18
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zafira 1.8 Enjoy Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo

Příspěvek od vencator » 06 pro 2011, 20:58

Az budou fotky bude to jeste lepsi :D mimochodem ja tam kontrolku nezapnutyho pasu mam, sice jen ridice ale zacne i pipat po chvili takze se s tim s nezapnutym pasem jet neda... :)

Gratuluji k novymu autu a at dela jen radost :)
Opel Vectra B 1,6 16V 74kw 1999
Opel Zafira B 1,9 8V CDTI 88kW 2006

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Zafira 1.8 Enjoy Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo

Příspěvek od Midzi » 06 pro 2011, 23:22

tak ta tu vitam a prajem vela stastnych km a uz bez poruch. Zaujala ma ta cuvacia kamera. To by som rad videl ako to mas urobene.
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
Superbobo75
Příspěvky: 17
Registrován: 06 črc 2008, 17:17

Re: Zafira 1.8 Enjoy Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo

Příspěvek od Superbobo75 » 06 pro 2011, 23:34

Jedná se o tuto sadu. http://www.jablotron.cz/cz/Katalog/auto ... ory/ps006/ - k tomuto systému je možné dokoupit další kamery na možnost snímání např. interíéru - třeba děti na zadním sedadle. Co přesně tě zajímá?
Opel Zafira 1.8 Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo
Prodáno - Opel Astra H Caravan 1.6 Easytronic (2006)

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Zafira 1.8 Enjoy Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo

Příspěvek od Midzi » 06 pro 2011, 23:38

hlavne ako to zobrazuje. Minuly tyzden totiz sef kupil rodicom SX4 s tou navigaciou. A to radio Kenwood co tam je tak ma moznost napojenia kamery. Tak to zatial bral aj bez senzorov a chce to dorobit neskor.
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
Superbobo75
Příspěvky: 17
Registrován: 06 črc 2008, 17:17

Re: Zafira 1.8 Enjoy Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo

Příspěvek od Superbobo75 » 06 pro 2011, 23:47

Kamera je navrtaná uprostřed nárazníku. V noci stačí i osvětlení couvacích světel, ale kamera jako taková v této sadě noční vidění nemá. Ale ještě se mi nestalo že bych ji za tmy nemohl použít. Jinak to ukazuje záběr ze zadní části a dole 2 šipky a u každé vzdálenost. Mělo by to v podstatě ukazovat vzdálenost nejblížší z vždy dvou postranních senzorech. Lze couvat skoro na nárazník, ale zatím jsem opatrnej. Jenom to strašně pípa - tak jsem musel ten reproduktorek na display pořádně přelepit tlumící páskou. I tak je to hlasité ale už né tak moc.
Opel Zafira 1.8 Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo
Prodáno - Opel Astra H Caravan 1.6 Easytronic (2006)

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Zafira 1.8 Enjoy Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo

Příspěvek od Midzi » 06 pro 2011, 23:50

vdaka
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Zafira 1.8 Enjoy Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo

Příspěvek od milosh » 07 pro 2011, 07:38

Kolego preji mnoho km ujetych se zafcou, ale zajima me jedna vec, jak jsi spokojen s prevodovkou? Moc kladnych recenzi jsem na tento typ necetl, ale budu rad kdyz me vyvedes z omylu :)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Superbobo75
Příspěvky: 17
Registrován: 06 črc 2008, 17:17

Re: Zafira 1.8 Enjoy Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo

Příspěvek od Superbobo75 » 07 pro 2011, 16:33

Děkuji všech za vřelé přijetí.

Ad převodovka. Měl jsem ji už v Astře. Nikdy jsem neměl automat klasicky, pouze řazení nebo tento Easytronic. Ja osobně bych už nechtěl nikdy klasické řazení, ale jestli je toto lepší než automat to nemůžu posoudit. Když se naučíš vysledovat kdy je potřeba ji trošku pomoct tak je to naprosto bezproblémová převodovka.

Co myslím tím pomoct: Když jedu např. do kopce a jedu relativně pomalu cca 50 km např, v Brně kopec k Bohunické nemocnici od města tak se mrcha nechce podřadit na nižší stupeň, tak stačí jen na vteřinku trošku víc přidat plynu a zase se vrátit do původního stavu jízdy a ona už si správně podřadí. Jinak je schopná v tom kopci jet např. na 2500-3000 otáček. A někdy má zase problém přeřadit na vyšší stupeň z kopce. Vím, že je to dobré pro brzdění motorem, ale s touto převodovkou je to 50/50 že se bude brzdit nebo nebude, takže v režimu automat mám radši když nebrzdí, a když opravdu chci tak si to přepnu na manuál a řadím jak potřebuji. Tím že to není klasický automat, je poznat to řazení stupňů, ale asi to je o člověku jestli to někomu vadí nebo ne.

Ale mám pocit že u nových vozů Opel už Easytronic nenabízí. Dokonce už to nenabízí ani u Zafiry kterou jsem koupil. Byl jsem poslední kdo měl u mého prodejce možnost si to koupit, potom to přestal Opel dodávat. Dokonce co se teď dívám, je už i omezený výběr motorů a převodovky jsou snad všechny 6ti kvaltový.
Opel Zafira 1.8 Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo
Prodáno - Opel Astra H Caravan 1.6 Easytronic (2006)

Odpovědět