Zafira 1.8 Enjoy Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo

Ukažte ostatním svojí Zafiru
Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira 1.8 Enjoy Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo

Příspěvek od Frydex » 07 pro 2011, 17:45

Mám pocit, že oznámení nezapnutých pásů, se dá aktivovat přes TECH.
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Reklama
 

Uživatelský avatar
Superbobo75
Příspěvky: 17
Registrován: 06 črc 2008, 17:17

Re: Zafira 1.8 Enjoy Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo

Příspěvek od Superbobo75 » 07 pro 2011, 17:57

Jestli myslíš oficiální diagnostika od Oplu tak bohužel ne. Zkoušelo se to, ale oni tam maj nahrané balíčky interiér, exterier atd které nelze jakkoliv modifikovat. Pokud neoficiální čína tak to nevím. Chtěl jsem i zjistit jestli tam lze zapnout automatické zamykání a v podstatě jestli jsem to pochopil, tak oni v servisu v podstatě s tou drahou krabičkou nemůžou dělat nic než diagnostiku.
Opel Zafira 1.8 Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo
Prodáno - Opel Astra H Caravan 1.6 Easytronic (2006)

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 722
Registrován: 08 črc 2009, 22:36
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira 1.8 Enjoy Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo

Příspěvek od Mike.S » 07 pro 2011, 19:20

anebo to zkusit u někoho kdo s TECH II umí 8-)
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Zafira 1.8 Enjoy Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo

Příspěvek od Midzi » 07 pro 2011, 19:50

:lol:
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
Superbobo75
Příspěvky: 17
Registrován: 06 črc 2008, 17:17

Re: Zafira 1.8 Enjoy Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo

Příspěvek od Superbobo75 » 19 bře 2012, 10:46

Zdravím, psal jsem tu před vánocemi problém s topením a ukazatelem palivoměru, takže teď to doplním o to jak jsem dopadl :)

Topení mám konečně vyřešené co se problému týče. Závada byla v baterce, která ač byla zcela nová, tak byla špatná, a druhý problém byl, že i když topení jelo, tak se v autě nezapnuly větráčky pro distribuci tohoto teplého vzduchu. Ještě chci ale vyřešit "problém" s automatickým zapnutím topení po zapnutí motoru auta, které nemůžu jakkoliv vypnout dokud se motor nezahřeje na optimální teplotu. Nevím proč, ale tato funkce mě irituje, myslím si že to i zvyšuje spotřebu benzínu jako takovou. V servisu Wabesto mi řekli, že jsou schopni to udělat tak, že pro vypnutí té automatické funkce mi tam dají tlačítko.

Problém s palivoměrem je vyřešený tak, že mi bylo po 2 urgencích zděleno že to vlastně problém není, že si vlastně uvědomili že některá auta s LPG tento problém mají - pro ty co nečetly můj problém: při jízdě na LPG a stavu nádrže cca 1/4 mi začne ukazatel palivoměru při jízdě padat, jako bych jel na benzín, takže i přesto že mám v nádrži ještě cca 1/4 benzínu tak PP a ukazatel tvrdí opak. Někdy se mi při testování kdy to dělá i stalo že i když se poté dotankoval plnou nádrž, tak ukazatel mi zůstal vyset v 3/4 nádrže, jakoby započítal i tu 1/4 mínus. Posledně to ale ukázalo plnou nádrž. Ale je pravda, že když jsem se dostal na tu 1/4 tak jsem to pro jistotu dotankoval do plné.

Jinak mám už najeto cca 6000 km s tím, že kromě problému viz výše a spálení pojistky na ostřik okna a žárovky pro osvětlení interiéru nejsou žádné problémy a auto jezdi naprosto super. Zkoušel jsem také co z auta vymáčknu, s tím že na začátku to nejelo víc než cca 180 podle tachometru - zkoušel jsem jednou, teď se dostanu na max. mezi 220-230 na tachometru. Na LPG i benzín. Auto je svižnější, ale v porovnání se skokem u staré astry kdy jsem měl po cca 1000 km pocit že mám nový motor, tak u Zafiry náběh zlepšení motoru byl pozvolný takže jsem ho moc nezaregistroval.

Ještě k easytronicu. Mám pocit, že kultivovanost a vyhodnocování situace pro řazení je oproti Astře horší.

Spotřebu LPG mám někde kolem 9-9,5 l/100km
Opel Zafira 1.8 Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo
Prodáno - Opel Astra H Caravan 1.6 Easytronic (2006)

Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 160
Registrován: 06 črc 2011, 15:03
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafira 1.8 Enjoy Easytronic (2011) / LPG Landi Renzo

Příspěvek od Oněgin » 22 bře 2012, 18:48

Gratuluji k funglovce a navíc plynu - dnes výhodnějšímu palivu než kdykoli předtím, navíc díky možnosti umístit nádrž pod auto se zástavba LPG přímo nabízí. Jen ten automat se mi moc nezamlouvá - když jsem se rozhodoval mezi Zafirou a Grand Picassem, tak jsem si vybral Zafču i kvůli manuálnímu 6tikvaltu místo robota. A taky se divím absenci "pásového pípáka" - myslel jsem, že dnes je to už samozřejmost.
Zafira B Sport, 1,9 CDTI, 110 kW, Cosmo, panorama, DVD 90 NAVI, MKJ, adapt. xenony, park. asistent, vyhř. sedačky, flex lišty atd. r.v. 2006
Daewoo Nubira Wagon, 1,6 16V, 77 kW, r.v. 1998

Odpovědět