Lícování předních světel s karoserií

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra H, pravděpodobně to bude zde.
Josef
Příspěvky: 13
Registrován: 04 led 2013, 22:06
Bydliště: Kopřivnice

Lícování předních světel s karoserií

Příspěvek od Josef » 21 led 2013, 21:22

Koupil jsem fungl novou Zafiru B a strašně mě irituje lícování předních světel :x . Kde ten ostrý roh je vysunutý z nárazníku směrem ven. Díval jsem se i po jiných Zafirách a měly to stejné. Má to nějaký důvod nebo je to jen odfláklé od výroby?
Na dotaz u prodejce mi řekli, že je to normální a ukázali mi druhou novou Zafiru a taky měla rohy světel ven. Nelíbí se mi to a rád bych s tím něco udělal.
Protože je to nové auto a v záruce, nerad bych něco zničil vysokou aktivitou :) .
Zlatá Zafira A :( .
Řešil to už tady někdo? Mohl by poradit?
Díky
PS. Dal bych i foto, ale neumím :oops:
Zafira B, 1.8, 103 kW, Enjoy

Reklama
 

Uživatelský avatar
kulisek91
Příspěvky: 373
Registrován: 23 říj 2012, 11:16
Bydliště: Louny

Re: Lícování předních světel s karoserií

Příspěvek od kulisek91 » 21 led 2013, 21:29

pošli mi foto na email j.kulich@seznam.cz a já ti ho sem nahodím ;)
Přílohy
P1010151.JPG
P1010148.JPG
Naposledy upravil(a) kulisek91 dne 21 led 2013, 21:53, celkem upraveno 1 x.
Miluji svou vodní dýmečku...jedna z mála žen, na které bych nedal v životě dopustit.Nikdy mě nepodvede, nehádám se s ní.. Jen někdy škoda, že kouřím já jí a né ona mě!

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Lícování předních světel s karoserií

Příspěvek od Westler » 21 led 2013, 21:34

Resil jsem to same na Astre, jedno predni svetlo vykukuje pres blatnik cca o 2mm vic nez druhe (to je zaroven s blatnikem). Prave dvere viditelne o 2mm odstavaji atd... Resil jsem to s dealerem a shodli jsme se na tom, ze tohle opravovat tak nadelaji vic skody nez uzitku a tak jsem to nechal byt.

Na webu lze najit tabulku povolenych toleranci mezi jednotlivymi castmi karoserie a musim uznat ze vsechny "zavady" co jsem nasel jsou v toleranci...
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Uživatelský avatar
Radoš92
Moderátor
Příspěvky: 647
Registrován: 18 led 2009, 17:55
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lícování předních světel s karoserií

Příspěvek od Radoš92 » 22 led 2013, 16:12

Je to dáno konstrukcí automobilu, s tím nic neuděláš. Takhle to vymysleli, takhle to je. Měls koupit AUDI, tam to mají rovně :lol: :lol:
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER

Předchozí: Opel Astra G 1.8|X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi|Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC|Z20LET
Předchozí: Opel Astra G 2.0 Di|X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4|Z14XE

vencator
Příspěvky: 722
Registrován: 18 úno 2011, 01:18
Bydliště: Hradec Králové

Re: Lícování předních světel s karoserií

Příspěvek od vencator » 22 led 2013, 17:01

No ale to na tech fotkach je nejako zatracene moc vylezly to svetlo :D to ja to tak nemam teda, trosicku presahujou a vism sem si ze na tech odtrhovej hranickach jsou takovy zoubecky, ale tohle je teda jak zaba s vykulenejma ocima.
Opel Vectra B 1,6 16V 74kw 1999
Opel Zafira B 1,9 8V CDTI 88kW 2006

Uživatelský avatar
Skrolant
Příspěvky: 523
Registrován: 27 pro 2011, 09:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Lícování předních světel s karoserií

Příspěvek od Skrolant » 22 led 2013, 19:22

Radoš92 píše:Je to dáno konstrukcí automobilu, s tím nic neuděláš. Takhle to vymysleli, takhle to je. Měls koupit AUDI, tam to mají rovně :lol: :lol:
Ale houby :D Konstrukce je navržena pro krásné linie. Bohužel 90% nových aut takhle vypadá, některé víc, některé méně. S mým dvorním klempířem jsme chodili po výstavě v Brně v roce 2006 na autosalonu, kde jedna Zafira B měla zarovnané světla a druhá byla vystoupla snad o 1cm.

Když jsem skládal auto před lakem, nesmířil jsem se s tím a hledali jsme řešení. Bohužel celý problém je s nárazníkem, který nekopíruje světla. Nárazník ale nejde teplem tvarovat, roztéká se jako vosk, je z plastu, který se při nárazu štěpí na drobné kousky a špatně pruží a nejde svařovat. Opel machruje s těmito nárazníky, že jsou šetrné k chodcům při nárazu. Dájí se tedy jen lepit, bohužel ne tvarovat.

Lze to vyřešit jedině posunutím šroubovatelných držáků výztuhy, které se posunou co nejvíce nahoru a samotná výztuha se posune co nejvíce dopředu ve výše uvedených držáků výztuhy "absorbér čelního nárazu". Poté se šrouby dotáhnou. Dokonce jsme to u jiného auta tlačili nahoru heverem a pak dotáhli.

Je nutné to neustále kontrolovat s blatníky a kapotou. Ideální spasovaní dá hodně práce, rozebírali jsme (nárazník nahoru a za chvíli dolů) a ladili jsme "škvíry" více než 3 hodiny !!!! Ale výsledek je na 99% dokonalý. To je také důvod, proč na výrobní lince na to není čas a pak ty auta tak vypadají.

Nicméně podle mých zkušeností xenonové svělomety mají trošku odlišnou designovou linku kolem nárazníků a pasují lépe než žárovkové světlomety i když jsou rozměrově vzájemně plně nahraditelné. Prostě xenony dávají méně práce z pasováním dílů.

Takže doporučuji návštěvu šikovného autoklempíře, obrnit se trpělivostí a nenechat se odbýt tvrzením - že to nejde 8-) 8-)

PS: Chtěl bych požádat moderátory, kteří nemají s těmito vozy žádné zkušenosti, aby se zdrželi těchto nesmyslných tvrzení a nevydávali se za odborníky :!: na danou problematiku, zbytečně mystifikujete členy tohoto fóra a berete jim naději na dokonalost jejich vozů. Vždy lze všechno vylepšit ;) Jen chtít :mrgreen:
Only Flying Is More Beautiful, Pure Passion - OPC
ZAFIRA B OPC - Modrý deník

Uživatelský avatar
Radoš92
Moderátor
Příspěvky: 647
Registrován: 18 led 2009, 17:55
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lícování předních světel s karoserií

Příspěvek od Radoš92 » 22 led 2013, 19:37

:lol: No jo, ale fakt si s tím hrát. A pak když zrovna třeba ty, něco stále vylepšuješ na autě, tak pravděpodobně tě ta práce čeká zase, když to potřebuješ sundat. mi třeba to osobně nevadí.
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER

Předchozí: Opel Astra G 1.8|X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi|Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC|Z20LET
Předchozí: Opel Astra G 2.0 Di|X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4|Z14XE

Uživatelský avatar
oblhut
Příspěvky: 1315
Registrován: 03 dub 2010, 16:41
Bydliště: Břeclavsko

Re: Lícování předních světel s karoserií

Příspěvek od oblhut » 22 led 2013, 19:39

Chlape upřímně respekt před Tvými znalostmi a jsem rád,že jsem měl možnost Tě osobně poznat 8-) 8-)
Moje Zafirka 1,9cdti 88kw

Josef
Příspěvky: 13
Registrován: 04 led 2013, 22:06
Bydliště: Kopřivnice

Re: Lícování předních světel s karoserií

Příspěvek od Josef » 22 led 2013, 19:57

Takže to jde (psal Skrolant), to je důležité . Najdu odvahu riskovat, že podřu lak a jdu do toho. Budu se utěšovat tím, že na novém autě jde aspoň všechno povolit, žádná rez :D .
Díky
Zafira B, 1.8, 103 kW, Enjoy

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lícování předních světel s karoserií

Příspěvek od Oton » 22 led 2013, 20:10

Já se s tím třeba smířil 8-) :lol:

Odpovědět