Vymontovaný filtr DPF

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra H, pravděpodobně to bude zde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jaromirp
Příspěvky: 61
Registrován: 09 říj 2009, 09:27
Bydliště: Libiš

Vymontovaný filtr DPF

Příspěvek od jaromirp » 23 čer 2011, 07:28

Pravděpodobně se to tu už někdy řešilo, ale nějak jsem to nikde nenašel....

Má někdo zkušenosti z provozem Zafci po vykuchání filtru pevných částic? Už jsem ho totiž (já blázen) nechal jednou měnit a zase mám problém (jezdím bohužel většinou krátké cesty) a tak se odhodlávám di jej nechat za 6t Kč vykuchat než za 50t Kč zase měnit....

Co Vy a filtry ..... ???
Zafira 1,9CDTI (110kW) .....

Reklama
 

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymontovaný filtr DPF

Příspěvek od swabel » 23 čer 2011, 08:19

Myslim, ze Dark ma tiez vykuchany DPF.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 722
Registrován: 08 črc 2009, 22:36
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymontovaný filtr DPF

Příspěvek od Mike.S » 23 čer 2011, 20:39

jj, Dark a nlibor - např.
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

samot
Příspěvky: 59
Registrován: 06 črc 2010, 15:28
Bydliště: okres Příbram

Re: Vymontovaný filtr DPF

Příspěvek od samot » 23 čer 2011, 21:16

zdravím, na své zafiře 88kw mám filtr vykuchaný víc jak rok, vše je v pohodě, dokonce tento týden jsem byl na stk a vše ok.
dělali to ve fapu v Bystřici www.fapoff.cz , jináč romank to v Brně dělá taky, opravdu je lepší 6 tiskarů než 50

maťo
Příspěvky: 96
Registrován: 06 črc 2010, 12:44
Bydliště: BA

Re: Vymontovaný filtr DPF

Příspěvek od maťo » 23 čer 2011, 21:36

Taky ho mam vonku po nervoch a mne to robil RomanK vrelo odporucam, max. spokojnost s pracou a konecne mi auto robi radost 8-)
Astra H 1,9 cdti,Eibach pro kit

dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymontovaný filtr DPF

Příspěvek od dark » 23 čer 2011, 22:12

Vyřiznout DPF, vybouchat všechny ty blbosti ven a zpět navařit - z důvodu, že DPF máš v techničáku a jestli se pod auto mrkne technik a bude tam čistá roura, tak tě vyhodí.

DPF nesnižuje emise, budeš mít furt EURO 4, zachycuje jen saze = auto nehulí, takže nikdo nepozná na emisich, že ho nemáš.

Po mechanickym vybouchání je potřeba upravit ŘJ, jinak se ti každých 5 km spustí regenerace a pořád dokola a dokola. Co se týče toho vykuchání, dej si pozor ať to udělá ten někdo opravdu pořádně ! Protože nějaký manici to jen projedou a vrátěj a za pár desítek km se to přicpe zase, je potřeba vše kromě pláště vybouchat ven.

U mě, mechanická práce = 1000, úprava řj 3000.

Výsledek je ušetřených 40 000,- za novej, miliardu problému okolo, živejší akcelerace + malinko hlučnější výfuk a samozdřejmě auto si občas černě zahulý, tak jak to u dieselu má být :) NO SMOKE, NO FUN :lol:
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

Uživatelský avatar
jaromirp
Příspěvky: 61
Registrován: 09 říj 2009, 09:27
Bydliště: Libiš

Re: Vymontovaný filtr DPF

Příspěvek od jaromirp » 08 srp 2011, 05:32

Díky všem za postřehy..... dnes opět kontrolka a tak půjde asi taky ven.... U Opla mi pořád jen dokola dělají regeneraci a že tam nic jiného vadného není a teď je to po 10 dnech a paradoxně se to vždy rosvítí při jízdě na dálnici....
Jedu zkusit reklamovat opravu a pak asi začnu hledat někoho kdo to děla a není moc daleko ode mne... :D
Zafira 1,9CDTI (110kW) .....

Odpovědět