Poradíte? - WI-FI v domácí síti - zapojení routeru

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radoš92
Moderátor
Příspěvky: 647
Registrován: 18 led 2009, 17:55
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Poradíte? - WI-FI v domácí síti - zapojení routeru

Příspěvek od Radoš92 » 02 dub 2013, 21:03

Potřeboval bych poradit od někoho, kdo ovládá zapojení a nastavování routeru - AP.

Když jsem bydlel v bytě, měli jsme své WI-FI, způsobem, že jsme na anténu chytali signál, ten šel do jednoho routeru a druhý vysílal WI-FI doma. Měl jsem svou domácí síť a připojené cokoli co jsem chtěl. Když jsem se odstěhoval, zůstala mi anténa a dva routery. Říkal jsem tomu AP, ale prý je to router. Já tomu nerozumím. Je to prostě krabička, donkteré vedl drát z antény a mohlo být do toho zapojeno až 4 dráty. My tam měli jeden, který vedl do druhého routeru, který nám WI-Fi vysílal doma po bytě. Jinak jsem třeba na mobil signál nechytal.

Teď bydlím na baráku, dvěbytové jednotky, kámoš nahoře mi WI-FI, ke kterému mám připojenou WI-FI anténkou stolní PC a jakýkoli mobil. Potřebuji ale doma do TV natáhnout kabel s internetem. Se shora kde má kámoš vysílač v bytě, to ale nejde, nechceme vrtat nikde díru, přes strop, nebo okno, nebo tak něco. Šly by ty routery s anténou doma nějak použít, abych na to chytal jeho signál a zároveň mi z toho vedl kabel do TV? (Případně může i do PC a být taky na kabelu, ve stolním WI-FI nepotřebuji. Ale to je jedno).

Potřeboval bych tedy poradit, jestli by to šlo a jak a co udělat, jak nastavit routery, (vím že to nastavuje nějak přes adresní řádek na internetu, nebo co)...

Budu rád za jakoukoliv radu.

Můžete i na skype - Rados_92
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER

Předchozí: Opel Astra G 1.8|X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi|Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC|Z20LET
Předchozí: Opel Astra G 2.0 Di|X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4|Z14XE

Reklama
 

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Poradíte? - WI-FI v domácí síti - zapojení routeru

Příspěvek od power2 » 02 dub 2013, 21:07

Záleží, co to je za routery. Některý jdou přepnout do tzv. klient režimu, kdy umí přijímat signál ze zadané sítě a dál ho posílat po kabelu/bezdrátově. Umí to ale až ty dražší

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte? - WI-FI v domácí síti - zapojení routeru

Příspěvek od x-father » 02 dub 2013, 21:12

Podle toho co pises by alespon jefna wifi mela umet klient rezim, ale uprime mel bys pozvat nejakyho kamose co tomu rozumi a bude to za 15m mit. Ty mu das flasku a bude to. Takhke pres pm by to bylo trapeni.

Uživatelský avatar
smileboy
Příspěvky: 314
Registrován: 11 led 2011, 23:54
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte? - WI-FI v domácí síti - zapojení routeru

Příspěvek od smileboy » 03 dub 2013, 08:26

V Tvém případě by router (nebo AP) chytal wifi od souseda přes kabel jí posílal dá. To nastavení není zas až tak uplnej hardcore, ale pokud ses v tom sám nikdy nehrabal, radši to přenech někomu, kdo už to někdy dělal, je to otázka pár minutek.
Opel Astra H 1.9 CDTi Caravan 88 kW, 1/2007, GID, aut. klima, CD30 MP3, stropní DVD, tempomat a největsí vychytávka - ovládání předních oken DO!

vita_k
Příspěvky: 13
Registrován: 26 říj 2012, 22:20

Re: Poradíte? - WI-FI v domácí síti - zapojení routeru

Příspěvek od vita_k » 03 dub 2013, 08:50

Ja si myslim,ze kabel je kabel a kdyz uz,tak by to chtelo 5GHz routery. Opravdu neni moznost propojení?

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Uživatelský avatar
LEGEND007
Příspěvky: 45
Registrován: 11 srp 2011, 20:20
Bydliště: Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte? - WI-FI v domácí síti - zapojení routeru

Příspěvek od LEGEND007 » 03 dub 2013, 11:14

aky mas router? co na nom pise? nejaké označenie modelu?
najprv pripoj router sieťovým káblom k počítaču, pozri si akú IP adresu si dostal (môžeš skúsiť dať do príkazového riadka ipconfig /all), ak to zistiš tak si pozri hlavne akú bránu (gateway) si dostal, mohla by byť v tvare 192.168.1.1 alebo 192.168.0.1 alebo 192.168.1.254 (možností je viac to podľa druhu routera), potom túto bránu napíš do prehliadača tam kde píšeš adresu http://www.priklad.cz, tak tam napíš rovno adresu brány (teda 192.168.x.x), potom by sa ti malo objaviť menu routera, ak chceš prijímať internet wifi a ďalej posielať káblom tak si musíš nastaviť router do módu klient alebo ISP klient, v menu wifi si potom nastav meno siete to ktoré chceš chytať a prípadne heslo k nej,
ak sa ti k routeru nedarí pripojiť skús na ňom nájsť tlačidlo reset, to potom podržíš 10 sekúnd aby si ho zresetoval na továrenské nastavenia, skús tu pridať foto toho routeru, skúsim nájsť na neho na nete manuál
Astra H caravan 1,9CDTI r.v.2005, môj sivý myšiak
Astra G caravan 1.6 16V X16XEL r.v.1999 - Béjvalka
MULTI ENIM SUNT VOCATI, PAUCI VERO ELECTI.
Moja ex

Uživatelský avatar
bacardi
Příspěvky: 398
Registrován: 24 led 2010, 21:49
Bydliště: nitra

Re: Poradíte? - WI-FI v domácí síti - zapojení routeru

Příspěvek od bacardi » 03 dub 2013, 11:51

toto by pomohlo http://www.tp-link.com/en/support/downl ... version=V2
tyzden/dva dozadu som tym riesil identicku situaciu u svojho osobneho opel servisaka
cena za zariadenie je cca 25 eur, konfiguracia jednoducha prevadzka bezproblemovaa mas tym pokrytu signalom aj svoju cast bytu / domu
OPEL Vectra C 1,9 88kw 2007
OPEL Astra H caravan 1,6 77kw Z16XEP---- 2006---> ex
OPEL FRONTERA 2.2DTi 85kw ---- 1999 ---> ex
OPEL ASTA G caravan 1,6 74kw ----1999 ---> ex
OPEL VECTRA sedan 1,8 ??kw ----1991 ---> ex

HerryCZ
Příspěvky: 49
Registrován: 29 zář 2009, 21:55
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Poradíte? - WI-FI v domácí síti - zapojení routeru

Příspěvek od HerryCZ » 03 dub 2013, 11:58

RADOSU ty tu zase resis. Kozel zahradnikem. Tak divej:
1. Pripojeni kabelem je vzdy stabilnejsi a lepsi a daji se koupit AC LAN adaptery (do el. zasuvky).
2. Pokud jiz mas 2 zarizeni a jedno prijmalo signal, tak nejspise uz bude umet rezim klient, kterym by se dalo pripojit do kamosove WiFi.
3. Ted zalezi, jestli chces site "oddelit" nebo ne.
3a. Na oddeleni siti staci pouze naladit puvodniho klienta na kamosovu WiFi a jinak zbytek nechat stejne (tve puvodni WiFi AP). Ovse za predpokladu, ze se nebudes routovat do stejne site (napr. kamos ma rozsah 192.168.1.x a ty ho budes routovat do 192.168.1.x). Ono to sice i tak nejak fungovat bude, ale neni to koser.
3b. Pokud ty site nepotrebujes oddelit, tak naladit WiFi klient na kamosovu WiFi, v druhem routeru (puvodni AP) vypnout DHCP a z klienta pripojit kabel do LAN strany a WAN nechat prazdny (nezapojovat).


Nicmene pokud nevis co delas, muzes tu sit kamosovi pekne rozstrelit nebo spomalit/zahltit.
Opel Zafira A 1,8 92kW (Z18XE) 2000 Edition-Obyvak na uteku
Skoda 100 (722) Muj stary dobry verny pritel na ktereho nedam dopustit
Skoda Fabia Combi 1,4MPi S ni to neni tak squle jako s S100

Odpovědět