Nový zákoník práce platný od Ledna!

Co se jinam nehodí pište sem
Uživatelský avatar
Nerez
Příspěvky: 1885
Registrován: 20 úno 2011, 15:37
Bydliště: Haná

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od Nerez » 14 lis 2011, 08:08

No, já to řeknu takhle. Osobně se mě to až tak nedotkne. Dělám u Policie a:
150h přesčasů zadarmo máme už pár let díky panu ministru Langrovi
Za víkendy, svátky, noční nemáme žádné příplatky díky panu ministru Langrovi
Po nastoupení k Policii máme automaticky jen poměr na dobu určitou 3 let, pak musíme skládat další zkoušky a dostaneme poměr na dobu neurčitou
Mám pocit, že nový zákoník práce dost pobral z našeho zákona o služebním poměru. Hnus nad hnusy :evil:

Reklama
 

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od Pepino_GH » 14 lis 2011, 08:42

Dnes bych si nebyl jistý ani v bance, ani ve služebním poměru. Když vidím čeho všeho jsou naše hlavy schopné.. :roll:
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od milosh » 14 lis 2011, 09:00

Jo to mas Pepo pravdu, alespon to odstupne ze mame ve smlouve lepsi ;)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
tomax
Příspěvky: 198
Registrován: 19 led 2011, 14:12

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od tomax » 14 lis 2011, 10:08

Romano píše: JSI NEHORÁZNÝ DE*IL. !!!!!! KO**TE !!!!!!!
ani se mi nechce verit, ze takovy clovek ma ridicak nebo auto. jasny znak emocionalni nevyspelosti :x

"Voltaire: S vašimi názory nesouhlasím, ale do smrti budu hájit vaše právo je říkat"

corsaczek ma pravdu, vztahy by meli byt rovnopravne... neexistuje zasne "pravo na praci". obzvlaste mi vadi, kdyz nekdo pomlouva podnikatele. zkuste si nekdo zastavit vlastni dum, vzit si uver, nekoho zamestnat a schanet pro nej praci...pak Vam prestanou pri mluveni padat z pusy hovna.

takove ty keci, ze nekoho propusti...blablabla... je velmi tezke najit dobreho zamestnance a kdyz nekdo dela dobre, je to sakra videt. kdyz delas spatne, nazdar. pokud se ti zamestnavatel nelibi, tak mas volbu jit nekam jinam.
Opel Astra H hatchback 1.6 Twinport 77kw
Opel Astra J Sports Tourer 2.0 CDTI BiTurbo 143kW (ex)
Opel Astra H Caravan 1.9 CDTI Cosmo 88kW (ex)

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 722
Registrován: 08 črc 2009, 22:36
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od Mike.S » 14 lis 2011, 19:48

odpusťtě si prosím ty vulgarismy, nejsme v parlamentu - děkuji

ono ale zase z pohledu zaměstnance: člověk chodí do práce, aby si vydělal nějakou korunu a uživil rodinu, zabíjet čas chodím do hospody, do kina apod., nevidím jediný důvod, proč dělat přesčasy zadarmo, proč????? osobně se mě tohle sice moc netýká (jedu na %), ale se*e mě to už z principu :evil:
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od sladas opc » 14 lis 2011, 19:51

presne tak chodime do prace pro penize apokud chteji prescasy tak jedine za prachy souhlasim!!!!!!jinak uz jsem taky delal ve firme kde se chodilo o vikendu v sobotu do jakeho si flexikonta..jednoznacna vymrdavka zamestnavatele,taky uz tam nedelam nehodlam ze sebe delat idiota nekde o vikendu zadara!!!!!az me nidko da neco zadarmo at uz jidlo ci benzin tak klidne chodit budu :-)))
Naposledy upravil(a) Mike.S dne 14 lis 2011, 19:59, celkem upraveno 1 x.
Důvod: smazána citace posledního příspěvku :-)
Opel Astra OPC

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od corsaczek » 14 lis 2011, 22:49

Ale ta novela Vám ty peníze nebere, alespoň podle článku. Jen na základě dohody je možné si to upravit jinak. Dohoda = akceptace obou stran. Pokud Vám navrhne co nechcete, nepodepisujte. Práce je přece dost, snadno si najdete jinou, lepší ;)

Romano
Příspěvky: 34
Registrován: 12 pro 2009, 08:19

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od Romano » 15 lis 2011, 07:57

Dobrý den Všem.

Vážený pane Corsaczek.
Tímto bych se Vám chtěl omluvit za mé hrubé osočení Váší osoby.
Mohu jen doufat , že mou upřímnou omluvu příjmete.

Bohužel se ale vůbec nemohu stotožnit s Vašimi názory na rovnost = podepiš co Ti já Zaměstnavatel předkládám nebo můžeš zaměstnanče jít. Protože mám možnost od zákona na Tobě ušetřit.

Každý máme právo na názor i na to jej svobodně vyslovovat.
Astra Caravan 1.9 cdti 88Kw (8v)

Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od sauce » 15 lis 2011, 08:14

No jo, tady u nás v ČR je to fakt hrozný... A co třeba ve Státech? Nějaká výpovědní doba garantovaná zákonem? Zapomeňte. Nebo čtyři týdny dovolené ročně podle zákona? Kdepak. Záleží prostě jenom na dohodě, jak je nastavená smlouva mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Když se domluvíte, tak můžete mít třeba šest týdnů dovolené ročně. Nebo taky žádnou a vyhodit vás můžou na hodinu. Pracovní smouva na dobu neurčitou? Na rok, na dva... A pak se uvidí, třeba se prodlouží. A nebo taky ne.

dimi

Re: Nový zákoník práce platný od Ledna!

Příspěvek od dimi » 15 lis 2011, 14:54

to Corzaczek - Docela jsi mě překvapil (nepříjemně). Já jako zaměstnanec se na to dívám jinak a nemám rád styl jednání. Když se ti to nelíbí, tak si jdi jinam. A za branou čeká dav lidí co o tuto práci stojí. Zaměsnavatelé si dnes vůbec neváží schopných lidí. Již ted většina platí jen nutné minimum a né jaksi spočítaných 26 tisíc průměrné mzdy. :( Já jsem třeba spokojen v práci, ale rodiče leta pracovali u podobných zaměstnavatelů, kteří hráli na to, že člověka který má dva tři roky do důchodu už nikde nevezmou.

Odpovědět