Spojka a její zvláštní chování

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Spojka a její zvláštní chování

Příspěvek od BikerMarius » 18 led 2016, 09:09

Ahoj všichni,
začínám být nešťastný a budu rád za každý nápad. O co jde: motor Z19DT spojka setrvák ložisko měněno před 65.000km. Převodovka byla z auta venku třikrát viz moje problémy s ložisky v převodovce.

Občas se mně stane, že po nastartování zařadím a spojka zabíra hned od spoda a při opětovném vyšlápnutí pořád zabírá. Vyřazení a další vyslápnutí je většinou v pořádku. Tohle se mně skoro pravidelně stává den po delší jízde a když klesne teplota pod 0°C. Dříve se to nestávalo často, ale teď mam pocit že je to skoro pravidelné, až to pravděpodobně vedlo k zavzdušnění spojky. V servisu kromě nedostatku brzdovky nic neodhalili, prý nikde nic neteče, ale měl jsem z nich takovej ten pocit, "Auto jezdí normálně tak zaplať a jeď." :x

Díky za názory
Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

Reklama
 

JirkaHami
Příspěvky: 1
Registrován: 26 úno 2016, 07:22

Re: Spojka a její zvláštní chování

Příspěvek od JirkaHami » 26 úno 2016, 07:24

BikerMarius píše:Ahoj všichni,
začínám být nešťastný a budu rád za každý nápad. O co jde: motor Z19DT spojka setrvák ložisko měněno před 65.000km. Převodovka byla z auta venku třikrát viz moje problémy s ložisky v převodovce.

Občas se mně stane, že po nastartování zařadím a spojka zabíra hned od spoda a při opětovném vyšlápnutí pořád zabírá. Vyřazení a další vyslápnutí je většinou v pořádku. Tohle se mně skoro pravidelně stává den po delší jízde a když klesne teplota pod 0°C. Dříve se to nestávalo často, ale teď mam pocit že je to skoro pravidelné, až to pravděpodobně vedlo k zavzdušnění spojky. V servisu kromě nedostatku brzdovky nic neodhalili, prý nikde nic neteče, ale měl jsem z nich takovej ten pocit, "Auto jezdí normálně tak zaplať a jeď." :x

Díky za názory

Zdravím,
už jste problém vyřešil? Mám stejný.

Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Re: Spojka a její zvláštní chování

Příspěvek od BikerMarius » 28 úno 2016, 22:27

Ještě ne. Když se to stalo naposledy všiml jsem si že i když mam spojku vyšláplou pomalu uchazí tlak až uplně sepne. Byla mně doporučena výměna spojkovýho pedálu. Poslední dobou se to nestává často ale kontroluju kapalinu a před nastartováním vyšlápnu 2x spojku.

není to příjemné :(
Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

Uživatelský avatar
Canto159
Příspěvky: 250
Registrován: 05 srp 2014, 19:16

Re: Spojka a její zvláštní chování

Příspěvek od Canto159 » 29 úno 2016, 07:15

Možno by pomohla výmena brzd.kvapaliny... ja som mal tiež problemy zo spojkou a pred výmenou spojky aj so zotrvacnikom som najprv vymenil kvapalinu a bolo to.lepšie... pokiaľ je tam dlho tak ju skus vymeniť, je to.lacnejšia varianta.
Opel Astra H Caravan 1.9 CDTi 74kw Z19DTL r.v 2006... CD70Navi, CID, MKJ
Opel Vectra B 1.8 85kw X18XE r.v 1997 -EX
OP-Com -Diagnostika,Aktivácia BC

Uživatelský avatar
Mauro
Příspěvky: 173
Registrován: 30 črc 2015, 21:02
Bydliště: Verona - Italia

Re: Spojka a její zvláštní chování

Příspěvek od Mauro » 06 kvě 2016, 12:42

Dneska me opustila spojka... :x
Pri popojizdeni v kolone najednou zmeknul pedal tak, jakoby nebyl k nicemu pripojen a spojka prestala vypinat.
Takze vypnout motor, za 1, a s lehkym plynem nastartovat. Vypnout radio at jsou slyset otacky motoru, a povedlo se dojet asi 40 km az domu s kvaltovanim natvrdo, ale bez jedineho "pocitani zubu" v prevodovce. Ted cekam, az odpoledne mechanik otevre dilnu at mu to tam dovezu. To jsem zvedav, co tomu je! :roll:
ZAFIRA 1.9 CDTI Cosmo; 120 PS; 7 mist; Sky Flex; 17" alloy wheels

Uživatelský avatar
maxnuke
Příspěvky: 673
Registrován: 25 srp 2011, 05:50
Bydliště: Valtice

Re: Spojka a její zvláštní chování

Příspěvek od maxnuke » 06 kvě 2016, 13:22

Kolik najeto Mauro?
Astra H 1.7 74 kw r.v. 2007

Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Re: Spojka a její zvláštní chování

Příspěvek od BikerMarius » 06 kvě 2016, 13:50

40km dobreje výkon...ja jel 12km u mně to byla zavsdušněna spojka ale problém to nevyřešilo. Místo oleje hold hlídám hladinu brzdovky.

Dej pak vědět čím to bylo.
Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

Uživatelský avatar
Mauro
Příspěvky: 173
Registrován: 30 črc 2015, 21:02
Bydliště: Verona - Italia

Re: Spojka a její zvláštní chování

Příspěvek od Mauro » 06 kvě 2016, 14:13

maxnuke píše:Kolik najeto Mauro?
Asi 195.000.

BikerMarius píše:40km dobreje výkon...
Dej pak vědět čím to bylo.
Urcite dam. Jen doufam, ze reseni bude permanentni, a ne docasne jak jsem se docetl v tvem pripade...
No, vykon to byl, co ti budu povidat. Modlit se pred kazdym semaforem, kruhacem nebo prednosti,
at nemusim zastavovat. Ne vzdy to vyslo... :evil: ..a tech nadavek a spilani tem prede mnou "jeeeed blbe, co stojis, mas volno...ty debile, co se mi tam seres, to misto si nechavam pro sebe, ne pro tebe... !!! :D ..ja vim, jejich chyba to nebyla. A kdyz uz jsem myslel, ze mam vyhrano, a najel na rychlostni spojku kolem Verony, bac ho! 3 km popojizdeni nez se to zuzilo na 1 pruh kvuli pokladce noveho asfaltu... :twisted: ...timto se omlouvam starteru a baterii.
ZAFIRA 1.9 CDTI Cosmo; 120 PS; 7 mist; Sky Flex; 17" alloy wheels

Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Re: Spojka a její zvláštní chování

Příspěvek od BikerMarius » 05 zář 2016, 11:15

Mně naštěstí spojka vypadla při najezdu na hlavní takže za tři apořád po hlavní a mezitím v hlavě planovat kudy tudy a kam. Jezdím pořád stejnou trasu, tak ještě z dob před Astrou(s Feldou)jsem se nudil a jezdil schvalně bez spojky a učil se. A jak se to hodilo.
Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Re: Spojka a její zvláštní chování

Příspěvek od BikerMarius » 05 zář 2016, 11:18

Blíží se zima a ja si vzpoměl na spojku, nějaký nápady ?? Viz první příspěvek
Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

Odpovědět