odchylka vstrekovania

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od falconik » 21 úno 2013, 18:46

dogee

jak delali test, vstrik vyndali a dali na stolici nebo nejak na aute????
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Reklama
 

Uživatelský avatar
smileboy
Příspěvky: 314
Registrován: 11 led 2011, 23:54
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od smileboy » 21 úno 2013, 19:35

dogee píše:tak jsem dnes odvezl auto na kontrolu vstřiků do AUTO ZM (Bosonohy) a výsledek je dost hrozivý:

2 vstřiky jsou úplně špatný
2 vstřiky jen trochu špatný ale nedávají kódy

odhad opravy 23 000 Kč (bez papírů)...
Víš co bych bejt Tebou udělal? Jsi asi sice zdaleka, ale už víš, že jsou v řiti... Nechal bych je poslat do toho Kladna (TP spol) co Falconik, zdá se, že jsou tam velmi přijatelné ceny a super reference (koukal jsem i na jiná fora). Já pocházim kousek od Soběslavi, odkud je Rada Bosch servis, práci asi udělaji kvalitně, ale peněz za to chtěji taky jak za kozu. Až se mi někdy něco takovýho stane, budu to řešit na Kladně.
Opel Astra H 1.9 CDTi Caravan 88 kW, 1/2007, GID, aut. klima, CD30 MP3, stropní DVD, tempomat a největsí vychytávka - ovládání předních oken DO!

Uživatelský avatar
dogee
Příspěvky: 738
Registrován: 25 zář 2010, 00:18
Bydliště: Brno

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od dogee » 21 úno 2013, 20:40

2 flaconik: vstřiky vymontuji a testuji, dostanu k tomu zkusebni protokol
2 smileboy: jo, ale ted mam nepojizdny auto zaparkovany v AUTO ZM, myslis ze mi ho tam nechaji jen tak stat :) navic kde mam jistotu, ze na "Kladne" to bude levnejsi? kdyby to tak opravdu bylo, resim to asi dal

...babo rad :(

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od falconik » 21 úno 2013, 20:52

dogee

posli protokol do tp servisu..... ;) do jake miry mas vstriky poskozene??? rekli ti to, jako ze jsou prodrene nebo netesni a tak????? nespolehej slepe na jeden servis :| auto se da odtahnout na lane a vstriky poslat nejakou prepravkou
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
dogee
Příspěvky: 738
Registrován: 25 zář 2010, 00:18
Bydliště: Brno

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od dogee » 21 úno 2013, 22:07

zitra rano jim jeste brnknu a necham si poslat protokol (bohuzel to podle servisu u me neni jen na vycisteni, ale opravdu na repasi)

Uživatelský avatar
smileboy
Příspěvky: 314
Registrován: 11 led 2011, 23:54
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od smileboy » 21 úno 2013, 23:29

To ti nebrání tomu, nechat si klidně ty vstřiky do auta dát zpátky, i když je to risk, říct jim, že na to teď nemáš prachy a odjet... Jasně, dáš něco za diagnostiku, ale máš už protokol, z něhož by TP už mohli něco vyčíst a pak nechat zrepasovat. Podle výsledků uvedených v protokolu si můžeš zkusit repas i poptat u různých firem. Přecejen dát 10k nebo 23k to už je rozdíl...
Opel Astra H 1.9 CDTi Caravan 88 kW, 1/2007, GID, aut. klima, CD30 MP3, stropní DVD, tempomat a největsí vychytávka - ovládání předních oken DO!

Uživatelský avatar
dogee
Příspěvky: 738
Registrován: 25 zář 2010, 00:18
Bydliště: Brno

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od dogee » 22 úno 2013, 09:05

takže chlapi,

mluvil jsem s TP spol Kladno a pán mi potvrdil, že pokud se budou měnit:

4x špičky
4x podložky
4x komplet těsnění + "kulička"
2x pístky

tak bude práce + materiál, bez montáže a demontáže, kolem 18 000 (samozřejmě odhad, záleží co přesně by se měnilo)

Z toho mi plyne, že Auto ZM je možná o něco dražší, ale nejsou úplně mimo. Navíc v jejich ceně je i výměna palivového filtru.

PS: Neví někdo, proč je nutné měnit filtr? Na webu to píše i Auto ZM, ale zapoměl jsem se zeptat :).

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od falconik » 22 úno 2013, 09:23

cena filtru je ve srovnani s cenou vstriku sranda, pokud menis filtr pravidelne asi bych to neresil...

Vymenu doporucuji prave kvuli necistotam, aby se predeslo poskozeni novych vstriku....

Jinak je to opravdu masakr s tou "zivotnosti" vstriku a potazmo dieslu......hodne moc vaham zda se vubec u pristiho auta vyplati jit do dieslu.....

BTW kolik mas najeto???
Naposledy upravil(a) falconik dne 22 úno 2013, 09:33, celkem upraveno 1 x.
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Lake292
Příspěvky: 80
Registrován: 03 kvě 2012, 08:03

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od Lake292 » 22 úno 2013, 09:30

presne toto je moja dilema... ta spotreba atd je super ale ked to stale citam o DPF, vstrikoch, atd neviem ci radsej nezostanem pri benzine :)
Astra G 1.4 16V X14XE

Uživatelský avatar
dogee
Příspěvky: 738
Registrován: 25 zář 2010, 00:18
Bydliště: Brno

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od dogee » 22 úno 2013, 11:59

mám najeto 160 000 Km

taky uvažuju pro příští auto o benzínu, možná LPG, ale je otázka, jestli se benzínový auta kazí míň než diesel...

Odpovědět