odchylka vstrekovania

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od falconik » 17 pro 2012, 20:26

ALL

zalezi na tom jak hodne je vstrik KO a to se nepozna dokud se nevynda, ja mel stesti v nestesti ze jsem je dovezl vcas a byly pryc "jen" spicky vstriku.....kdybych cekal mohlo to skoncit propalenym pistem, vstriky uchcavaly a kapaly misto toho aby rozprasovaly.

Jinak s temi referencemi, je to tezke ten rekne super ten zas tam bych uz to nikdy nedal.... :twisted: me doporucily ze mam jet do nejmenovaneho servisu v delnicke v praze, pry super....no a ja tam vstriky mel dal jsem 4500 za otestovani a byly mi vraceny ze jsou naprosto OK no a po cca 3/4 roce byly na kladne a tam rekli spatny, hodne zanesene a vycisteni i s testem stalo 2000 tak co na to rict :mrgreen: , bohuzel je to sazka do loterie. Jinak samo orig bosch servis je zaruka, ale ta cena......
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Reklama
 

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od falconik » 17 pro 2012, 20:33

dogee

ze by adept na pokusneho kralika :?:

zkus toto, to bylo doporuceno tim servisem na kladne

http://www.pro-tec-cz.eu/produkty/dieselove-motory.html

ale .........vysledek je nejisty, jak my bylo vysvetleno pokud je to hodne zasvinene tak to nerozpusti nic nez profi cisteni ultrazvukem a nemluve o tom ze se stejne nedovis zda je ten vstrik po strance mnozstvi paliva OK, to ukaze akorat testovaci stolice, tak a ted v tom mas teprv poradny gulas :|

jo jeste jedno doplneni, paruji se 1-4 a 2-3 tak jak jdou spolu valce....ne 1-3 a 2-4
Přílohy
klika.png
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 532
Registrován: 21 pro 2008, 20:45
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od denny » 17 pro 2012, 20:58

Falconic - 8-) 'jsem rád že jsi to tu popsal správně a kolegové nebudou snad již považovat výměnu "špiček" nebo-li trysek a jejich seřízení za repasi vstřikovače.Aby nedocházelo k záměně pojmy s dojmy a nemíchali se jablka s hruškama.

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od falconik » 17 pro 2012, 21:09

denny

jj vydreny vstrik=totalni repas a to je raketa, navic vetsinou je to zpusobene KO cerpadlem ktere nastrouha kovove hoblinky a ty pak vydrou vstrik...nebo hodne spatna nafta, ktere nema predpokladane mazaci schopnosti a znici oboje . To se stane pokud clovek tankuje humac nekde v byvalem jzd na dvore od strejdy z barelu a nebo hodne levne benzinky.
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
dogee
Příspěvky: 738
Registrován: 25 zář 2010, 00:18
Bydliště: Brno

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od dogee » 17 pro 2012, 21:34

tak děkuji za pořádný vystrašení :( zkusím STP, protože jsem nenašel prodejce ProTecu v Brně...

...ale pokud mám vstřiky mimo toleranci, tak budou nejspíš stejně KO, kua podělaný diesel mašiny... a to tam leju furt VIF, byl jsem 2x na roční prohlídce, na STK... jako, na co tyhle kontroly jsou, když stejně odhalí velký prd a člověk potom musí platit jak mourovatej za takový malý díly tolik peněz...

příště si pořídím dvoulitr benzín a nemám šanci za 4 roky projezdit tolik v benzínu, co utratím za opravy dieselu

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od falconik » 17 pro 2012, 22:24

dogee

procti si moje postrehy a poslechni si vstrik, pokud neni hlucny a rano kdyz je auto studeny neslysis pri prudci akceleraci cvakani mas vstriky "jen" zanesene, to stp vubec nefungovalo...aspon tedy u me ne, radsi zkus ten pro-tec, hledej pres heureku a nehazej flintu do zita, problem neni diesel jako takovy, ale nase nafta. Podivej se k sousedum na zapad tam auta najezdi vpoho 300 a tady nenajedes nekdy ani 100 tis......bio slozka a sira

http://www.superoleje.cz/product/tec200 ... ust-diesel jeeee to je taky STP.....takze sry :shock:

http://pneushop.makar.cz/cz-detail-2928 ... 375ml.html
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od hazmec » 17 pro 2012, 22:55

Dogee dej pak prosím vědět, kde to pak necháš dělat, taky budu adept na vyčištění ( repas), a každá zkušenost dobrá. Hodnoty mám v Opcomu podobný jako ty. Plánuji to na jaro, bo Vánoce udělali průvan v peněžence. Má Astra má nalítáno 174000 ( a možná i víc). Zatím jsem zkoušel každýho půl roku STP - ochylky zůstali stejný.
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

Uživatelský avatar
Georgeisin
Příspěvky: 427
Registrován: 26 úno 2011, 18:29
Bydliště: Ostrov nad Ohří

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od Georgeisin » 18 pro 2012, 08:28

denny píše:Falconic - 8-) 'jsem rád že jsi to tu popsal správně a kolegové nebudou snad již považovat výměnu "špiček" nebo-li trysek a jejich seřízení za repasi vstřikovače.Aby nedocházelo k záměně pojmy s dojmy a nemíchali se jablka s hruškama.
OK, sorry za míchání pojmů čištění a repase, pro mě jako laika jsou si ty pojmy blízký. Měl jsem na mysli čištění. Proč ale hned myslet na tu nejhorší variantu za 40 tis.. Až se dostanu mimo toleranci, udělám si výlet na Kladno.
Astra H Caravan 2008 1.7 CDTI 74 KW chip 89 KW

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od falconik » 18 pro 2012, 21:44

Georgeisin

pojmy nemichas, ono vymena spicek vstriku je uz forma repase/opravy, pouhe cisteni jako jsem delal na druhe zirafe je prevence proti poskozeni spicky vstriku zpusobene necistotami. Jak jsi psal az budes mimo toleranci a nebo budes slyset vstriky pri studenem motoru cvakat je asi na zvazenou jejich kontrola a pripadna oprava/repase
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
dogee
Příspěvky: 738
Registrován: 25 zář 2010, 00:18
Bydliště: Brno

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od dogee » 19 pro 2012, 00:11

nasel jsem v Brne 3 Bosch servisy:

Fitz Heřman Kulkova 4 61500 Brno 544 231 449
Pavel Stárek Olomoucká 53 618 00 Brno 548 216 619
RADKOVEC - servis Bosch Trnkova 105 628 00 Brno 544 213 320

a pak nějakou firmu "diesel technika", která taky repasuje vstřiky: +420 774 741 354

a firmu RFAUTO s.r.o.

tak mi asi nezbývá než to obvolat a zjisit co a jak, nebo snad má někdo jinou radu?

Odpovědět