Montáž parkovacího asistenta

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od Tereza » 02 kvě 2010, 15:59

Teda, vy ste šikovný. Já bych je strašně potřebovala dát na octávku, neni to combík a ten zadek se blbě odhaduje, ale tohle je pro mě španělská vesnice. Budu muset zřejmě najít nějakýho šikulu, co by mi to namontoval :).
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Reklama
 

Uživatelský avatar
david.tomko
Příspěvky: 191
Registrován: 15 úno 2009, 17:52
Bydliště: Litvínov

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od david.tomko » 02 kvě 2010, 18:22

neo87 píše:Problem s hlbkou tam vobec nie je. Je to presne v miestach kde je to oznacene vyrobcom. Zem to nechyta takze vsetko OK.
Díky, až bude trochu hezký počasí pustím se do toho. Už je pěkně odpočatej z minulýho roku :D, objednával jsem ho v době, kdy jsem měl utrženou achyllovku. Takže už nastal čas
Opel Astra H Caravan N-Joy 1,6 Twinport

Uživatelský avatar
david.tomko
Příspěvky: 191
Registrován: 15 úno 2009, 17:52
Bydliště: Litvínov

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od david.tomko » 02 kvě 2010, 18:24

Tereza píše:Teda, vy ste šikovný. Já bych je strašně potřebovala dát na octávku, neni to combík a ten zadek se blbě odhaduje, ale tohle je pro mě španělská vesnice. Budu muset zřejmě najít nějakýho šikulu, co by mi to namontoval :).
To se u Tebe doma nenajde nikod kdo by to zvládnul?
Opel Astra H Caravan N-Joy 1,6 Twinport

dimi

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od dimi » 02 kvě 2010, 18:27

Zbytečný sundávat nárazník. Jde to krásně i bez sundání a nehrozí, že si ho odřeš. U Octávky si ty čidla dávají do té lišty v nárazníku. Tam , ale musí nárazník dolu. Jinak to bude naprosto stejný postup. Zvládne snad každý chlap.

Uživatelský avatar
neo87
Příspěvky: 27
Registrován: 18 srp 2009, 18:12
Bydliště: Michalovce

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od neo87 » 02 kvě 2010, 18:59

dimi píše:Zbytečný sundávat nárazník. Jde to krásně i bez sundání a nehrozí, že si ho odřeš. U Octávky si ty čidla dávají do té lišty v nárazníku. Tam , ale musí nárazník dolu. Jinak to bude naprosto stejný postup. Zvládne snad každý chlap.
Ja som v demontazi narazniku problem nevidel. Je tam lahsi pristup, ked je dole a cely proces demontaze trva max. 10 minut. Ked nemas jamu alebo auto nedvihas tak neviem neviem, ci by sa dobre vrtalo a o pretahovani kablov do interieru ani nerozmyslam. To je ako nohou si skrabat ruku... ide to ale tazko.
Astra H Caravan - Cosmo, 1,7CDTI 74kW
Spotreba: min. 4,7 l/100 (predpisova pokojna jazda - priemer za 300km)
max. 6,3 l/100 (svizna jazda s plnym kufrom - priemer za 500km)

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od Tereza » 03 kvě 2010, 11:47

david.tomko píše: To se u Tebe doma nenajde nikod kdo by to zvládnul?
Bohužel nenajde :(...my máme všichni chytrý hlavy, ale levý ruce :D. Ale co no, tak se to prostě zackvaká.
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Uživatelský avatar
moulaj
Příspěvky: 69
Registrován: 09 říj 2009, 16:32
Bydliště: Terezín

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od moulaj » 24 kvě 2010, 18:49

Tak já jsem se včera taky konečně odhodlal k montáži park.asistenta.Objednal jsem pouze akustický model,myslím že úplně stačí ;) Nejvíc mě potěšila barva senzorů,byly krásně stříbrné,takže jsem ani nemusel lakovat.Montáž včetně sundání nárazníku(šest šroubů)asi hodinka.
neo87-díky za perfektní návod,nemusel jsem hledat barvu vodiče na couvačky.
Jinak doporučuji všem,zvláště pokud jezdí i drahá polovička :lol:
Přílohy
DSC02815.JPG
Opel Astra H,1,6 Twinport 77Kw,r.v.2004,

Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od bubo » 07 čer 2010, 22:31

Díky za soukromé rady Dimimu 8-) 8-)
Tak parkpilot nainstalován :?: Bylo to jak jsi psal - krajní dírky po vyvrtání do origo křížku by byly mimo rovnou plochu a neseděly by ( hrana caravan ) - asi by mě to netrklo a bylo by to pokažené , takže super tip s podložkou a chytit rovinu 8-) Čidla natočit značkou UP obráceně - dolů - na té šikmině ( caravan ) opravdu lépe detekují obráceně :? Nemusel jsem nárazník ani světlo dávat dolů - pomocný tažný drát do průchodky a vytáhnout svazek od čidel do dutiny u pojistek . Prosekávací konektor na drát od couváku . Barva čidel dodaná stříbrná - krásně ladí s metlou . Akorát jsem zvolil jiné umístění ( ne jak radil dimi vlevo u řidiče - promiň :oops: ) ale střed palubky u mřížky repráčku .
Klubová sleva z ceny na http://www.e-xenony.cz na asistent BE 750 12V na 650Kč. Stačí napsat, že jste členy Opel Astra H klubu.
Přílohy
display.jpg
idla v nárazníku.jpg
Origo díra mimo střed.jpg
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

dimi

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od dimi » 08 čer 2010, 20:07

No super. Jsem rád, že jsem mohl pomoci. At dobře slouží a pak písni jak jsi spokojen. 8-)

Uživatelský avatar
david.tomko
Příspěvky: 191
Registrován: 15 úno 2009, 17:52
Bydliště: Litvínov

Re: Montáž parkovacího asistenta

Příspěvek od david.tomko » 08 čer 2010, 21:40

bubo píše:Díky za soukromé rady Dimimu 8-) 8-)
Tak parkpilot nainstalován :?: Bylo to jak jsi psal - krajní dírky po vyvrtání do origo křížku by byly mimo rovnou plochu a neseděly by ( hrana caravan ) - asi by mě to netrklo a bylo by to pokažené , takže super tip s podložkou a chytit rovinu 8-) Čidla natočit značkou UP obráceně - dolů - na té šikmině ( caravan ) opravdu lépe detekují obráceně :? Nemusel jsem nárazník ani světlo dávat dolů - pomocný tažný drát do průchodky a vytáhnout svazek od čidel do dutiny u pojistek . Prosekávací konektor na drát od couváku . Barva čidel dodaná stříbrná - krásně ladí s metlou . Akorát jsem zvolil jiné umístění ( ne jak radil dimi vlevo u řidiče - promiň :oops: ) ale střed palubky u mřížky repráčku .
Klubová sleva z ceny na http://www.e-xenony.cz na asistent BE 750 12V na 650Kč. Stačí napsat, že jste členy Opel Astra H klubu.
Jak to myslíš s tou podložkou, podle obrázku to vypadá, že mám stejný čidla jako Ty. Můžeš ten postup vrtání těckrajních popsat trochu detailněji?
Opel Astra H Caravan N-Joy 1,6 Twinport

Odpovědět