odchylka vstrekovania

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 1507
Registrován: 19 dub 2010, 20:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od Oťas » 26 úno 2013, 19:46

Teď jsem se někde dočet, že ty větší odchylky vůbec nemusí být špatným vstřikem, takže zbytečně neplašit.
Astra H 1.9CDTI Enjoy 88kW / 280Nm kombi, nyní 104,3kW / 321Nm, Bi-xenon, bez DPF, EGR-OFF - teda přiškrcen...
OP-COM k dispozici
Astra G 1.6 16V hatchback,xenon,EGR-OFF

Reklama
 

Uživatelský avatar
papak13
Příspěvky: 534
Registrován: 15 dub 2010, 12:19

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od papak13 » 26 úno 2013, 19:50

Mna by zaujimala jedna vec?!

Ma niekto moznost zmerat tie odchylky na uplne novom aute? resp na aute ktore ma malo km?
A zase na aute ktore ma moc kilometrov?

A dat sem hodnoty pre porovnanie? Nejde mi stale do hlavy ze zrazu maju vsetci zle vstrekovace!
I ked aj to je mozne.
ASTRICKA J 1.7 CDTI 92kW SPORT

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od falconik » 26 úno 2013, 19:57

papak13

ty hodnoty ti stejne nereknou zda je vstrik KO srovnej si moje auta jedno 160 KO vstriky a druhe 180 a vstriky jsou vpoho, to by musel udelat nekdo na novem aute a pak s nim nalitat treba 150 tis a porovnat to. Navic kazdy vstrik je jiny a proto ma svuj IMA kod= povolena vyrobni odchylka se kterou pak pracuje RJ motoru a upravuje pro kazdy vstrik jednotlive davku paliva/delku otevreni vstriku .......
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
papak13
Příspěvky: 534
Registrován: 15 dub 2010, 12:19

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od papak13 » 26 úno 2013, 20:02

Bol by som naozaj rad ak by to niekto zmeral na novom aute a potom na tom istom jazdenom?

proste stale mi nejde do hlavy ze odrazu tu maju vsetci zle vstrekovace, nevravim ze je to dozivotne ale tie iste vstrekovace maju aj ine automobilky nie? Napr alfa?
Aj tam maju vsetci zle vstrekovace?
ASTRICKA J 1.7 CDTI 92kW SPORT

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od falconik » 26 úno 2013, 20:08

papak13

maji je to stejny motor, fiat, alfa, opel a saab......19DTH klapky altiky vstriky to ze to holt nekdo neresi a jezdi dokud nepropali pist a nebo se to nezastavi je vec jina....
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od hazmec » 26 úno 2013, 20:48

Tak jsem se taky dokopal to jednou napíchnout na Opkom a podívat se na ty děsný čísílka. Po dvou tejdnech poposkakování 2,5 kilaku do práce se studeným motorem, co jsem se trápil s nachlazením, jsem dnes aplikoval do nádrže cosik na údržbu dieselového systému od Liqui Moly z Ekolube, bo nic jinýho krom STP tam nemají. Vícekrát doporučený PRO TEC jsem zatím v Brně nikde nesehnal. O víkendu to snad protáhnu někde na vysočině, zkontrolovat chatu, zda už se Klausova amnestie neprojevila.
Mé aktuální hodnoty na fotkách dole - Auto nebylo ideálně ohřáté mělo 70 - 76°C. Aktuálně mám naskákáno 175500km ( + stočený kiláky, který nemám jak zjistit). Jak jsem byl posledně u Romana aktivovat dečky, krom přehrání řídící jednotky novějším softem, jsem ho požádal, ať hodí oko na ty vstřiky Techem, live data se mu zdály být v poho, že auto tahá pěkně. Mám být prej zatím v klidu. Zatím budu lejt víc aditiv ( v zimě Sharon, léto VIF), naftu beru z celkových tankování tak 70% Tesco ( jednou premium, jindy obyč), 25% Verva (v Jihlavě nebo Náměšti nad Oslavou je levnější než v Brně). Co půl roku, po 5000km leju STP či co seženu. Stejně se obávám, že jednou budou muset ty vstřiky ven, beztak.
B.JPG
C.JPG
D.JPG
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

Uživatelský avatar
dogee
Příspěvky: 738
Registrován: 25 zář 2010, 00:18
Bydliště: Brno

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od dogee » 27 úno 2013, 09:31

tak dnes jsme si vyzvednul auto, celková cena 21 900 bez DPH, na dvou se měnili vnitřní pístky, jinak všechny "špičky" a těsnění

nyní jsou všechny hodnoty OK, byly špatný především přepady a ty 2 pístky, který netěsnili

Uživatelský avatar
KFL
Příspěvky: 138
Registrován: 18 srp 2010, 13:35
Bydliště: BA

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od KFL » 27 úno 2013, 10:15

dogee hod sem obrazky hodnoty pred a po, take kratke zhrnutie co sa menilo so sexi cenou, nech to mame pekne pokope
Uz nemam Opel, zostal mi op-com a kniha Jak na to.

Uživatelský avatar
dogee
Příspěvky: 738
Registrován: 25 zář 2010, 00:18
Bydliště: Brno

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od dogee » 27 úno 2013, 18:32

Hodnoty zatím nemám, ale dám sem fotky vyměněných dílů. Řekněte sami, jestli ty kousíčky obrobenýho kovu mají hodnotu, jakou si potvory od Bosche účtují. Fak se mi chtělo ble*t, když jsem to viděl. Výrobní cena pár stovek :(

Rád bych napsal nějaký pozitivní efekty, ale těžko soudit, protože mám auto jeden den. Můžu říct jen tolik, že mi klesla spotřeba na volnoběh z hodnot 0,8 až 0,9 (zvýšila se na podzim 2012) zpět na 0,5 až 0,6 l/h. Čistě pocitově bych řekl, že motor je tižší.
Přílohy
vstriky_02.jpg
vstriky_01.jpg

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: odchylka vstrekovania

Příspěvek od x-father » 27 úno 2013, 22:47

papak13 píše:Mna by zaujimala jedna vec?!

Ma niekto moznost zmerat tie odchylky na uplne novom aute? resp na aute ktore ma malo km?
A zase na aute ktore ma moc kilometrov?

A dat sem hodnoty pre porovnanie? Nejde mi stale do hlavy ze zrazu maju vsetci zle vstrekovace!
I ked aj to je mozne.
Tohle je muj aktualni stav s 153000km.
Kdyz jsem se koukal na konci leta minuly rok, tak vsechny odchylky byly do 0.2 a najeto bylo 133000km.
vstriky.png

Odpovědět