Dělají se mi puchýře koroze na karoserii

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Uživatelský avatar
oblhut
Příspěvky: 1315
Registrován: 03 dub 2010, 16:41
Bydliště: Břeclavsko

Re: Dělají se mi puchýře koroze na karoserii

Příspěvek od oblhut » 22 led 2011, 16:03

Sladasi,o tom jsem taky slyšel,ale je to teprve ve stadiu návrhu,jestli jsem teda dobře poslouchal :)
Moje Zafirka 1,9cdti 88kw

Reklama
 

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělají se mi puchýře koroze na karoserii

Příspěvek od sladas opc » 22 led 2011, 16:06

Nezávislé autoservisy přitom představují plnohodnotnou alternativu pro údržbu jakéhokoli vozidla. Mohou provádět veškeré servisní úkony na vozidle, a to i v době jeho záruční lhůty, která tím není nikterak dotčena. Postaral se o to totiž prvek evropské legislativy, známý pod názvem bloková výjimka (nařízení Komise ES 1400/2002). Týká se například servisních prohlídek předepsaných výrobcem, prav a výměny dílů opotřebených provozem či oprav po haváriích.

toto jsem našel na netu na strankach autokelly.
Opel Astra OPC

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělají se mi puchýře koroze na karoserii

Příspěvek od vojta » 22 led 2011, 17:04

jj ale jedná se o zákonnou záruku tzn 2 roky a ne záruku kterou ti výrobce poskytne jako nadstandard, a pokud chodíš na ty roční prohlídky kde se kontroluje karoserie tak v případě výskytu rzi ti to opraví tak aby k prorezivění nedošlo ale to neznamená že se neudělaj třeba za rok zase puchejře
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

pege1012
Příspěvky: 5
Registrován: 15 srp 2009, 11:47

Re: Dělají se mi puchýře koroze na karoserii

Příspěvek od pege1012 » 23 led 2011, 15:16

jojo tak děkuji všem za vaše příspěvky, prodávat nebudu, budu prostě jezdit a čekat až se mi to samo rozpadne
:mrgreen:

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Dělají se mi puchýře koroze na karoserii

Příspěvek od Stan. » 26 led 2011, 11:34

Někde jsem tady na fóru četl, že neuznají záruku u dovezených aut i když se pravidelně pokračuje v plánovaných prohlídkách dle servisní knížky v autorizovaném servisu. Údajně toto řešil autorizovaný servis BS v Brně který dovezl zákazníkovi Ignisii, ale záruku mu již nechtěli uznat. Tak - že pokud to není kupované v ČR, tak je pak jedno jestli se platí drahý autorizovaný servis nebo levnější, když se záruka neuznává a je lepší za ušetřené peníze udělat preventivní anikorozní ochranu dutin. Jen tak pro zajímavost kde bylo auto vyrobeno a bylo pro evropský trh?
Nemáte někdo plánek nebo návod na antikorozní ochranu dutin? Asi by se uplatnil.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

milans
Příspěvky: 374
Registrován: 28 čer 2008, 13:19
Bydliště: SK-BN/TN

Re: Dělají se mi puchýře koroze na karoserii

Příspěvek od milans » 26 led 2011, 17:35

Stan. píše:Někde jsem tady na fóru četl, že neuznají záruku u dovezených aut i když se pravidelně pokračuje v plánovaných prohlídkách dle servisní knížky v autorizovaném servisu. Údajně toto řešil autorizovaný servis BS v Brně který dovezl zákazníkovi Ignisii, ale záruku mu již nechtěli uznat. Tak - že pokud to není kupované v ČR, tak je pak jedno jestli se platí drahý autorizovaný servis nebo levnější, když se záruka neuznává a je lepší za ušetřené peníze udělat preventivní anikorozní ochranu dutin. Jen tak pro zajímavost kde bylo auto vyrobeno a bylo pro evropský trh?
Nemáte někdo plánek nebo návod na antikorozní ochranu dutin? Asi by se uplatnil.
ako len mozu taketo bludy vypustat z ust, a navyse v autorizovanom servise. Rozum sa mi nad tym zastavuje. Im ale asi nie. ;)
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H, hatchback, 1,9 CDTi, 88 kw, Z19DT, r.v. 3/2006

sup
Příspěvky: 6
Registrován: 30 led 2011, 19:17

Re: Dělají se mi puchýře koroze na karoserii

Příspěvek od sup » 11 úno 2011, 22:40

Já mám na pátých dveřích u Zafiry r.v. 2006 taky puchýře. Byl jsem to zkusit reklamovat u autorizovanýho prodejce, kde bylo auto jako nové kupováno. Servisní prohlídky prováděny rovněž zde. Přes to mi bylo sděleno, že záruka 12 let je na prorezivění, tudíž ne na půchýře, ale na díry skrz. Prý mi to klidně příjmou, protože by z případný opravy měli kšeft, ale v centrále oplu to stejně neuznají. Mám prý přijít až tam bude díra. :o

milans
Příspěvky: 374
Registrován: 28 čer 2008, 13:19
Bydliště: SK-BN/TN

Re: Dělají se mi puchýře koroze na karoserii

Příspěvek od milans » 12 úno 2011, 12:43

...dobra blbost ( vyjadrenie Opla ), nechutna hra na slovicka, dufam, ze ma to v najblizsej dobe nestretne, ale keby nahodou ano, veru by som im to lacno nedaroval
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H, hatchback, 1,9 CDTi, 88 kw, Z19DT, r.v. 3/2006

Uživatelský avatar
danielG
Příspěvky: 78
Registrován: 13 pro 2009, 21:58
Bydliště: Praha

Re: Dělají se mi puchýře koroze na karoserii

Příspěvek od danielG » 12 úno 2011, 21:42

blbost, nenech se odradit a jestli máš pravidelnej servis tak určitě reklamovat, a nenech se odbejt. Když si to pořádně projdeš, tak tu najdeš jak to řešili se mnou. Případně reklamovat v jinym auturizovanym servisu. Aled základ je serviska. se mnou to řešili 5 měsíců, uznali to a jak to dopadlo to už tu všichni vědí. :( A hlavně si nech napsat papír že to reklamuješ i když ti ho nebudou chtít dát, nenechat se odbejt. Ze zákona jsou poviný, mě 2x řekli že se na to nic nedává, to mě potvrdili i v GM, ale je to v rozporu se zákonem. Tady vidíš jaký jsou to svině když jde o prachy :shock: :x
Opel Astra H Cosmo Caravan 1.7 CDTI 74Kw

Uživatelský avatar
Georgeisin
Příspěvky: 427
Registrován: 26 úno 2011, 18:29
Bydliště: Ostrov nad Ohří

Re: Dělají se mi puchýře koroze na karoserii

Příspěvek od Georgeisin » 15 bře 2011, 20:22

Zajímala ta tloušťka laku...dneska jsem okukoval svojí Astru a na drobných oděrkách je už jen laickým pohledem vidět, že ta vrstva snad už ani tenčí bejt nemůže. Srovnával jsem to s VW a Škoda a tam je lak na první pohled silnější, když se mrknu na malé vrypy...
Astra H Caravan 2008 1.7 CDTI 74 KW chip 89 KW

Odpovědět