Diagnostika - nahrání specifických věcí

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
karkar
Příspěvky: 12
Registrován: 10 kvě 2017, 09:19

Diagnostika - nahrání specifických věcí

Příspěvek od karkar » 10 kvě 2017, 09:40

Ahoj, trochu nešťastně jsem nabořil čumák Astry H 1.7 CDTI 81kW a musel jsem měnit ECU. Mám tam tedy jinou, z jiného auta. Krom toho jsem ještě měnil vstřiky. Bohužel můj dvorní mechanik nedokázal dohrát nějaká specifika s odkazem, že to snad jde jen "přes satelit" ve značkovém servisu. Nedokážu to posoudit, proto bych se rád zeptal tady.

Potřeboval bych tam nahrát/naučit Regulátor tlaku palivového čerpadla a Tempomat.
Pokud by šlo tak ještě i auto stahování okýnek a denní světla.

Mám doma OPCOM v1.59 z aliexpresu, ale ještě jsem ho nezkoušel. Posoudili byste prosím, zda jsem výše uvedené schopen nahrát přes ten opcom sám anebo zda musím k nějakému tomu štaigru? Případně, zda by to někdo s lepší výbavou/zkušenostmi pomohl udělat? Jsem z P5...

Díky kar

Reklama
 

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 532
Registrován: 21 pro 2008, 20:45
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice

Re: Diagnostika - nahrání specifických věcí

Příspěvek od denny » 10 kvě 2017, 13:54

Opcomem by vše mělo jít.Pokud s ním tedy umíš dělat,pokud ne ,tak to raději svěř někomu znalému,nebo si ještě něco poondíš.

karkar
Příspěvky: 12
Registrován: 10 kvě 2017, 09:19

Re: Diagnostika - nahrání specifických věcí

Příspěvek od karkar » 11 kvě 2017, 08:47

Ahoj díky za info... Kdyby mi někdo prosím poradil proceduru jak naučit ten regulátor tlaku pal. čerpadla, tak bych to asi dal - nalezl jsem tyto návody (i na tomto foru) na tempomat, světla, i okna a nevypadá to záludně. Viz níže.

Mohl bych poprosit?
kar

---------------------------------------------Okna----------------------------------------------
Modelové vozidla Astra H, Zafira B, Vectra C a pod. sú vybavené modulom REC, ktoré disponuje možnosťou programovania diaľkového ovládania okien pomocou kľúča.
UEC - Underhood Electrical Centre (Predná elektrická centrála)
REC - Rear Electrical Centre (Zadná elektrická centrála)
Čo budeme potrebovať:
- PIN kód vozidla CAR PASS
- Diagnostiku OP-DIAG alebo OP-COM možnosť zakúpiť tu
4 miestne číslo v kolónke "Security Code"

Postup kódovania:
1. pripojíme a spustíme diagnostiku, zapaľovanie v polohe ON
2. vyberieme rok, model vozidla a v "Body" vyberieme modul "REC" a zmeníme "Windows Comfort Closing" z "Not Present" na "Present" a potvrdíme stlačením na "Program" potvrdíme zmenu a funkcia je aktivovaná.

Funkciu vyvoláte podržaním tlačidla zavrieť na kľúči pre zavretie okien a podržaním tlačidla otvoriť pre otvorenie okien.

-------------------------------------------tempomat a svetla------------------------------
Automatické svícení po nastartování:
Predni svetla
Year of Car
Model
Body
UEC
Programming
Program Variant Configuration
Enter 4 pin security code
Click Program Variant Configuration again
Modify Variant Configuration
Lights - v5


Zadni svetla
Year of Car
Model
Body
REC
Programming
Program Variant Configuration
Enter 4 pin security code
Click Program Variant Configuration again
Modify Variant Configuration
Lights - v5

----------------------------------------------------------------------------------

Tempomat

youtube odkaz http://www.youtube.com/watch?v=XhIF90MNHuU
Year of Car
Model
Body
Instrument
Programming
Program Variant Configuration

Zadej Security code
Program Variant Configuration again
Modify Variant Configuration
Cruise Control --> "Present"

karkar
Příspěvky: 12
Registrován: 10 kvě 2017, 09:19

Re: Diagnostika - nahrání specifických věcí

Příspěvek od karkar » 12 kvě 2017, 12:19

Upřesnění - chyba je P1602 Minim. množství vstřik. paliva/Množ. nenaučeno/nespráv. naučeno

Poradil byste prosím někdo jak toto odstranit?
Díky
kar

celda1970
Příspěvky: 11
Registrován: 21 čer 2017, 13:02

Re: Diagnostika - nahrání specifických věcí

Příspěvek od celda1970 » 27 čer 2017, 09:28

Měl bych také dotaz ....motor stejný jak psáno výše...op com mám...ale...když chci nastavit auto denní svícení a aktivaci BC aby ukazoval spotřebu(ukazuje pouze timer) podle návodu na yuotube ke stejnému vozu tak to menu dg mám trochu jiné a chce to po mě security code....což předchozí majitel potratil.....myslel jsem že alespoň k těm světlům code není potřeba...??..tudíž předpokládám že mě opel nemine pro pass code...že jo..??
Dáte mi prosím někdo radu.....Astru h caravan 1.7 81kw 2009 jsem koupil před týdnem pro mladýho a op com mám ještě z vectra b...
Astra H Caravan 1.7 cdti 81kw 2009 Z17DTJ

Odpovědět