Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Boyapunk
Příspěvky: 82
Registrován: 22 bře 2011, 09:22

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od Boyapunk » 11 led 2012, 11:57

hele nejde nekde na netu zjistit treba vypis z stk v nemecku? zejmena pocet km. psal jsem servisu ze servisni knizky a ani neodpovedeli, ze na me prdej. ufuf

Reklama
 

Uživatelský avatar
Vojta.J
Příspěvky: 49
Registrován: 19 bře 2012, 10:06
Bydliště: Praha 5

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od Vojta.J » 19 bře 2012, 10:30

Zdravím všechny ;) ,

budu mít možnost koupit bývalou služební Astru H Caravan 1.7 CDTi - 74kw což odpovídá 17 DTH, že ano? Známý dostal auto nové a najezdil s ním 190 tis. km. Rok výroby 2004 či 2005. Cena okolo 80 tis Kč. Auto bylo v provozu denně. Bylo pravidelně servisované v autorizovaném servise BSA Praha u Motola.

Vady a opravy na autě:
- bourané, kamion v koloně neviděl auto pod ním, odnesly to zadní levé dveře + kus kastle nad zadním kolem, opraveno
- v cca 100 tis km se zbláznila veškerá elektronika, vsechno blikalo na palubce ale jelo, opraveno (nevím co se vyměnilo, v servisce to bude)
- dvakrát se mu povedlo načerpat benzin, ale nikdy na nej nenastaroval, benzin byl odčerpán z nádrže
- v cca 120 tis km, motor byl uvařen a zadřen (prasklá trubka od chlazení), vyměněn blok motoru (najeto na nový blok cca 70 tis km)

Jinak předpokládám že byly dodrženy všechny intervaly údržby na autě během let. Tato motorizace nemá filtr pevných částic, že ano?

Chtěl bych se Vás zeptat zda je toto auto zajimavá koupě? Používal bych ho sice na cesty hlavně po Praze, resp do práce, mám to přes celou Prahu, tj 25 km pres Jižní spojku. Vadilo by to tydle naftě? Nebo uvažuji o některém novém aute okolo 200 tis Kč v benzinu, ale zas to bude obrané jako vybavou všechno humpolácký atd, dyt vite co myslim. Měl sel ted možnost ject v nové Octavce 1.6 TDI v té temer nejnižsí vybavě a očekaval jsem neco jako v astre ale tadle Astra H se s tou Octavnou nemohla vybavou srovnavat. O třidu jinde. :D
Opel Astra Caravan 1.7 CDTi Z17DTH 74 kW, r.v. 2005.

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od milosh » 19 bře 2012, 10:38

Za ty prachy bych do toho urcite sel 8-) Budes jezdit do 6L, coz se hodi pri dnesnich cenach.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

colli
Příspěvky: 637
Registrován: 03 lis 2010, 20:42

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od colli » 19 bře 2012, 14:56

Já bych do toho auta určitě nešel. Akorát se toho jako všech ojetin chtějí zbavit. Koupil bych nový.
BLACK GTC Irmscher Grill//Remus Exhaust

www.izoperfekta.cz Hydroizolace střech,jezírek..atd..

Uživatelský avatar
Vojta.J
Příspěvky: 49
Registrován: 19 bře 2012, 10:06
Bydliště: Praha 5

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od Vojta.J » 20 bře 2012, 14:49

Diky za názory.

colli: jasně to ja vím že se zbavují aut, ale přesně vím co se stím autem dělo, jak s tím jezdil a kdo s tím jezdill tak proto se mi to líbí.

A co vy ostatní, řekli byste mi i Vaše názory, budu rád. :)
Opel Astra Caravan 1.7 CDTi Z17DTH 74 kW, r.v. 2005.

Uživatelský avatar
Sajfi
Příspěvky: 163
Registrován: 14 črc 2011, 14:13
Bydliště: Praha

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od Sajfi » 20 bře 2012, 15:08

Tak cena není špatná ... Ale já bych asi služební auto nechtěl ... Většinou bejvaj dost vybydlený. Nicméně si psal, že víš, do čeho jdeš, takže kdybych se měl rozhodovat jen podle ceny, tak bych do toho šel ... :-)
EX Astra Caravan H, 1,9 CDTI (88 kW), r. v. 2006

Pavel 86
Příspěvky: 26
Registrován: 05 pro 2011, 18:39
Bydliště: okres Louny

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od Pavel 86 » 20 bře 2012, 15:35

podle toho co píšeš, už to auto má něco za sebou, ale je tomu taky náležitě upravena cena...služební auta se většinou nedoporučujou, ale to jen proto, že se na něm střídá několik řidičů a chovají se k tomu jak dobytci, jestli ty tedy víš, jakou to auto má historii, víš i kde bylo servisované, jezdil s ním člověk, kterého znáš, tak bych neřekl, že je to špatný obchod...v tomhle případě je možná lepší, že je to služební auto, neboť se tam dělal servis, což je lepší než auto koupit od nějakého lojzy, který má pocit, že si tam vše opraví sám a dle toho auto také vypadá ;-)
opel astra caravan, šedá metalíza, 1.9 CDTI 74 Kw

Uživatelský avatar
Vojta.J
Příspěvky: 49
Registrován: 19 bře 2012, 10:06
Bydliště: Praha 5

Re: Do kolika najetych km ma cenu kupovat starsi astru

Příspěvek od Vojta.J » 20 bře 2012, 16:19

Jako kdybych nevědel, kdo v tom jezdil, tak by mě to ani nenapadlo, sám vím jak vypada služební auto které "nikoho" není. Diky za nazory. Jinak tadle motorizace Z 17 DTH nemá DPF? Ptž na kratší vzdalenosti by to byla smrt DPF. S DPF bych si to asi nekoupil. :(
Opel Astra Caravan 1.7 CDTi Z17DTH 74 kW, r.v. 2005.

Odpovědět