Polepy sloupků

Úpravy od motoru až po plasty
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 53
Registrován: 05 lis 2008, 21:54

Polepy sloupků

Příspěvek od Pete » 28 led 2009, 15:52

Ahoj, před Vánoci jsem koupil Astru H caravan, nové auto, po faceliftu. Chci si ho trošku vyšperkovat, na jaro mám objednanou instalaci tmavých folií na okna. Rád bych si ale polepil i sloupky mazi bočními okny. Verze před faceliftem je měla polepené už z výroby, po faceliftu ale polepy zmizely. Nemáte někdo nějakou zkušenost s polepy (rád bych černé lesklé, zkousnu i matné) ? Kde nakoupit, jak lepit atd. ? Díky za odpověď !
Pete / Opel Astra H Caravan 1.8 ECOTEC 103kW / ENJOY

Reklama
 

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od corsaczek » 28 led 2009, 18:01

Ahoj, shodou okolností sem dělal přesně to samé. Polepy sloupků nezáleží na faceliftu nebo před, ale na výbavě.

Já sem použil "obyčejnou" 5ti letou fólii, která se používá na řezanou reklamu. Stojí asi 50,- Kč metr nebo taknějak, takže je to za babku. Postup následující: stáhnout okna, vyndat gumový těsnění z oken (ze zadních dveří to jde blbě, protože okno celý nezajede). Nalepit opatrně fólii (může se i na mokro - s jarovou vodou aby to klouzalo), oříznout, ohnout, nasadit zpátky těsnění a je hotovo...

Přemýšlel sem teď i na fólii s karbonovým vzorem, možná to předělám. Jinak zatím mám matnou fólii, podle mě to vypadá o něco líp než lesklá.

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 53
Registrován: 05 lis 2008, 21:54

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od Pete » 28 led 2009, 20:09

Díky za odpověď.

Jakou folii máš na mysli ? Dá se sehnat někde po netu? O tom triku s jarovou vodou jsem už slyšel, nějak si to ale nedokážu představit, opravdu to funguje ? Ta voda se potom asi odpaří, ale co ten jar ? Drží ta folie potom ? Chci to vyzkoušet, ale asi až na jaře, až bude teplo. Snad se zadaří :?

Jinak díky za info, myslel jsem, že ty polepy s faceliftem skončily.

Koukal jsem na Tvoje auto, taky pěkný kočár.
Mám taky výbavu Enjoy (tempomat, ESP, 6xAirbag, CD30 s ovládáním na volantu, man.klima, přední okna + zrcátka v elektrice, 16" strukturované ráfky Opel). Co mi trochu vadí je absence palubního počítače (mám ten nejobyčejnější displej TID) a na něm PP nejde. Dal by se sice koupit ten větší displej (použitý tuším někde u Brna), ale nevím jestli a hlavně jak by se dal vyměnit. Myslím, že bez demontáže přístrojovky by se to neobešlo ... A do toho se mi moc nechce. Taky bych uvítal, kdybych sehnal dělicí síť do kufru nejlíp originál, ale u Opelu za ni chtějí 5500Kč, což mi přijde úplně mimo... Dost často jezdíme dálky s plným nebo spíš přeplněným kufrem.

Nejlepší na autě je ale motor. Fakt paráda. Táhne jak zběsilý :mrgreen:
Pete / Opel Astra H Caravan 1.8 ECOTEC 103kW / ENJOY

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od FerdaXXL » 28 led 2009, 20:15

jo jo funguje ta voda s jarem :!: Viděl jsem to na vlastní oči. Toho jaru jen minimálně - pár kapek.
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od Oton » 28 led 2009, 20:19

k tomu displeji a výměně bych chtel jen rict -mrkni na odkaz opel díly + diagnostika.nahoře fóra.roman nejaky displeje ma a věřím ze kdyz by ses s nim domluvil, tak ti jej aji vymění a spáruje s rádiem pomocí tech 2.

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od corsaczek » 28 led 2009, 21:39

Pete píše:Díky za odpověď.

Jakou folii máš na mysli ? Dá se sehnat někde po netu? O tom triku s jarovou vodou jsem už slyšel, nějak si to ale nedokážu představit, opravdu to funguje ? Ta voda se potom asi odpaří, ale co ten jar ? Drží ta folie potom ? Chci to vyzkoušet, ale asi až na jaře, až bude teplo. Snad se zadaří :?

Jinak díky za info, myslel jsem, že ty polepy s faceliftem skončily.

Koukal jsem na Tvoje auto, taky pěkný kočár.
Mám taky výbavu Enjoy (tempomat, ESP, 6xAirbag, CD30 s ovládáním na volantu, man.klima, přední okna + zrcátka v elektrice, 16" strukturované ráfky Opel). Co mi trochu vadí je absence palubního počítače (mám ten nejobyčejnější displej TID) a na něm PP nejde. Dal by se sice koupit ten větší displej (použitý tuším někde u Brna), ale nevím jestli a hlavně jak by se dal vyměnit. Myslím, že bez demontáže přístrojovky by se to neobešlo ... A do toho se mi moc nechce. Taky bych uvítal, kdybych sehnal dělicí síť do kufru nejlíp originál, ale u Opelu za ni chtějí 5500Kč, což mi přijde úplně mimo... Dost často jezdíme dálky s plným nebo spíš přeplněným kufrem.

Nejlepší na autě je ale motor. Fakt paráda. Táhne jak zběsilý :mrgreen:
1. Díky za pochvalu :-) S Astrou jsem moc spokojenej, ale ze Caravan 1.8 bych klidně vyměnil (doufam, že to auto neslyši :lol: )
2. Ohledně displaye - už sem ti psal v novym tématu co jsi založil a koukám že se shoduju s odpovědí Otona :-)
3. Folii sem koupil zde: http://www.grandpapir.cz/ - nevim odkud jsi, ale jsou i v Praze. Jedná se tuším o fólii JAC, na internetu je určitě najdeš. Koupil sem asi 3 metry z role, šířka je cca 50 cm, což na výšku sloupku stačí. Jinak je to fólie, která se používá na řezanou reklamu, polepy aut atd. Koupil sem 5ti letou, neboli 5 let si má zachovat vlastnosti jako když je nová. Myslím, že s delší trvanlivostí se nevyrábí. Zkus se zeptat někde ve velkoobchodech s papírem, grafických studiích atp.
4. Trik s jarem fakt funguje... Voda vyschne a co se stane s Jarem nevim, asi taky vyschne. Každopádně to drží jako kdybys to nepoužil a není to nijak poznat (žádný hrudky pod fólií nebo tak...)

Já to budu stejně předělávat, navíc mám pořád polepený jenom sloupek na pravý straně a nemůžu se dokopat k tomu, abych udělal i ten druhý, takže případně ten proces nafotím a dám sem.

Uživatelský avatar
Gord
Příspěvky: 692
Registrován: 07 pro 2008, 10:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od Gord » 28 led 2009, 23:05

malý add k foliím: Zrovna řeším v práci zabezpečení prodejny pomocí folii na sklo, a v brněnské firmě mi řekli že to dělájí jen na jaře, aby se ta tekutina řádně odpařila a nevznikly ty bubliny.
už není

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od corsaczek » 29 led 2009, 12:58

Gord píše:malý add k foliím: Zrovna řeším v práci zabezpečení prodejny pomocí folii na sklo, a v brněnské firmě mi řekli že to dělájí jen na jaře, aby se ta tekutina řádně odpařila a nevznikly ty bubliny.
Dobrá poznámka! Ať s pomocí jarové vody nebo bez ní, se to určitě bude dělat líp až bude teplej.

Uživatelský avatar
DeepThroat
Příspěvky: 208
Registrován: 06 čer 2008, 09:25
Bydliště: Bohumín

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od DeepThroat » 29 led 2009, 20:38

Bavíte se o těch škaredých černých sloupcích a na ně nalepit fólii v barvě kastle?
Mají vůbec tu barvu co mám já Ultra Blue nebo tak nějak,je to metalíza,jestli se dá teda sehnat.
[b]OPEL Astra Caravan H 1.6 16V H Z16XEP 77 kW / 105 HP (2005)[/b]

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od corsaczek » 29 led 2009, 20:50

DeepThroat píše:Bavíte se o těch škaredých černých sloupcích a na ně nalepit fólii v barvě kastle?
Mají vůbec tu barvu co mám já Ultra Blue nebo tak nějak,je to metalíza,jestli se dá teda sehnat.
Přesně tak, bavíme se o těch škaredých sloupcích v barvě a na ně nalepit pěknou černou fólii :lol:
Ale teď vážně: myslím, že i ty originál černé sloupky, který máš, jsou jen polepený. Takže fén, nahřát a sloupnout... Ale bez záruky! Zkusim to zjistit.

Každému se prostě líbí něco jiného.

Odpovědět